Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « "Coś" do odsiewania planktonu
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: "Coś" do odsiewania planktonu  (Przeczytany 3682 razy)
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« : Kwiecień 09, 2008, 16:42:55 »

Kurcze kiedyś miałem okropny problem z zakupem gazy młyńskiej kiedy chciałem posortować plankton dla mojego narybku.
Zresztą pewnie nie tylko ja Smiley
Teraz nagle parząc sobie herbatę zdaje się earl grey gold - widzę, że ma woreczki z czegoś dokladnie wyglądającego jak gaza młyńska - taka bardzo drobna plastikowa, przezroczysta siateczka.
Wprawdzie woreczki są małe, ale myślę, że można spokojnie ich użyć do powyższego celu Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 09, 2008, 16:59:14 »

Przemek ja używam nylonowych materiałów nabytych w sklepach z firankami lub na bazarze ostatnio wpadł mi w ręce materiał który ma średnice oczka chyba 0,1 mm zastanawiam się nad użyciem go jako warstwy w filtrze

boje się jednak że po pewnym czasie może się okazać słabo przepuszczalny i zatka cały filtr  Roll Eyes

 
Zapisane

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 09, 2008, 20:28:42 »

Cherbaty nie pijam od wielu lat ale przyda się ta informacja.
Kiedyś były sortowniki do pokarmu ale teraz bieda.
Są sprzedawane obecnie podobne segregatory dedykowane larwom artemii jednak najdrobniejsze sito ma bodajże 180 mikronów. Pyłu z wrotków niestety nie zatrzymuje lub tylko bardzo dorodne osobniki.W czechach to i owszem, produkują. Kolega takie mi przywiózł ze trzy lata temu, okrągłe o średnicy około 25cm. sortowniki w liczbie sześciu sztuk bardzo ładnie się sprawują. Znajomy "przywlókł" stamtąd jednocześnie jakiegoś pierwotniaka wyglądajacego coś jak pantofelek ale prawie jeszcze raz tak wielkiego. Te przechodzą przez moje najdrobniejsze sito jednak 70% zatrzymuje się na zwykłym filtrze do kawy.
Niezły sposób, tylko filtr do kawy trzeba wybrać dobrej jakości. Made in Tesco przepuszcza ponad połowę pierwotniaków i rozkleja się zanim woda z niego zejdzie.
Problem sortowania pokarmu z braku sit o różnej grubości potrafi stworzyć spory problem.
Każdy pomysł może być cenny.
Zapisane
MetysBoski
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2008, 17:36:28 »

Kilka lat temu byłem mądry i kupiłem sobie sortownik do Artemii z niemieckiej firmy HOBBY. Teraz dystrybutorem tej firmy w POlsce jest firma Hobby z Bydgoszczy gdyby sklep zoologiczny nie wiedział gdzie tego szukać Smiley
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 19, 2008, 17:25:29 »

Tak, w Polsce trudno coś takiego dostać Sad
Ja wiele lat temu od znajomego dostałem dość duży kawałek gazy młyńskiej, ale tylko jedną wielkość oczek. Ktoś kto pracuje w młynie pewnie wie gdzie coś takiego kupić Smiley

A ta herbata nazywa się dokładnie Lipton Gold Tea i nawet smaczna jest Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: