Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło Danio  (Przeczytany 34770 razy)
Adiosss
Nowy
*
Wiadomości: 7


« : Luty 13, 2008, 21:34:23 »

Wiec tak mam już przygotowanie akwarium  tarliskowe dla danio lamparciego i mam pytanie ponieważ  ma dwa akwaria i czy jak wezmę 2 samce z jednego i 1 samice z drugiego to mi sie rozmnożą? Cheesy
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1 : Luty 14, 2008, 21:10:39 »

powinny
Zapisane

P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #2 : Luty 14, 2008, 21:14:17 »

myśle że nia ma żadnych przeciwwskazań  papa
Zapisane
Adiosss
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #3 : Luty 14, 2008, 21:59:21 »

Dobra ludziska Smiley już po wszystkim, rybki wyłowione ikra złożona (chyba ponieważ pełno mam małych kuleczek) Smiley
Zapisane
Adiosss
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #4 : Luty 16, 2008, 13:38:45 »

A mam jeszcze jedno pytanie. Po ilu sie wylęgają młode i czym je karmić ?
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #5 : Luty 16, 2008, 20:18:24 »

A mam jeszcze jedno pytanie. Po ilu sie wylęgają młode i czym je karmić ?
,ysle,ze do 4 dni, zalezy od warunkow Wink ale niekoniecznie musza od razu swietnie plywac Smiley szczerze... to zgaduje Smiley powinines je karmic najlepiej gotowanym zotlkiem a jak ciut podrosna nicieniami micro- sprawdza sie bardzo dobrze u mnie przy galaxy Smiley mozesz tez probowac platkami roztartymi na pyl, ale drobniusienki Smiley
Zapisane

Adiosss
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #6 : Luty 16, 2008, 21:15:14 »

A podobno(gdzieś to wyczytałem w książce ) że jak są młode to są poprzyklejane do ściany? a i ostatnio trochę jajeczek ubyło, tak mi sie zdaje czy czasami jak sie młode wyklują to nie wciągnie je do filtra? albo czy jajek nie wciąga do filtra ?
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #7 : Luty 16, 2008, 21:19:39 »

a jaki masz filtr? mam nadzieje,ze nie jakis z pudlem plasikowym do oslony albo kaskade czy kubel bez prefiltra...
Zapisane

Adiosss
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #8 : Luty 16, 2008, 21:50:02 »

No właśnie ten z pudłem  Shocked
Zapisane
xDkarolinkaxD
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 30



« Odpowiedz #9 : Luty 16, 2008, 22:06:26 »

Ja wposcilam sobie do niewielkiego akwa 5 danio 2 smaiczki i 3 samce.Nagle zauwazylam ze wszystkie samce ganiaja za smaica.Pomyslam ze sie tra i odsadzilm je do kotnika.W ktorym zamtowalam siatke zamiast dolnej scianki.Jak sie okazlo zlozyly mi ikre czekalm 3 dni i nic nie ktorej jakieczka byly biale a nie ktore przezroczyste i ma pytanie czemu sie nic nie wyklulo? i czy bial ikra to splesniala pomozcie  :'(bardzo chce rozmnozyc danio a potem inne rybki prosze o odpowiedz papa
Zapisane

xDkarolinkaxD
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #10 : Luty 16, 2008, 22:24:17 »

Adiosss- sciagnij to pudlo z fitra. poza tym nie licz,ze uda ci sie kazde ziarenko ikry zmienic w rybki Wink
co do karolinki- biala ikra jest splesniala- powinno sie delikatnie usuwac te zepsute zeby reszta nie splesniala. z tych przezroczystych powinny sie poajwic rybcie... moze jeszcze troche cierpliwosci Wink zalezy tez jakie masz warunki w baniaku- proponuje poczytac o wymaganiach do rozwoju ikry Smiley
Zapisane

xDkarolinkaxD
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 30



« Odpowiedz #11 : Luty 17, 2008, 14:53:06 »

dziekuje za odpowiedz ;)to znaczy niec sie nie wyklulo z tych przezroczystych.Sprobuje jesczez raz a co ile jest tak tarlo i dlaczego ikry plesnieja czy ma zle warunki czy to je tak uroda.Mam 15 litrowe akwarium i tam ma same danio.ma bam jescze 100 litrowe i jest troche mieszanka Wink dzieki z odpowiedz :* czekam na nastempna  Tongue
Zapisane

xDkarolinkaxD
P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #12 : Luty 18, 2008, 17:36:45 »

możesz kpić preparat chemiczny na plesniawke ikry przypominam o odpowiedniej temperatuze oswietleniu czystosci  papa
Zapisane
xDkarolinkaxD
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 30



« Odpowiedz #13 : Luty 18, 2008, 20:31:54 »

Czekalm i czeklam i nic sie nie wyklulo... nawet z tych przezroczystch Undecided a jesli cos sie wyklulo to mogl wciagnc filtr ? i czy widac je golym okiem jak sie wykuja i odrazu plywaja tak jak male glupiki Tongue sprobuje jescze raz i dam znac jak mi poslzo ;p xD
Zapisane

xDkarolinkaxD
xDkarolinkaxD
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 30



« Odpowiedz #14 : Luty 24, 2008, 14:33:25 »

Mam 2 samice i 3 smace danio wszystkie smace ganialyza 1 smaiczka aza druga nie .Jedna zlozyla ikre druga nie.Minely juz 2 tygodnie od zlozenia ikry.Czy to zalezy od samiczki kiedy bedzie anstempne teralo czy od samcow ??Bo jedna smaiczka nie mial tarla to mozliwe z ebedzie miala teraz?? czy musi czezkac na samce prosze o odp. Cheesy z gory thx Kiss
Zapisane

xDkarolinkaxD
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: