Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14
  Drukuj  
Autor Wątek: ala- Nowe 200, 64, 5,6 ,20 ...  (Przeczytany 59970 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #165 : Styczeń 22, 2009, 16:29:26 »

W tej chwili w 64 jest więcej roslin - jak zresztą wszędzie - rozrastają się wciąż .....
Zapisane

Ariadne
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 274


12079834 moje prywatne gg


« Odpowiedz #166 : Styczeń 22, 2009, 17:04:14 »

84l jest fantastyczne Smiley
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #167 : Styczeń 22, 2009, 21:25:10 »

Jakoś tutaj nigdy nie pisałem ale muszę Ci przyznać ze 84 litry są naprawdę piękne! Oby tak dalej
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #168 : Marzec 30, 2009, 20:38:19 »

Mój faworyt - 64 L, Wydaje mi się najciekawsze albo po prostu w moim guscie)
80L - b. ładne ale takie,,mniej oryginalne.
Trudno mieć tyle akwariów w domu?
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #169 : Marzec 30, 2009, 21:05:10 »

Atria 64 wyglądało do niedawna po stokroć lepeij niż na fotach w tym wątku - wreszcie udało mi się osiągnąć w tym akwa to co chciałam i pierwszy raz byłam zadowolona- ale niestety do niedawna( już nie jest fajnie) bo parę dni temu urządziłam tam łapankę ( zaraz wyjaśnię cuż to za łapanka) i przy tej okazji poniszczyłam strasznie kryptokoryny a anubiasy pozostawiłam zapomniane na parapecie na czas łapanki i wyschły na pieprz. Mam nadzieję że w ciągu miesiąca sytułacja wróci do normy...
Akwarium 84 nie istnieje - pękło na koniec stycznia - w zastępstwie zalałam 200L. - wszystkie ryby z pękniętego akwarium wylądowały w 64 - i o to chodzi z wczesniej wspomnianą łapanką - parę dni temu przeprowadziły się do 200 (a 64 zostało zrujnowane w czasie łowów)
Mam nadzieję aktualizować zdjęcia wszystkich akwarii ale dopiero jak dojdą do siebie.
Nie jest wcale trudno -tylko parę włączników trzeba pstryknąć dwa razy dziennie i parę szczypt żarcia sypnąć - ale to sama przyjemność Wink
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #170 : Lipiec 04, 2009, 15:17:23 »

Zapraszam do oglądania nowych fotek  Smiley są dwa nowe akwaria i jeszcze akwarium moich dzieci pokazuje- ale sami zobaczcie fotki w pierwszym poście
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #171 : Lipiec 05, 2009, 14:26:30 »

To większe akwarium nowe jest rewelacyjne. świetny dywanik. Trochę tylko termometr bym skutrał bo w tle siedzi i przykuwa wzrok.

Co do aquaboxa to nie podoba mi się ta rajstopa (przecież filterek ma regulację - można dokręcić). Co do wystroju to nie mój kilmat. Zostawiłbym korzonej, dał piasek kwarcowy, gałęzatkę, meszek of course i do tego red crystal Cheesy
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #172 : Lipiec 05, 2009, 16:07:34 »

piękne 200l a szczególnie ten trawnik  Good !
Zapisane
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #173 : Lipiec 05, 2009, 18:50:08 »

Urokliwe to nowe 200. Mam pytanie - co tak pięknie się płożyna środku akwa i robi ten super dywanik? Co to i jakie wielkie to będzie?
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #174 : Lipiec 05, 2009, 19:51:57 »

Reno: glossostigma elantoides
Ala superancka ta dwusetka!
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #175 : Lipiec 05, 2009, 20:18:43 »

Dzięki za info. Ja szukam czegos podobnego do akwa Amazonka ogólnie to nazywając - czy znajdę coś podobnego cos czym mozna obsadzić tak gęsto dno?
Co do akwa - im więcej oglądam tym bardziej mi się podoba Cheesy
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #176 : Lipiec 05, 2009, 20:24:23 »

Dzięki za miłe słowa cieszę się że 200 się podoba chociaż ja nie jestem jeszcze z niego do końca zadowolona -dywanik jest w wiekszej części tak jak Grajewiak mówi z glosi i ona juz większa nie będzie z tyłu za glosia są wyzsze roslinki tez niby trawnikowe micranheum okrągłolistne i heniek duży. A z boksa bloniu jestem akurat bardzo zadolona Smiley a rajstopa na filtrze jest imo konieczna bo regulacja w filtrze owszem jest ale nie da się go przykręcićv na tak małe obroty jak bym chciała a że rajstopa powinna być czarna to inna sprawa wtedy by jej nie było widać i już Smiley. A co powiecie o 64? jak zawsze gdzieś ginie w tłoku tych akwarii nie?( chyba ich troche przy dużo mam Wink ) Skomentujcie też może akwa dzieciaków co? przeczytam im Smiley ( dodam że mają 9 i 4 lata i że staram się im nie pomagać i nie wtrącać aby to nie stało się kolejne moje akwarium)
Edit Reno - ja tam tak tej glosi gęsto nie sadziłam ona sama się rozrosła - tylko potrzbuje odpowiednich warunków i zaczyna rosnąc jak chwast
Zapisane

Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #177 : Lipiec 05, 2009, 21:07:47 »

OK a może coś trawnikowego rónei fajnego doradzisz z Amazonki? bo chce sie skupic bardziej na tym środowisku a chciałbym dno pokryyc czyms niskim a gęstym.
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #178 : Lipiec 05, 2009, 21:28:35 »

baniaczek dzieciaków - ten ze zwartkami - bardzo klimatyczny i przy tych gatunkach łatwy do ogarnięcia wiec dla młodych właścicieli w sam raz.  choć moja córka w końcu stwierdziła że chce oglądac w baniaku ryby, a nie rosliny i ma teraz tangę z muszlowcami. i to dla dzieciakow chyba ciekawsze rozwiązanie sądząć po oślinionej szybie frontowej  Wink

a w aranżacji w 200L nurzaniec pasuje jak pięść do nosa.  reszta bez zarzutu
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #179 : Lipiec 05, 2009, 21:30:38 »

tak niskie jak glosia i żeby dobrze rosło .. to nie wiem czy coś jest ... jak spojżysz u mnie w akwa na lewa strone to jest tam sigitaria taka trawka niska - ale od glosi wyższa sporo - ładnie rosnie i ma mniejsze wymagania , a odpowiednikiem glosi niby! jest marsilea która teoretycznie rosnie przy mniejszym oświetleniu i powinna wygladać jak ciemniejsza i twardasz glosia coś takiego http://www.darkwhite.info/images/plants/Marsilea%20quadrifolia.jpg ale rośnie u mnie dużo wolniej od glosi i jednak zupełnie inaczej niż w teorii - zobacz w prawym rogu - takie ''koniczynki''
Zapisane

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14
  Drukuj  
 
Skocz do: