Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Moje danio przestały składać ikrę
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje danio przestały składać ikrę  (Przeczytany 1829 razy)
rybomaniak
Rybki to moja pasja
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 76


« : Maj 01, 2008, 09:03:00 »

Witam!
Moje danio pręgowane jak zwykle to robiłem i w tej samej wodzie wczoraj (po kilkudniowym oddzieleniu samców od samic) wpuściłem do akwa tarliskowego i rano bardzo się zdziwiłem bo nie było ikry. Powiedzcie co mogło na nie wpłynąć,że nie przystąpiły do tarła? Z reguły z samego rana w akwa było pełno ikry i wycierały się już razem kilka razy. Może za wysoko umieściłem siatkę ochronną (ok 5cm od dna). Co teraz zrobić poczekać jeszcze troche? Kilka ziaren tam jest, ale mało. Może z pięć.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2008, 08:13:49 wysłane przez rybomaniak » Zapisane

Nie ma to jak dużo wody i rybki.
Rybkami zajmuje się od dawna i ciągle dowiaduje się czegoś nowego.
robcon
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #1 : Maj 02, 2008, 09:54:04 »

ile razy je rozmnożyłeś?zbyt częste rozmnażanie powoduje zmęczenie "materiaLu" rozpłodowego.
Zapisane

akwarystyka jest chorobą,której nie da się wyleczyć
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #2 : Maj 02, 2008, 10:00:48 »

Albo po prostu się zestarzały.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
marek121221
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1095



« Odpowiedz #3 : Maj 09, 2008, 19:33:28 »

Albo im się znudziło
 Cheesy Grin
Zapisane

gg-733380
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #4 : Maj 10, 2008, 20:45:38 »

albo poczytaj o inchibitorach rozwoju populacji (nie wiem jak u danio, ale u bojowników powoduje brak jajeczek). Znajdziesz to na stronie www.zetbe.pl, polecam te stronę dla wszystkich chodowców bojowników betta splenders i nnych.
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: