Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 18 19 [20]
  Drukuj  
Autor Wątek: Microrasbora Galaxy-Co i jak?  (Przeczytany 101751 razy)
Kyle
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #285 : Lipiec 04, 2009, 20:23:54 »

Witam Wink

Trochę odświeżę temat.
Ostatnio kupiłem kilka galaxy i zastanawia mnie czy krewetki nie będę zainteresowane ikrą, której mam nadzieję za jakiś czas się doczekam Wink
Zapisane
mariockr
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #286 : Wrzesień 20, 2009, 10:56:13 »

Po pierwsze witam wszystkich jak swiezo zarejestrowany uzytkownik forum i rowniez swiezy posiadacz mikrorasbor galaxy przy okazji odswiezajac watek.

Po przeczytaniu calego watku i zakupie stadka 15 sztuk rybek licze na ciekawe obserwacje i ewentuale rozmnazanie. Rybki mieszkaja u mnie w roslinnym akwarium 140l wraz z parka kakadu, 3kosiarkami , kilkoma glonojadami i 10 krewetkami ammano. Akwarium jest uzadzone dosc dawno i nigdy nie bylo problemu z zadnymi rybami wiec i galaxy dosc szybko sie zadomowily, jedyne obawy budzily kosiarki ktore mimo ze nie zaczepiaja rybek to sa dosc duze i bardzo ruchliwe wiec przez pierwsze 2 dni powodowaly poploch u mikro rybek. Po kilku dniach galaxy przyzwyczily sie do nowego otoczenia i zaniepokojenie wykazuja jedynie podczas porządkow w akwarium (nowe rosliny czasem lubia wyplynac na powierzchnie).
W miare mozliwosci postaram sie zrobic zdjecia rybek i oczywiscie zdam relacje z chodowli i prob rozmnozenia.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2009, 12:43:38 wysłane przez mariockr » Zapisane

Kakadu z potomstwem - <url>http://www.youtube.com/watch?v=WK4XBBSQUKA</url>
Sajki z potomstwem - <url>http://www.youtube.com/watch?v=bJOF-cPf2dI</url>
jaaasiek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 960



« Odpowiedz #287 : Wrzesień 20, 2009, 20:25:12 »

Witam Wink

Trochę odświeżę temat.
Ostatnio kupiłem kilka galaxy i zastanawia mnie czy krewetki nie będę zainteresowane ikrą, której mam nadzieję za jakiś czas się doczekam Wink

W źródłach piszą że krewetki zjadają ikrę.
Ja dmucham na zimne i jak je rozmnażam to przenoszę je do akwarium bez krewetek
Zapisane

wejdźcie, obejrzyjcie i skomentujcie:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22819.0
mikas
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #288 : Październik 17, 2009, 09:44:41 »

Od wczoraj mam 5szt dużych osobników i mam pytanie czym je najlepiej karmić. Mając tylko krewetki w akwarium podaję spirulinę forte oraz inne pokarmy wybarwiające ale nie wydaje mi się by to smakowało razborką. Co proponujecie z suchego i żywego pokarmu, bo jeśli chodzi o żywy to nie wiem czy ryzykować i kupić rurecznik (dużo się słyszy że przenosi choroby). I czy one wolą jeść pokarm z dna czy z lustra wody, bo z tego co zauważyłem to i z dna nie chcą zbierać i z powierzchni, jedynie jak coś przepłynie koło nich.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2009, 09:49:05 wysłane przez mikas » Zapisane
jaaasiek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 960



« Odpowiedz #289 : Październik 17, 2009, 09:52:56 »

moje uwielbiają ochotkę
a suchych to jedzą każdy drobno skruszony pokarm płatkowy
Zapisane

wejdźcie, obejrzyjcie i skomentujcie:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22819.0
mikas
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #290 : Październik 17, 2009, 12:00:16 »

A co sądzicie o dokupieniu i trzymaniu razem z nimi Raczków Cambarellus Patzcuarense ORANGE.
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #291 : Maj 18, 2010, 11:59:29 »

Ja jestem posiadaczem  mikrorazborek galaxy,   lub Pearl Danio, bo taka nazwa jest przyjeta tu gdzie mieszkam ( Irlandia)  no i niestety z 10 zakupionych sztuk ( po 4 euro za sztuke)   6 padlo w ciagu pierwszych 3 dni i  zostaly mi 4 sztuki, ktore plywaja w zbiorniczku juz 3 tygodnie.

Chce kilka dokupic, ale ciezko jest je dostac.

Rybki ktore przezyly szybko sie zadomowily i co chwile sie ganiaja po akwarium 160 litrow.   Mam bardzo duzo kryjowek i mchow, mam nadzieje ze juz wiecej strat nie bedzie.

Zastanowilo mnie to co pisaliscie o plochliwosci -   moje plywaja smialo bo calym zbiorniku, nie boja sie innych ryb.

Galaxy  sa tak male, ze  kardynalki chinskie sa 2x wieksze od nich.   

Chcialbym odchowac chociaz kilka swoich wlasnych, ale obawiam sie, ze przy ponad 300 krewetkach  red cherry i 5 amano  bedzie to niemozliwe  Tongue


dziekuje za poprzednie 20 stron -  znalazlem  sporo cennych informacji.

PGR - jak tam Twoja linia reprodukcyjna ?   jakie spostrzezenia  po kilku juz latach doswiadczenia w hodowli?


Te rybki tak mi sie podobaja, ze specjalnie pod mam w planach na ten rok nowe 480 litrowe akwarium  + kiryski i otoski
akwarium bedzie niskie , ale bardzo dlugie    porosniete mchami  z licznymi korzeniami.   

Pozdrawiam
Zapisane

serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #292 : Maj 18, 2010, 13:48:23 »

Ja jestem posiadaczem  mikrorazborek galaxy,   lub Pearl Danio, bo taka nazwa jest przyjeta tu gdzie mieszkam ( Irlandia)  no i niestety z 10 zakupionych sztuk ( po 4 euro za sztuke)   6 padlo w ciagu pierwszych 3 dni i  zostaly mi 4 sztuki, ktore plywaja w zbiorniczku juz 3 tygodnie.

Chce kilka dokupic, ale ciezko jest je dostac.

W sklepie zoologicznym, w którym ja kupuje rybki (160 km od Dublina) Microrasbora Galaxy to Microrasbora Galaxy, a Pearl Danio to Pearl Danio, więc coś z tym Dublinem jest nie halo. Prawdą jest, że można je kupić tylko na zamówienie bo tutejsza społeczność to preferuje tylko "złote rybki" KOI. Co do ceny to też trochę u Ciebie trochę kosmiczna, tutaj dostaniesz za 3 euro, a za 50 sztuk zapłacisz po 2.50 za sztukę. pozdrawiam

PS.
Właśnie rozmawiałem ze swoim "zoologiem" o nazewnictwie p/w rybki i dowiedziałem się od niego, że faktycznie co sklep to inna nazwa. Oficjalnie jednak rybka ta w kręgach akwarystów z wysp występuje pod trzema nazwami: Microrasbora Galaxy, Galaxy Rasbora, Celestial Pearl Danio.
Natomiast Pearl Danio to zupełnie innej barwy rybka, aczkolwiek to wciąż rodzina Danio Smiley
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2010, 15:57:26 wysłane przez serwisek35 » Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #293 : Maj 18, 2010, 21:56:49 »


W sklepie zoologicznym, w którym ja kupuje rybki (160 km od Dublina) Microrasbora Galaxy to Microrasbora Galaxy, a Pearl Danio to Pearl Danio, więc coś z tym Dublinem jest nie halo. Prawdą jest, że można je kupić tylko na zamówienie bo tutejsza społeczność to preferuje tylko "złote rybki" KOI. Co do ceny to też trochę u Ciebie trochę kosmiczna, tutaj dostaniesz za 3 euro, a za 50 sztuk zapłacisz po 2.50 za sztukę. pozdrawiam

napisze lepiej gdzie ten sklep Smiley

tez znam jeden  na drodze do belfastu - tropical awuarium czy cos takiego  , ale to irl PLN.

odnosnie cen, to jest jeden sklep,  gdzie widzialem mikrorazborki galaxy bo 7.99 euro za sztuke.

a co do zamowien, to regularnie je maja w seahorse przy n7 w Dublinie.

Zeby nie bylo, ze odbiegam od tematu, to  po dzisiejszych obserwacjach doszedlem do wniosku, ze mam jednego samca i 3 samice, i samiec gania pozostale 3 jak szalony.  Jednak przy   ponad 300 krewetkach  -  nic z tego nie bedzie.

I mala ciekawostka jeszcze - Kardynalki Chinskie  - nie przepadaja za  galaxy -  przeganiaja je z kata w kat.


Microrasbora Galaxy, Galaxy Rasbora, Celestial Pearl Danio.
Pearl Danio
Jakby  nie bylo - rozmawiamy o jednej i tej samej rybce
Zapisane

serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #294 : Maj 19, 2010, 02:04:44 »

Cytuj
napisze lepiej gdzie ten sklep Smiley
Sklep mieści się  w Carrick On Shannon, Co. Leitrim (2 godz. jazdy autkiem), Facet wszystkie ryby i rośliny sprowadza bezpośrednio z Tajlandii, a więc z macierzy Galaxy  Smiley
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
Strony: 1 ... 18 19 [20]
  Drukuj  
 
Skocz do: