Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Płatki kosmetyczne jako dodatkowy wkład do filtra wewnętrznego
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Płatki kosmetyczne jako dodatkowy wkład do filtra wewnętrznego  (Przeczytany 6073 razy)
lisekx
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86

GG 5974127


« : Kwiecień 12, 2008, 17:47:56 »

Kolega używa płatków kosmetycznych jako dodatkowy wkład do filtra wewnętrznego. Zaczął je stosować, gdyż gąbka, która jest we filtrze zatrzymuje tylko te większe zanieczyszczenia, a płatki zatrzymują wszystkie mniejsze. Dla potwierdzenia pokazał mi jak wygląda kilkudniowy płatek i był dosłownie cały brązowy od brudu.
Dlatego chciałbym sie dowiedzieć, czy może ktoś z was stosuje podobny patent i czy nie zaszkodzi to roślinom czy rybom, bo skoro zatrzymuje taki drobniutki brud, to czy bakterie są bezpieczne i spokojnie przedostają się przez taki płatek ?
Zapisane
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 12, 2008, 19:45:04 »

bakterie się przedostają.... Grin
ale czy to jest dobry patent to nie wiem...
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 12, 2008, 20:12:03 »

Mi to sie wtdaje dość glupie . Platki te są kosmetyczne jak sama nazwa wskazuje  Undecided a jest wklad do filtra wlaśnie taki z waty specjalnej -wcale nie jest to drogie bo wielka paczka firmy sera kosztuje ok.7zl i tam masz tego tyle co w 15 opakowaniach platków..
Zapisane

mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 13, 2008, 13:20:13 »

Płatki kosmetyczne nienadają się,za często się zapychają i znacznie ograniczają przepływ wody przez filtr.Do dokładnego oczyszczania służy specjalna wata która kosztuje niewiele tak jak podała to Ala,i co najważniejsze niezmniejsza tak szybko przepływu wody(wiadomo po jakimś czasie trzeba ją wymienić na nową,bo się brudzi i zapycha syfem).Polecam watę,woda jest po niej kryształ.
Zapisane

slawos
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 14, 2008, 09:51:16 »

Ja stosowałem płatki kosmetyczne w przerobionym filtrze wewnętrznym aquaszuta kiedy walczyłem z zakwitem wody. Dzięki swojej gęstej strukturze pozwalają zatrzymać na sobie jednokomórkowe glony Wata akwarystyczna nie zatrzymuje takich drobin). Ale niestety bardzo szybko przepływ spada. Konieczna była wymiana 2-3 razy w ciągu doby. Taki sam efekt można uzyskać stosując zwykłą watę kosmetyczną lub podkolanówkę damską najlepiej z watą kosmetyczną w środku. IMO wata (płatki kosmetyczne) nadają się tylko do doraźnego stosowania przy walce z zakwitem.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 14, 2008, 10:17:52 »

W sprzedaży można także dostać taką włókninę filtracyjną:

http://www.akwazoo.com.pl/product_info.php?products_id=10353

Doskonale sprawdza się w przypadku konieczności mechanicznego oczyszczania wody. Można kupić taką włókninę pociętą już pod konkretne filtry albo tak jak w linku podanym wyżej w paskach do że tak to nazwę "samodzielnego przycięcia". Taką włókninę można używać wiele razy bo wystarczy ją przepłukać i dalej spełnia swoją finkcję w odróżnieniu od waty filtracyjnej czy płatków kosmetycznych.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 21, 2008, 08:59:50 »

Nie wiem z czego robi się przeważnie płatki kosmetyczne, jednak myślę, że trzeba uważać by nie było w nich bawełny ani wiskozy, gdyż wtedy po prostu gniłyby.
To samo ze zwykłą watą wiskozową - będzie gniła.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Muhhamad
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 21, 2008, 10:17:45 »

moim zdaniem również nie ma sansu kombinowac z watą czy wacikami..tymbardziej ze wate filtracyjna tanszych firm w sklepach zoologicznych mozna kupic za smieszne pieniadze..Aqua szuta bodajze 5 zł 50 groszy Wink
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: