Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Odbłyśnik asymetryczny - fakty  (Przeczytany 84143 razy)
DARIUSZ
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #15 : Marzec 13, 2009, 12:44:52 »

nie dalej jak przedwczoraj ogladalem odblysniki na necie i zdecydowalem ze kupuje, twoje doswiadczenie mnie zaskoczylo choc tez jestem zdania ze woda odbija swiatlo i wyniki beda inne ale jestem pewien ze napewno sie oplaca. posiadam orginalna obodowe 2x18w przy 120l, PROSZE O RADE JAKIE SWIETLOWKI BYSCIE ZASTOSOWALI, przedewszystkim zalezymi na roslinach choc rybki tez posiadam(akwa. 3-misiace i zmarnialy wszystkie rosliny) trzyma sie jeszcze anubias ale to juz tez koncowka  WODA---TWO-13, TWW-7, PH-7.5-8,NH3,4-0,  NO2-0, NO3~5,
Zapisane
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #16 : Marzec 13, 2009, 13:46:38 »

Sam zdecydowałem się wzmocnić światło w moich 112 l przy pomocy dwóch odbłyśników asymetrycznych firmy JBL. Efekt zaskoczył mnie kompletnie, już sam widok dawał do myślenia, to tak jakby porównać lato nad Bałtykiem z latem śródziemnomorskim  Shocked  Cheesy

Sam fakt, że ładnie u mnie rośnie didiplis i rotale, które należą raczej do roślin światłolubnych mówi za siebie. Owszem, nie wybarwiają się na czerwono, ale przyrost łodygi i listków jest imponujący. Pewnie gdybym do tego zapodawał CO2 i nawozy czerwień również by się pojawiła. Przy moich standardowych 2 x 18 W pewnie roślinki by zmarniały, w najlepszym razie stanęły w miejscu tak jak je kupiłem. Nie chciałem przerabiać pokrywy, dokupować kolejnej świetlówki, w dobie kryzysu oszczędzanie na prądzie jest jak najbardziej wskazane.

Reasumując, polecam odbłyśniki, ja wydałem na nie 2 x 26 zł, warto było Smiley
Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
DARIUSZ
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #17 : Marzec 13, 2009, 16:21:46 »

IVAN23
a jakich uzywasz swietlowek?  mysle uzyc AQUA-GLO ale jaka druga i jakiej firmy Huh
moze ktos ma jakas propozycje
 Huh
Zapisane
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #18 : Marzec 13, 2009, 23:50:46 »

IVAN23
a jakich uzywasz swietlowek?  mysle uzyc AQUA-GLO ale jaka druga i jakiej firmy Huh
moze ktos ma jakas propozycje
 Huh

Mam takie standardowe, jakie były w pokrywie Smiley Nie jestem jakimś hardcorowcem, uważam że nie ma co szastać kasą, ja do krezusów nie należę. A skoro wszystko ładnie daje radę przy takim świetle jakie jest, wyrzucanie szmalu na wymianę świetlówek uważam za zbytek.
Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #19 : Marzec 14, 2009, 01:01:08 »

IVAN23
a jakich uzywasz swietlowek?  mysle uzyc AQUA-GLO ale jaka druga i jakiej firmy Huh
moze ktos ma jakas propozycje
 Huh
Aqua-Glo są drogie i znajdziesz mnóstwo tanich odpowiedników, pamietaj by zmieniac swietlówki t8 po 1/2 roku uzytkowania bo zmniejsza sie ich wydajność

jesli chodzi o swietlowki dedykowane pod zielsko to
ja uzywam tanich osram fluora i jestem zadowolony
Zapisane
DARIUSZ
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #20 : Marzec 18, 2009, 10:27:31 »

zamontowalem odblysniki wizualnie jest poprawa(jasniej) na oko o jakies 15-20%, nad swietlowkami nadal sie zastanawiam, napewno wymienie
Zapisane
waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #21 : Marzec 18, 2009, 22:49:38 »

Próbował ktoś kombinacji odbłyśniki + folia lustrzana?
Zapisane
wes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 158


Invaders.Must.Die.exe


« Odpowiedz #22 : Marzec 18, 2009, 22:51:58 »

mając już odbłyśniki wydaje mi się że folia jest zbędna
Zapisane

Zapraszam na stronę http://www.szewczyk.e-swinoujscie.pl/
W naszym sklepie można nabyć wszystko do pielęgnacji obuwia i stóp

Polecam! http://www.neszama.blogspot.com/
waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #23 : Marzec 18, 2009, 22:54:14 »

mając już odbłyśniki wydaje mi się że folia jest zbędna


Jeśli jednak światło odbija się od wody to może się przydać... Folia odbije odbite światło, woda pochłonie część i cykl się powtórzy, ale z mniejszą ilością światła. I tak w kółko...
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2009, 23:01:35 wysłane przez waisss » Zapisane
wes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 158


Invaders.Must.Die.exe


« Odpowiedz #24 : Marzec 18, 2009, 22:57:46 »

różnica będzie niezauważalna więc szkoda pracy i pieniędzy
ale oczywiście nie zaszkodzi
Zapisane

Zapraszam na stronę http://www.szewczyk.e-swinoujscie.pl/
W naszym sklepie można nabyć wszystko do pielęgnacji obuwia i stóp

Polecam! http://www.neszama.blogspot.com/
Lilim
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 53



« Odpowiedz #25 : Marzec 19, 2009, 07:04:32 »

Sam właśnie stoję przed problemem dorobienia dodatkowego oświetlenia w akwarium 112 l (standardowa pokrywa Wromak - 2 x 18W). Ze względu na kiepską sytuację finansową myślę nad zakupieniem profesjonalnych odbłyśników (tak czy inaczej musiałbym je kupić, więc...). I teraz pytanie - kupować dwa odbłyśniki asymetryczne, czy może jeden asymetryczny a drugi symetryczny? Ktoś stosował te drugie? Jak się sprawdzały? I czy takie kombinowanie ma sens w przypadku takiego akwarium?
Zapisane
tos25
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #26 : Marzec 24, 2009, 12:54:02 »

Mam pytanie.Czy wysrarczą w moim akwarium 2 świetlówki 40watowe i samoprzylepny odbłyśnik? Mam akwarium 300l, 150dł, 40szer, i 50cm wysokośći.
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #27 : Marzec 24, 2009, 15:19:57 »

Cytat: Lilim
dwa odbłyśniki asymetryczne, czy może jeden asymetryczny a drugi symetryczny?

Trzeba sobie rozrysować promienie odbite i zobaczysz, jaki będzie optymalny układ. Trudno tak mówić, jeżeli nie wiadomo jak odbłyśniki wyglądają i jak będą zamontowane. Ale wszystko sprowadza się do podstaw fizyki dział optyka.

Cytat: tos25
2 świetlówki 40watowe i samoprzylepny odbłyśnik?
Czy te 40W oznacza pobór 40W? Czy może "świecą jak 40W"?
Zależy też jaki odbłyśnik będzie zainstalowany, jeżeli w rurze, to jest tylko efekt psychologiczny.
Jeżeli dobry odbłyśnik, to możemy mieć maksymalnie 1,5x światło, więc miałbyś powiedzmy 0,4W/l, ale masz z kolei dużą wysokość akwarium, to może być mało dla roślin potrzebujących większe światło.
Zapisane
drizzt119
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 57



« Odpowiedz #28 : Marzec 29, 2009, 22:03:47 »

ja mam akwa 60l i w pokrywie od nowosci swietlowkę t8 15w. chcialbym cos zrobic zeby bylo wiecej swiatla dla roslin, ale nie wiem co. kasy nie chce za duzo wydawac i nie chce tez zabardzo grzebac w pokrywie(no chyba ze trzeba to trudno, cos zrobie Wink). co mi radzicie?
Zapisane

Mateusz
DARIUSZ
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #29 : Kwiecień 05, 2009, 16:03:26 »

Zamontowalem odblysniki, poprawe widac bylo golym okiem. Rosliny nie rosly. Kupilem nowe swietlowki LIFE-GLO I AQUA-GLO znowu zauwazalna poprawa-jasniej. Ale po dwoch tygodniach rosliny dalej stoja w miejscu, a rogatke calkiem szlak trafil wlasnie wyzocam. Woda niby ok (jak wyzej ) i stabilna, czyzby pozostalo mi juz tylko CO2- tylko ze to duzy koszt i tak juz poplynalem na tych swietlowkach i odblysnikach w ciagu jednego miesiaca Huh
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: