Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14
  Drukuj  
Autor Wątek: ala- Nowe 200, 64, 5,6 ,20 ...  (Przeczytany 59982 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #150 : Grudzień 30, 2008, 11:58:37 »

15 na 15 ale jest wymiar zewnętrzny a szkło jest bardzo grube , i nieregularna jest ta grubość...ale miejscami do 8mm. na ściankach a środek dna pewnie może mieć więcej jak centymetr . Zalana woda bez dekoracji mieści 2,75 l. do pełna.
Zapisane

dolly
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 393


Szczecin-Ystad


WWW
« Odpowiedz #151 : Grudzień 31, 2008, 09:48:51 »

A czy te krewetki z tego zbiorniczka są "problemowe" znajduje różne opisy  Smiley
Czym je karmisz?i jaką masz temperaturę.
Czy takie cudo by wystarczyło na dom dla 2-3szt?
link
http://www.allegro.pl/item509835233_akwarium_mega_zestaw_pokrywa_oswietlenie_filtr.html
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #152 : Grudzień 31, 2008, 09:58:26 »

Temperatura jak pisałam kilkakotnie jest pokojowa czyli u mnie to 24/25st. Imo takie coś wystarczy w zupełności ...ale proponuje więcej krewetek nie 2-3 a z pięc chociaż - one się ofc rozmnożą w sprzyjających warunkach - u mnie się rozmnażaja ale zawsze możesz komuś oddac czy sprzedać nadmiar a 3 to za mało aby czuły sie dobrze imo. Karmie żadko i czym popadnie czyli płatki , ganulki dla krewetek ,tabletki dla zbrojników... ale w naprawde małych ilościach i ze 2/3 razy na tydzień a tak to żywią ewętualnymi glonami.
Zapisane

renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« Odpowiedz #153 : Grudzień 31, 2008, 13:13:24 »

Bardzo mi się podoba, towarzyskie super, ale "maleństwo" to według mnie mistrzostwo świata! Widać, że wkładasz w to co robisz serducho Cheesy
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #154 : Grudzień 31, 2008, 19:08:21 »

Dzięki Cheesy
Zapisane

niro123
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 139


« Odpowiedz #155 : Styczeń 02, 2009, 18:09:32 »

towarzyskie bardzo mi sie podoba  Wink lubie zarosniete aqua  Good !
Zapisane
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #156 : Styczeń 02, 2009, 18:25:57 »

No i raczej nie ma się do czego przyczepić (z resztą ja jeszcze za mało wiem na czepianie)   Wink
Bardzo ładne akwaria, szczególnie podoba mi się MikroCube i te 84l.
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
Martin
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


« Odpowiedz #157 : Styczeń 19, 2009, 13:16:09 »

Może jakieś zdjątka po weekendowych porządkach? Wink
Zapisane

ank@
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 273


« Odpowiedz #158 : Styczeń 21, 2009, 13:20:45 »

hej Alu! śliczne akwaria. mam pytanie odnośnie tego twojego mini krewetkarium... bardzo mi się podoba i też chciałabym sobie takie założyć (myślałam o zbiorniczku ok 4-5l, też bez filtra i grzałki za to z dużą ilością mchu i korzeni.) i w związku z tym mam do Ciebie kilka pytrań: przede wszystkim podobają mi się krewetki red cherry i nawet widziałam je kilka razy w sklepach w moim zacofanym akwarystycznie mieście. z tego co znalazłam o tych kreweciach ("Temp. ok. 25 st. C, 12 GH, 5 KH, pH 6,8 - 7,5. Wrażliwa na złe warunki wodne (związki azotu i miedzi). ") wynika ze mam za twardą wodę na nie... ale jak myślisz, dały by radę przy gh= (+/-) 20 (może nieco mniej) i Kh= (około) 6? ph się mieści "w normie". i jeszcze jedno pytanko czy takie krewetkarium musi być przykryte? (w sensie: czy krewecie nie powyłażą??? Grin)
pozdrawiam Wink
Zapisane

akwarium:28 litrów
bojowniki:
Migotek nie żyje od ??. 09.04
Błękitek nie żyje od 10.03.08
Leon nie żyje od 01.01.09
Prince Amroth nie żyje od 10.06.09
obecnie 4 karliki szponiaste i bojek (mam słabość do tych ryb...)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #159 : Styczeń 21, 2009, 13:53:35 »

Aniu krewertki red cherry wcale nie są takie wrażliwe ....i spokojnie będą żyły i rozmnażały się w wodzie jaka masz - co nie znaczy ze nie możesz im stworzyć lepszych warunków ''wodnych'' - Przy tak maleńkim akwarium nie jest żadnym problemem miesznie wody z wodą demineralizowaną - ja tak właśnie robię (ja mam red -crystale) ( ro9bie tak nie tylko w kostce) - 5l. tej wody to koszt od 2 do 5 zł i myslę że przy twojej kranówce wystarczy mieszać pół na pół. Moja kostka jest otwarta i nie zdarzyło mi się aby cokolwiek z niej wyszło czy też wyskoczyło Wink
Zapisane

ank@
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 273


« Odpowiedz #160 : Styczeń 21, 2009, 14:09:37 »

 Grin Grin Grin dzięki Alu! bardzo się ciesze. myśle że na takie maleństwo uda mi się namówić rodziców (tym bardziej jeśli nie będzie pobierało prądu Wink)
Zapisane

akwarium:28 litrów
bojowniki:
Migotek nie żyje od ??. 09.04
Błękitek nie żyje od 10.03.08
Leon nie żyje od 01.01.09
Prince Amroth nie żyje od 10.06.09
obecnie 4 karliki szponiaste i bojek (mam słabość do tych ryb...)
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #161 : Styczeń 21, 2009, 14:24:05 »

Witam alu,

przejrzałem sobie obsadę Twoich zbiorników i jak widzę w jednym z nich trzymasz 2 gatunki z grupy PSEUDOMUGIL.

W związku z tym mam pytanka:

1. Czy udało Ci się kiedyś rozmnożyć Signifery bądź Furcatusy ? Jeśli tak, to proszę o kilka słów opisu.

2. Z tego co wiem, Signifery wymagają dodatku pewnej ilości soli kuchennej do wody. Jak sobie z tym radzisz ?

Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #162 : Styczeń 21, 2009, 18:54:02 »

(tym bardziej jeśli nie będzie pobierało prądu Wink)
moja kostka też z założenia  miała być ''unplact'' ale niestety nie wyszło -światło jest niezbędne - owszem można postawić na oknie... ale efekt bez sztucznego oświetlenia jest marny ( i nie chodzi mi o efekt wzrostu roslin - bo z tym nie ma problemów w świetle dziennym -tylko o efekt wizualny ogólnie)

ivan23 Furcatusy trą się regularnie ale odchować młodych nigdy nawet nie próbowałam - do tego przydało by się akwarium tarliskowe - pożerają ikrę w trybie natychmiastowym . Signifery mam od sierpnia  kupowałam maleńkie osobniki zupełnie niewybarwione ok.1,5- 2cm - teraz podrosły i samce już wyglądaję nieźle ale wydaje mi się że jeszcze nie osiągnęły dojrzałości płciowej - w każdym razie zaczynają się stroszyć przed sobą( szczególnie samce ''mierzą się'') ale do złożenia ikry o ile mi wiadomo nie dochodzi. Soli nie sypie i nie jestem przekonana czy jest ona konieczna - raczej nie sądze - po necie krążą różne mity i sprzeczne ze sobą inbformacje na temat ryb z rodzaju pseudomugil - np. co do parametrów wody - miękka czy twarda - ja już sie przekonałam że jednak twarda o ph. lekko zasadowym jest najlepsza dla nich. Mam też wrażenie że furcatusy i signifery sa tak blisko spokrewnione że możliwa jest krzyżówka między nimi gdyż widzę że samce Furcatus adorują samiczki Signifer i stroszą się mierząc siły z samcami Sigifer.
Gdzieś tu na forum opisałam dawno temu jak wyglada tarło u Furcatusów - jak znajdę to dam linka - i po czasie pewnie dodam parę spostrzeżeń.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 18:55:54 wysłane przez ala » Zapisane

ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #163 : Styczeń 21, 2009, 23:32:58 »

Dzięki za info.

Sprawdziłem na jednej z anglojęzycznych stron i faktycznie furcatusy preferują PH 7-8.

Sam mam zamiar hodować inne rybki z tej rodziny: pseudomugil gertrudae. Po tym jak mi napisałaś, że Twoje dwa gatunki nadają się jednak do wody zasadowej i twardszej,wystraszyem się że coś kiepskie informacje na temat gertrudki posiadam. Jednak sprawdziłem ponownie i jak widać gertruda znacząco odbiega od swych kuzynów jeśli chodzi o wymagania: http://www.aqua-fish.net/show.php?h=spottedblueeye

Tak więc niby rybki spokrewnione, ale jednak na szczęście różnią się Smiley
Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
loczek_13
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 154



« Odpowiedz #164 : Styczeń 22, 2009, 15:25:44 »

akwa bardzo fajne tylko ja dodał bym do 64l więcej roślin Wink
Zapisane

126l Ogólniak

160l Malawi
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14
  Drukuj  
 
Skocz do: