Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło Danio  (Przeczytany 34775 razy)
pientaszek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #75 : Maj 06, 2008, 18:16:06 »

no to tak ja mam jedno akwa 25 l w nim 2 welony 2 mole glonojady 4 danio tygrysie i 2 danio centkowane
wiec mam pytanei jak mam akwarium bodajrze 5 l (dokladnie nie wiem chyab najmniejsze z mozliwych ) to czy moge wpuscic tam te 4 danio ??
aha i czy to akwa moze byuc puste ? ;p
Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #76 : Maj 06, 2008, 18:29:09 »

jesli popelniasz tak podstawowe bledy, jak dwa welony i dwa zbrojniki w 25l, daj sobie na razie spokoj z rozmnazaniem danio.
Zapisane
pientaszek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #77 : Maj 06, 2008, 18:48:39 »

jakie 2 zbiorniki ma jeden 25 i jeden jakis 5 czy cos takiego i w nim chcialem zormnozyc danio
:/
Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #78 : Maj 06, 2008, 18:50:30 »

nie zbiorniki, tylko zbrojniki, czyli jak mniemam twoje glonojady, które powinny urosnąć do jakichś 40cm i jak zapewne widzisz nie nadają się to 35l akwa, tak samo z resztą jak welony.
Zapisane
pientaszek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #79 : Maj 06, 2008, 19:00:19 »

mialem juz 2 dosyc duze tzn okolo 10 cm ale mi pozdychaly ;/a dlaczego nie moge ich rozmnazac przy glonojadach ?
Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #80 : Maj 06, 2008, 19:02:26 »

po pierwsze - ryby nie beda ci sie rozmnażać ze względu na ich złe traktowanie. po drugie - nawet, gdybyś je rozmnożył, sądzę, że ciężko by było z zapewnieniem im odpowiedniej opieki. więc najpierw proponuję dostosowanie swojego akwarium do wymagań, a potem zabawę w rozmnażanie.
Zapisane
pientaszek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #81 : Maj 06, 2008, 19:03:33 »

mam jeszcze jedna sprawe jak odroznic czy to samiec czy samiczka u danio (pregowany i lamparci) , i jak sprawa sie ma u welonow i glonojadow jak rozpoznac kto jest kto Smiley
Zapisane
pientaszek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #82 : Maj 06, 2008, 19:04:04 »

po pierwsze - ryby nie beda ci sie rozmnażać ze względu na ich złe traktowanie. po drugie - nawet, gdybyś je rozmnożył, sądzę, że ciężko by było z zapewnieniem im odpowiedniej opieki. więc najpierw proponuję dostosowanie swojego akwarium do wymagań, a potem zabawę w rozmnażanie.
Zapisane
pientaszek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #83 : Maj 06, 2008, 19:07:42 »

po pierwsze - ryby nie beda ci sie rozmnażać ze względu na ich złe traktowanie. po drugie - nawet, gdybyś je rozmnożył, sądzę, że ciężko by było z zapewnieniem im odpowiedniej opieki. więc najpierw proponuję dostosowanie swojego akwarium do wymagań, a potem zabawę w rozmnażanie.
jak mam je dostosowac ?? mam jedna wieksza roslinke , 2 takie mniejsze (wygladajacxe jak kawalek galazki z listkami , rosnacy w gore ) mam kawalek korzenia dla glonojadow , a co do sprzetu to mam pompke blucompact (nawet sam nie wiem czy to popmka czy filtr , nie wiem co jest co i do czego Tongue)
Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #84 : Maj 06, 2008, 19:14:39 »

dorosły samiec zbrojnika niebieskiego

samica bez 'rogow' na pysku. u młodych osobnikow nie da sie odroznic.
welony: samica ma pełniejsze kształty, przed tarłem u samców na pokrywach skrzelowych pojawia się wysypka tarłowa.
danio: samce są smuklejsze

zapomnialam dodac; kolejnym argumentem za zmianą twojej obsady jest fakt, że welony to ryby zimnolubne i potrzebują temp. ok. 20 stopni, a pozostałe twoje ryby ok 25. w zwiazku z tym ktores z  nich beda sie czuły źle - a tego przeciez nie chcemy.

Cytuj
jak mam je dostosowac ?? mam jedna wieksza roslinke , 2 takie mniejsze (wygladajacxe jak kawalek galazki z listkami , rosnacy w gore ) mam kawalek korzenia dla glonojadow , a co do sprzetu to mam pompke blucompact (nawet sam nie wiem czy to popmka czy filtr , nie wiem co jest co i do czego Tongue)

wymienić glonojady i welony na mniejsze rybki, kupić sobie FILTR, nie napowietrzacz, kupić grzałkę, kupić więcej roślin, skontrolować parametry wody.
Zapisane
pientaszek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #85 : Maj 06, 2008, 19:22:52 »

jezeli dobrze wiem to ja mam filtr z napowietrzaczem

   Producent:  Ferplast 
Grupa:  Akwarystyka słodkowodna 
Kategoria:  Filtry 
Podkategoria:    Filtry wewnętrzne 
Kolor:  czarny 
 
 
 
Filtr wewnętrzny
Idealny do akwariów o pojemności do 45 litrów. Mimo niewielkich rozmiarów wystarczająco mocny, aby zapewnić doskonałą filtrację.

Łatwy w obsłudze i utrzymaniu:
- W pełni zanurzalny i wyposażony we wkład filtracji mechanicznej
- Cichy i niezawodny
- Wielokierunkowy dyfuzor wody z regulacją przepływu
- Niskie zużycie energii
- Możliwość montażu w pozycji poziomej (przy niskim poziomie wody)
- Dwa otwory dolotowe dla lepszej filtracji
- W zestawie z napowietrzaczem

 
 
 

Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #86 : Maj 06, 2008, 19:26:03 »

filtr, to bardzo dobrze, chociaz o tym ferplaście to ja nic nie słyszałam : D ale najważniejsze - oddać ryby
Zapisane
pientaszek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #87 : Maj 06, 2008, 19:27:35 »

jak to oddac komu i czemu 
aha czy mam kupic jeszczecos Huh(sprzet)
Zapisane
pientaszek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #88 : Maj 06, 2008, 19:29:48 »

masz moze gg jezeli tak to napisz do mnie moze byc latwiej Tongue
Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #89 : Maj 06, 2008, 19:30:28 »

grzałkę. oddać możesz do sklepu akwarystycznego/znajomemu akwaryście z odpowiednio dużym akwarium/pogrzebać w dziale 'giełda' na forum, może ktoś chce wziąć takie rybki.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
 
Skocz do: