Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Kavior - 240L Ozdobne - Aktualizacja 15.09.2010
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Kavior - 240L Ozdobne - Aktualizacja 15.09.2010  (Przeczytany 7944 razy)
Kavior
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« : Sierpień 23, 2010, 09:38:40 »

Witam Wszystkich.
Jestem początkującym akwarystom. Akwarium wystartowało 2 tyg. temu, zakupione od zapalonego akwarysty z pełnym zestawem. Około 10 lat temu posiadałem akwarium 120l najpierw z pielęgnicami, następnie z pyszczakami. Poprzednie akwa było robione "po kosztach" i po prostu sobie stało. Obecnie chciałbym posiadać piękny zarośnięty roślinkami zbiornik. Poniżej zamieszczam opis, czekam na konstruktywne uwagi i rady.

Na początek prosiłbym Was forumowicze o pomoc przy roślinkach, na fotkach które zamieściłem widać ubytki (dziurki na łodygach) i brązowienie liści, oprócz tego wróciłem po weekendzie i na przedniej części akwarium żwirek nieco zbrązowiał - dlaczego?

Pozdrawiam Wszystkich,
K.

Akwarium - 240l 120x40x50

Filtr - TetraTec EX1200

Oświetlenie - 2x30W, Aqua-Flo, Aqua-Glo

Planuję zmienić na:
Opcja1:  2 x Osram Lumilux T5 HO 39W/880
Opcja2:  2 x Osram Lumilux  T5 HO 39W/865

Grzałka -  Aquael 200W z termostatem

Podłoże - czarne - tyle wiem Smiley

Woda - parametry - póki co brak danych

Nawożenie:
1. CO2 z butli wysokociśnieniowej + mixer CO2 (~1b/3s)
2. Szczypta potasu
3. Kulki nawozu ( LINK DO AUKCJI ) - czekam na przesyłkę.


Flora - trochę ich jest, nie znam nazw
Dojdzie zestaw: Link do aukcji

Fauna -
Update 15.09.2010
4 x Skalar marmurek
8 x Kirysek Albinos
2 x Piskorek
2 x Glonojad (nie zbrojnik niebieski)
9 x Neon Czerwony
3 x Gupik (2 samice + 1 samiec)
4 x Ampularia

Zdjęcia z 23.08.2010:
Niedługo zamieszczę lepsze fotki, jak tylko zabiorę aparat do pracy.



Zdjęcia z 15.09.2010:





« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 08:53:16 wysłane przez Kavior » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1 : Sierpień 23, 2010, 15:55:23 »

Dziwny ten baniak.
Niby Ameryka ale ani roślinna ani BW.
Nie podoba mi się.
Zapisane

przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #2 : Sierpień 23, 2010, 16:07:45 »

Baniaczek taki sobie, fauna to może Ameryka, ale gorzej z florą  Wink
Zapisane

Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #3 : Sierpień 23, 2010, 16:10:41 »

to brązowienie roślin - dlaczego nie masz żadnej świetlówki która stymulowałaby rozwój roślin? W opisie widzę tylko zwykle białe światło (Osram),a gdzie światełko dla roślinek? te 2 aqua-flo to chyba trochę za mało?
Moze zakup chociaż 1 innej firmy świetlówki rozwiąże problem. Moje akwarium (link w podpisie) posiada takie świetlówki, niedługo dodam więcej, ale już teraz rośliny rosną jak "głupie", a przedtem wszystkie mi zdychały, a zaczynało się właśnie od brązowienia liści...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 16:12:24 wysłane przez Kantara » Zapisane

Kavior
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 23, 2010, 17:36:38 »

Witam,
dzięki za uwagi.
Mnie się póki co baniak również średnio podoba, a w roślinkach obeznany to nie jestem - takie były w zestawie akwarium (defakto u poprzedniego właściciela taka sama obsada ryb).

Może jest ktoś z trójmiasta, kto chciałby wymienić się roślinnością. I pytanie do Was czy roślinki, które zakupiłem na podanej w opisie aukcji podejdą pod ten biotop?

Zapytam jeszcze jakiej grubości powinna być warstwa żwirku ?

Co do świetlówek to tak jak napisałem w najbliższym czasie wpadają jeszcze 2xT5 39W/880 lub 39W/865, albo 1x880 i 1x865.

Dzięki wielkie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 18:16:43 wysłane przez Kavior » Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 23, 2010, 18:54:32 »

Może następnym razem zdjęcie zrób przed karmieniem bo teraz to wygląda paskudnie.

Obsada niezbyt dobrze dobrana ale jeśli dostałeś akwarium już z rybami to czasem tak bywa. Żwir to zwykły bazalt, który dla kirysków i mułojadów/piskorków (co to w końcu jest?) jest powiedzmy nie za dobry. Warstwa jaką powinieneś mieć w takim akwarium to moim zdaniem min 6 cm plus dodatek np kulki gliniano torfowe albo jakiś substrat podżwirowy. Jeśli nie wiesz skąd pochodzą rośliny, które zakupiłeś to poczytaj o nich (www.google.pl) i wszystko będzie jasne. Jeśli do tych świetlówek co masz dołożysz jeszcze te 2x39W to powinno być ok. Rośliny, które zakupiłeś może poza wywłócznikiem nie są jakieś bardzo wymagające więc powinny urosnąć.

Jak stare są te świetlówki, które już posiadasz?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Kavior
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #6 : Sierpień 23, 2010, 19:05:39 »

Rybki kupowałem sam i sądziłem, że obsada jest ok (co jest nie tak ? Smiley ). Świetlówki nie wiem jak bardzo są stare, ale tak jak wcześniej napisałem w najbliższym czasie, czyli w tym tygodniu remont pokrywy Smiley. Zastanawiam się jeszcze skąd wziąć zestaw roślinek pod Amerykę tanio. Zmartwiłaś mnie troszkę tym żwirkiem, nie wiem co teraz zrobić w końcu baniak wystartował trochę ponad tydzień temu :/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 19:15:40 wysłane przez Kavior » Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 23, 2010, 19:18:37 »

co jest nie tak ? Smiley


Przede wszystkim kiryski. 3? To wg mnie to o 10 za mało. Dla mułojada to podłoże jest masakryczne. Na dodatek to ryby z Azji...

Rośliny poszukaj na forum w dziale Giełda od użytkowników. Wcale nie musisz mieć ich 50 różnych gatunków. Zacznij od żabienic, heteranthery, nurzańca, bakopy, cabomby, itp. Poszukaj jeszcze w tej bazie: http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/plantfinder/index.php wybierz Region i kliknij Go.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Kavior
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 23, 2010, 19:22:18 »

Tylko dla mnie problemem jest znalezienie odpowiedniego miejsca zakupu Smiley, no i jak rozwiązać problem podłoża? Dokupić czarny żwir o mniejszej granulacji i nasypać na obecny?
A co do kirysków nie mam problemu z tym żeby dokupić jeszcze 8 albinosków Smiley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 19:23:55 wysłane przez Kavior » Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 23, 2010, 19:27:50 »

Tylko dla mnie problemem jest znalezienie odpowiedniego miejsca zakupu Smiley,

Wysyłanie roślin pocztą to dziś norma.

no i jak rozwiązać problem podłoża? Dokupić czarny żwir o mniejszej granulacji i nasypać na obecny?

Grubszy z czasem wylezie na wierzch.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Kavior
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 23, 2010, 19:33:34 »

W takim razie mogę wyciągnąć wszystkie rośliny, wybrać tyle żwiru ile się da i nasypać nowego o mniejszej granulacji. Czy muszę kupić jakiś specyficzny żwir? Chciałbym to wszystko wykonać bez spuszczania wody ze zbiornika, jedynie ryby na czas tej operacji przeniósłbym do czegoś małego.
Zapisane

Kavior
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 15, 2010, 08:21:36 »

Witam,
w baniaczku się trochę pozmieniało. Aktualne zdjęcia w pierwszym poście. Na zdjęciach widać, że mam kłopoty z roślinkami, parametrów wody póki co nie znam, oczekuję dostawy Aquatest BOX`a.

Akwarium wystartowało w połowie sierpnia 2010, mamy 15 września i ikra skalarów złożona Smiley, cieszę się bardzo. Jednak Jak widać na fotkach na początku ikry było sporo, dużą jej część wyjadła parka, ikra która obecnie została na liściu nie jest zjadana, czekam jak się sytuacja rozwinie Smiley

Zmianom uległa również obsada.

Tyle ikry było:


A tyle zostało po 1 dobie:

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 08:25:42 wysłane przez Kavior » Zapisane

neuron
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #12 : Wrzesień 15, 2010, 12:08:34 »

W akwarium przydało by sie kilka wyższych roślinek na tyłach, by zatkać urządzenia techniczne, korzenie też mile widziane. Ten czarny żwir to wydaje mi się że to drobny bazalt. ale moze to być czarny żwirek lub jakiś farbowany lub barwiony?
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 15, 2010, 12:50:36 »

Jak to zatkać urządzenia techniczne? Chyba zamaskować...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Kavior
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 15, 2010, 14:55:32 »

W akwarium przydało by sie kilka wyższych roślinek na tyłach, by zatkać urządzenia techniczne, korzenie też mile widziane. Ten czarny żwir to wydaje mi się że to drobny bazalt. ale moze to być czarny żwirek lub jakiś farbowany lub barwiony?

Wysokie roślinki posadzone, czekam aż podrosną (na zdjęciach ich nie widać). O co chodzi ze żwirkiem? Tak to czarny drobny bazalt, ale co w związku z tym ? Smiley

Drodzy forumowicze, czy któryś z Was jest w stanie poradzić co jest powodem oglonienia? załączonego na zdjęciu anubiasa? Dodam, że inne roślinki mają bardzo podobne dolegliwości.

Z góry dzięki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 18:57:06 wysłane przez Kavior » Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: