Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20
  Drukuj  
Autor Wątek: Microrasbora Galaxy-Co i jak?  (Przeczytany 102332 razy)
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #75 : Listopad 18, 2007, 12:45:18 »

Gratuluje przychówku Wink szkoda tylko że jedna rybcia.Może jest ich wiecej??
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #76 : Listopad 18, 2007, 12:51:45 »

Gratuluje przychówku Wink szkoda tylko że jedna rybcia.Może jest ich wiecej??
To jest całkiem możliwe ,że gdzieś w mchu albo kabombie są ,ale nie więcej niż ok.5szt. ponieważ one wcinają swoje młode  Undecided .Ale to ,że już raz podeszły do tarła oznacza ,że nie zawachają się tego zrobić drugi raz Wink .A więc PGR prubój. Grin
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #77 : Listopad 18, 2007, 15:34:30 »

heheh... nie bardzo Wink nic raczej wiecej nie ma... nie wiem czy ta jedna w ogole jeszcvze jest... ale to nic Wink pewnie w okolicach Barburki beda male baniaki na wyleg to wtedy bedziemy dzialac Wink poki co przyszykowalem marchewke z ktorej zrobie hodowle pantofli (mam nadzieje) na probe... trza czekac...
jedyne co mnie martwi to ciagle rozwijajace sie w duzych ilosciach glony w moim baniaku :/ jeszcze z akwarystycznego zawloklem jakies nitkowate cholerstwo... no coz... chyba mnie czeka kupienie wielkiej ilosci krewetek zeby doprowadzily do jakiegos stanu mchy Wink
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #78 : Listopad 18, 2007, 15:44:19 »

Krewetki to nawet dobry pomysł Wink .Przynajmniej dla mnie sam planuję krewetkarium 72l z Rasborami Galaxy i kreweciami takimi jak orange i red crystal oraz mnóstwem roślin i to wszystko w zestawie Brillux mhmm...  Marzyciel .
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #79 : Listopad 18, 2007, 15:56:17 »

Krewetki to nawet dobry pomysł Wink .Przynajmniej dla mnie sam planuję krewetkarium 72l z Rasborami Galaxy i kreweciami takimi jak orange i red crystal oraz mnóstwem roślin i to wszystko w zestawie Brillux mhmm...  Marzyciel .

o kurde,niezle niezle Cheesy:D ja planuje cos podobnego ale w granicach 240, moze 200 litrow Wink skaly bazaltowe, lignity, trawnizek z wielu roznych gatunkow roslin, do tego mnostwo niekrzyzujacych sie krewetek (mam jakas manie czystosci krwii Wink ale nie jestem nazista Wink ) i microrasbory i neonki Cheesy choc nie wiem co z tego wyjdzie Tongue zobaczymy Cheesy a do tego jeszcze 100l i 3 razy 25l na hodowle microrasbor Cheesy tyllko zastanawiam sie jak bede spal w pokoju przy dzwiekach tylu filtrow Cheesy
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #80 : Listopad 18, 2007, 15:58:48 »

ustaw wszystko w obiek zamkniety  na poziomowanie wody i jeden filter opslozy ci wszystkie 9 zbiornikow:)
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #81 : Listopad 18, 2007, 17:14:25 »

ustaw wszystko w obiek zamkniety  na poziomowanie wody i jeden filter opslozy ci wszystkie 9 zbiornikow:)

hehehe... nie do kona wiem o co Ci chodzi ale to na pewno dobry pomysl Wink
moze jakies wyjasnienie?  Grin
Zapisane

wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #82 : Listopad 18, 2007, 20:06:57 »

Co do krewetek to pamiętaj, że ona nie zawachają sie zjeść ikry. U mnie zdażyło się nawet że jak przenosiłem mech z akwa w którym były krewetki to zostały w mchu i podjadały ikrę moich rybek Wściekły
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #83 : Listopad 19, 2007, 06:08:33 »

aaaaa... to juz rozumiem dlaczego koles z Arowany mowil,ze u niego sie nie rozmnazaja Wink Cheesy Tongue on je trzymal w jednym, baniaku z krewetkami Wink hehehe... no to trza znalezc inny sposob na glony... poki co chyba po prostu ogranicze oswietlenie Wink poki co wykopalem kabombe i przykrylem nia powierzchnie, powinno to ograniczyc ekspansje glonow Wink
zobaczymy czy uda mi sie zlokalizowac mala rybcie znow... ale watpie, na 99,9% juz ja wciela inna Wink ale przynamniej to znak,ze rozmnazanie nie jest az tak klopotliwe.
teraz czekac na baniaki i bedziemy szalec Wink przypuszczam,ze dobre wykarmienie samic osobno w gotowych baniaczkach przyniesie efekty... kwestia, ile czasu zajmie wychoanie malych tak, by mozna je spieniezyc (musze sie odkuc, potem bede powiekszal hodowle Wink ), poza tym czytalem,ze bardzo nierownomiernie rosna... ach... niedlugo bedzie trza zalozyc osobny watek Wink
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #84 : Listopad 19, 2007, 12:36:12 »

ustaw wszystko w obiek zamkniety  na poziomowanie wody i jeden filter opslozy ci wszystkie 9 zbiornikow:)

hehehe... nie do kona wiem o co Ci chodzi ale to na pewno dobry pomysl Wink
moze jakies wyjasnienie?  Grin
ukladasz zbiorniki w poziomie jeden obok drugiego i w kazdy z nich wkladasz rure na zasadzie filtra zewnetrznego  pierwszy zbiornik to bedzie wlot drugi zbiorni i kolejne przeloty ostani bedzie jako wciagnie i pierwszy i ostani podlaczas do duzego flitra w ten sposob jeden filter obsluzy wszystkie zbiorniki i sie nic nie przeleje  glownie chodzi o utrzymanie poziomu Smiley
prosta metoda z fizyki  jest jedno male ale rurki przelotowe miedzy srodkowymi zbiornikami moga sie zatkac alle to ie porblem bo mozna zbiorniki podlaczyc na zasadzie przelewu
pierwszy zbiornik stawiasz wyzej kolejne nizej naklejasz korytka z szyby prosta robota ze slikonem i szklem i podlaczasz pierwszy i ostani zbiornik a filtracje masz we wszystkich
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #85 : Listopad 19, 2007, 22:30:48 »

no jest to wyjscie Cheesy na pewno ciekawe Smiley musze przemyslec to Smiley ale na pewno ciekawy pomysl...moze zastosuje :)tylko musialbym zabac o zabezpieczenie wlotow przed wciagnieciem ikry czy maluchow... to jest do dopracowania Smiley dzieki za pomysl Cheesy
                                                                                                                         

wlasnie jestem w trakcie obserwowania tarla Smiley wyglada to mniej wiecej tak,ze samce probuja zapedzic samice do mchu (ktorego wieeele jest w baniaku obecnie Wink ) i tam odbyc z nmi tarlo.ewidetnie isnieje jakis tm hierarchii miedzy samcami podczas tarla- dwa o najintensywniejszych kolorach nie dopuszczaja innych samcow do swojego rewirow- kazda proba podplyniecia slabszych samcow konczy sie gonitwa... tarlo zaczelo sie niedlugo po tym jak dostaly porcje mrozonych cyklopow- podstawowego skladnika ich diety Smiley
zauwazylem tez ze dwa najsilniejsze samce czasem ganiaja razem jedna samice...
na razie nie widzialem ikry, nie chce sie zblizac za bardzo,zeby im nie przerwac igraszek Wink

chyba najciekawsze z tego wszystkiego jest pilnowanie przez samcow rewiru... nie wiem jak wyglada to w wypadku innych daniowatych... wie ktos cos na ten temat?
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 10:12:44 wysłane przez PGR » Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #86 : Listopad 24, 2007, 17:56:32 »

Może coś z tego będzie Wink A tamten maluch przeżył ?Może wsadź je do tarliskowego bo jak małe już będą to dorosłę je...ZJEDZĄ!!!No chyba ,żę w mchu jakoś dadzą radę przeżyć.No co jest PGR zatraciłeś się ? Wink powiedz co tam słychać u maluchów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 12:02:30 wysłane przez Błazenek » Zapisane

Bulba
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #87 : Grudzień 13, 2007, 20:26:49 »

Cześć wszystkim! mam na imię Dorota (ale Bulba Wink ) i postanowiłam się zarejestrować, bo włąśnie dochowałam się maleńkich Celestichthys margaritatus  Cheesy
Rybki mam od niedawna - kupiłam 5 sztuk na próbę, po czym jedna zdechła w ciągu 48 godzin. Cztery zostały i się rozmnożyły.
Faktycznie rybcie te mają bardzo ciekawe zachowania - można przyglądac się godzinami! Są bardzo ruchlliwe i płochliwe. Ale ja się przyczaję i nie oddycham Wink to po kilku minutach łypią okiem zza krzaka i wypływają. Z moich obserwaci wynika że mam dwa samce i dwie samiczki. Byłam świadkiem ich tarła (tak mi się wydaje). Samce wybarwiły się bardziej niż zazwyczaj, podpływały do samic z przodu i "stawały twarzą w twarz" po czym stroszyły wszystkie płetwy i śmiesznie "podskakiwały" przed samicami.  Potem zniknął mi jeden samiec na kilka dni i już myśłalam, że zdechł. Ale dzis jak wróciłam z pracy to się pojawił. Ale jakiś dziwny pasek ma na grzbieci - biały, jakby wyblakły. Drugi samiec cały czas siedział w jednym miejscu w krzaczorach i odganiał samice. Pomyślalam nawet, że ikry pilnuje, ale ot przecież niemożliwe... No a dziś po południu ujrzałam trzy mikroslopijne maleństwa. Chciałam je odłowić, ale nie umiem i poddaje się właśnie...
Pozdrawiam
Zapisane

Pozdrawiam
Bulba Smiley
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #88 : Grudzień 13, 2007, 22:51:56 »

mysle,ze mozemy Dorotko sie pokusic kiedys o napisanie artykulu o zwyczajach tych ryb Cheesy sa niesamowite Smiley mysle,ze w polowie przyszlego tygodnia pojawi sie watek o rozmnarazaniu i hodowli Wink przeprowadzka w trakcie Wink ale ciiii Wink
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #89 : Grudzień 13, 2007, 23:25:09 »

Artykuł jest w ostatnim Magazynie Akwarium napisany przez Olę Kwaśniak z WTA
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20
  Drukuj  
 
Skocz do: