Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Pare pytań nowicjusza  (Przeczytany 68884 razy)
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #60 : Wrzesień 19, 2008, 08:19:53 »

Zmiana płci tylko u ryb słodkowodnych jest wielką rzadkością, za to u niektórych morskich jest to normalne zjawisko - patrz np. popularne ryby z rodzaju Amphiprion.

Nie słyszałem jednak o zmianie płci u gupików.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Huubi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #61 : Grudzień 21, 2008, 12:58:20 »

Witam.
Czy mogę wsadzić do akwarium muszle z nad morza? Jest dosyć duża i kupiona, nie znaleziona.
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #62 : Grudzień 21, 2008, 13:10:04 »

To zalezy jakie masz akwarium

muszla nadaje sie do malawi akwarium morskiego, wszedzie tam gdzie twarda woda jest pożądana
ale do roślinnego lub ogólnego z tropikalnymi rybkami amerykanskimi juz absolutnie nie
Zapisane
Huubi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #63 : Grudzień 21, 2008, 14:20:31 »

Co najlepiej stosować na rośliny, żeby ładnie rosły i żeby były zdrowe?
I jeszcze jedno pytanie. Czy krewetki red cherry i inne mogą przebywać z rybami (neony, welony, skalary idp.)i? I jak jest z rozmnażaniem? Chciałbym kupić z 2 krewetki i nie chciałbym, żeby po kilku/ kilkunastu tygodniach było ich już z kilkadziesiąt.
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #64 : Grudzień 21, 2008, 14:35:00 »

Co najlepiej stosować na rośliny, żeby ładnie rosły i żeby były zdrowe?
 

Odpowiednie; podłoże+oświetlenie+nawozy=zdrowe rośliny Cheesy


I jeszcze jedno pytanie. Czy krewetki red cherry i inne mogą przebywać z rybami (neony, welony, skalary idp.)i? I jak jest z rozmnażaniem? Chciałbym kupić z 2 krewetki i nie chciałbym, żeby po kilku/ kilkunastu tygodniach było ich już z kilkadziesiąt.

Po pierwsze skalary i welony wzajemnie się wykluczają Wściekły.Poczytaj o nich i zobacz w jakiej powinny być trzymane temperaturze
Plagi krewetek niebędziesz miał,bo skalary i welony je zjedzą pewnie odrazu.Najwyżej możesz mieć filtrujące,niemnoża się i są dośc duże.Moje skalary nic im nierobią i się nimi nieinteresują Smiley
Zapisane

sitekplock
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #65 : Luty 21, 2009, 15:12:27 »

jak wkleic zdjecie  Huh??
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #66 : Luty 21, 2009, 15:13:28 »

jak wkleic zdjecie  Huh??

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=4540.0
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
sitekplock
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #67 : Luty 21, 2009, 15:23:16 »

dzieki  i juz mowie o co mi chodzi mam do zadysponowania takie miejsce na akwa planuje tu wstawic 112l lub 126 prosze o porady jak to wszystko polaczyc zeby gralo. mam na mysli co podlozyc pod akwa no wiadomo jakas mata czy styropian, ale myslalem zeby jeszcze jakis blat dac. chodzi mi o to zeby komoda nie ucierpiala stoi na 6 nogach ale wiecie te akwa troche bedzie wazyc. i zeby mi sie z niej lodka nie zrobila ? dziekuje za wszystkie rady.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6ad8a21421d9c16.html
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #68 : Luty 21, 2009, 18:55:56 »

Jeżeli masz pionowe przegrody w środku(niestety niewidać na zdj.) to możesz postawic spokojnie akwarium,ale jeśli szafka jest bez tych przegródek to napewno się wygnie.Blat dodatkowy napewno nie zaszkodzi i mozesz go dać pod akwarium.
Zapisane

sitekplock
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #69 : Luty 21, 2009, 19:18:18 »

sa pionowe przegrody 2 ( tu gdzie jest szuflada pozioma u gory - to 1 przegroda jest tak jak szuflada sie zaczyna a 2 tak jak szuflada sie konczy) przegrody sa od poczatku do konca komody czyli chyba stabilne ? czy jak dam blat to i jeszcze styropian nie zaszkodzi co?
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #70 : Luty 22, 2009, 14:25:34 »

Jakąś podkładkę musisz dać żeby zniwelować naprężenia i dno niepękło.Może być styropian,ale chyba najlepsza bedzie karimata,albo podkładka pod akwarium z zoologa Smiley
Zapisane

ar406
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #71 : Marzec 19, 2009, 20:10:37 »

dzieki  i juz mowie o co mi chodzi mam do zadysponowania takie miejsce na akwa planuje tu wstawic 112l lub 126 prosze o porady jak to wszystko polaczyc zeby gralo. mam na mysli co podlozyc pod akwa no wiadomo jakas mata czy styropian, ale myslalem zeby jeszcze jakis blat dac. chodzi mi o to zeby komoda nie ucierpiala stoi na 6 nogach ale wiecie te akwa troche bedzie wazyc. i zeby mi sie z niej lodka nie zrobila ? dziekuje za wszystkie rady.


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6ad8a21421d9c16.html
Fajna do podłożenia jest taka czarna pianka do izolacji rur
Zapisane
wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #72 : Kwiecień 28, 2009, 18:10:17 »

pod akwa można podłożyć też taką piankę jaką się kładzie pod panele podłogowe Cheesy
a czy mieczyki zmieniają płeć to nie wierze, bo gdzieś czytałem że część samców wykształca miecz dopiero po pewnym czasie, czyli :
kupujemy 3 samce i 3 "samice"(to takie sobie liczby z kosmosu)
po pewnym czasie w akwarium pływa mieczyków samców sztuk 4 a samic tylko 2
alem żem przykład wymyślił :d
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #73 : Kwiecień 30, 2009, 05:38:49 »

przede wszystkim to płeć piękniczkowatych rozpoznaje sie po obecnosci lub braku gonopodium, zdarzają się zmiany płci u mieczyków i osobniki które zmieniły płeć na samca mają krótki miecz i są większe niz samczyki
Zapisane
zolwiczek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #74 : Czerwiec 06, 2009, 08:34:40 »

czy mozecie mi podac kilka adresow internetowych z fotografiami rybek- zeby je zidentyfikowac...
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Drukuj  
 
Skocz do: