Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Kantara [250 lt] ogólne + krewetkarium [30lt] + Betta akwa [22lt]
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Kantara [250 lt] ogólne + krewetkarium [30lt] + Betta akwa [22lt]  (Przeczytany 7162 razy)
Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« : Sierpień 13, 2010, 20:26:12 »

Oto akwarium moje i mojego męża. Wykonanie zbiornika samodzielne [szyby 10 mm+silikon do akwa 2 tuby], podobnie oświetlenie i system chłodzenia [wiatraczki na listwie].
Zapraszam do komentowania i udzielania rad - mile widziane! Smiley

Wymiary zbiornika: 100x50x50cm
Pojemność: 250 lt
Filtracja: filtr zewnętrzny Fluval 305
                       filtr wewnętrzny Eheim Pick up 2012
Oświetlenie: Silvania Grolux 18 W x1, Philips Aquarelle 18W x1 na elektronicznym balaście Philips (niedługo dodamy Silvania Grolux 30W x1 oraz Osram Lumilux cool white 18 W x1,Osram Lumilux Cool white 30W x1; oświetlenie jest w trakcie konstrukcji)
Chłodzenie: wiatraczki od komputera i procesorów na listwie aluminiowej (konstrukcja własna)
Nawożenie: Prodac Fondo Vivo, Sera floredepot (podłoże), JBL w kulkach, Prodac nutron flora w płynie, CO2 na bazie drożdży (produkcja własna).
Parametry wody: Ph - 7
No2: 0,025
No3: 5
Kh: 6
Fe: 0,1
Temperatura: 26-28,4 C (termometr elektroniczny)
Grzałka: chwilowo brak ze względu na wysoka temperaturę powietrza (+30 - 40C), na zimę założymy grzałkę JBL Protemp 200W
Podłoże: czarny kwarc Hagen (35 lt)
Tło: zamalowane szkło niebieskim sprayem od zewnątrz
Elektroniczny podajnik pokarmu Resun – 2005D
Fauna: 2x żaglowiec skalar
            1x brzanka rekinia (były 2 ale dzisiaj jedna wyskoczyła z akwa i R.I.P)
            20x Paracheirodon innesi (neon innesa)
            8x  Hyphessobrycon herbertaxelrodi (neon czarny)
            4x Thayeria boehlkei  (hokejówka amazońska)
            2x  Kryptopterus bicirrhis  (sumik szklisty)
            1x Crossocheilus siamensis (grubowarg syjamski aka kosiarka)
            1x Epalzeorhynchus kalopterus (grubowarg złotopręgi)
            2x Corydoras aeneus (kirysek brązowy)
            1x Corydoras paleatus (kirysek pstry)
            1x Corydoras paleatus (kirysek pstry typ albino)
            2x Sewellia lineolata (cudaczek)
Flora: mech jawajski
           mech christmas
           Anubias barteri coffeefolia
           Micorsorum pteropus
           Juncus repens (Java fern)
           Limnofila aquatica (?) nie jestem pewna
           Hygrophila polyspermaStan ceylon
           Nymphaea lotus green (?) nie jestem pewna
           korzeń mango x2
          

13.08.2010 widok ogólny:



Sam zbiornik:



Mieszkańcy i roślinki:






Już wcześniej stwierdzono na forum,że nasze akwarium to zupa rybna, może i zupa, ale w najbliższym czasie planujemy akwarium 100 lt i wtedy rozdzielimy gatunki. Na razie kompletujemy materiały do konstrukcji. Dodatkowo mamy 30 lt akwarium jako kwarantanne i do hodowli roślinek.Wystrój tego zbiornika jest powiedzmy sobie szczerze - beznadziejny Tongue, ale to nie ja akurat zarządzam wystrojem tylko mąż, a on jak widać nie posiada zbyt dużego „artyzmu”. Dodatkowo brak  ciekawszego wyboru gatunków roślin w tutejszych sklepach robi swoje :/
Sugestie, rady i krytyka mile widziane! 

Ps: na pewno ktoś mi napisze,że skalary i neony to zły dobór i nie powinno się ich razem trzymać, ale jak już zdarzyłam się zorientować to niektórzy forumowicze mają taki mix i jakoś to nikomu nie przeszkadza.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stan akwarium na dzień dzisiejszy tj: 23.08.2010

Dodana została 1 świetlówka Silvania Grolux 30 W

Widok ogólny akwa:



Mieszkańcy:

Kosiarka (Grubowarg Syjamski) - Crossocheilus siamensis



Żaglowiec skalar – Pterophyllum scalare



Kirysek pstry - Corydoras paleatus



Kirysek pstry (wersja albino) - Corydoras paleatus oraz Kirysek spiżowy – Corydoras aeneus (podczas jedzenia)



Grubowarg złotopręgi - Epalzeorhynchus kalopterus  (przyklejony do korzenia Tongue)



Skalarek czyhający na jedzenie kirysków Tongue



« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 12:17:12 wysłane przez Kantara » Zapisane

Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #1 : Sierpień 14, 2010, 09:53:59 »

Heh aż tak jest beznadziejne,że nie nikt nie chce skomentować? :|
Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #2 : Sierpień 14, 2010, 10:15:44 »

beznadziejne tego bym o tym akwa nie powiedział sam bym chcial miec takie .

bardzo mi sie podoba tło
Zapisane
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #3 : Sierpień 14, 2010, 10:20:58 »

No jest dobrze Smiley Tylko jak to się zarośnie to bezie wyglądało o  Good ! !  Smiley Jak na razie ten filtr większość psuje  Marzyciel Można tam jeszcze dorzucić jakiegoś jednego większego korzonka obok filtra, ale to już zależy od Ciebie, co Ci się podoba  Smiley
Jak sama napisałeś jest trochę za dużo tych wszystkich gatunków rybek, więc dobrze, że planujesz drugie 100 l Smiley
Aha co do roślinek to popatrz na allegro tam są i ciekawe zestawy i inne pojedyncze gatunki, trudno dostępne w akwarystycznych Smiley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2010, 10:25:42 wysłane przez andrej » Zapisane
Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #4 : Sierpień 14, 2010, 10:54:51 »

No jest dobrze Smiley Tylko jak to się zarośnie to bezie wyglądało o  Good ! !  Smiley Jak na razie ten filtr większość psuje  Marzyciel Można tam jeszcze dorzucić jakiegoś jednego większego korzonka obok filtra, ale to już zależy od Ciebie, co Ci się podoba  Smiley
Jak sama napisałeś jest trochę za dużo tych wszystkich gatunków rybek, więc dobrze, że planujesz drugie 100 l Smiley
Aha co do roślinek to popatrz na allegro tam są i ciekawe zestawy i inne pojedyncze gatunki, trudno dostępne w akwarystycznych Smiley
Ja mieszkam na Cyprze wiec zanim by roslinka tu doleciala z allegro to juz dawno byloby po niej. Z korzeniami tez jest problem, nie ma ciekawych ksztalotow (ostatnio spotykam same klockowate),sa dziwnie brudne, zakurzone, czasem widzialam ze sie z nich sypie - jakby mialy korniki ?:| ogolnie strach kupowac bo lezy to sklepie na podlodze i nie wiadomo jaki karaluch tam kolo nich przechodzil. Staram sie wybierac w miare dobrze wygladajace, i "zrodwe" korzenine. Oczywiscie przed włożeniem do akwarium odpowiednio przygotowuje. Na razie mam 2 korzenie, 3 sie moczy w wodzie od kilku dni.

Roslinki dokupilam neidawno bo czekalam na zywe od marca!!! :| miesiac temu przyszly i tak cud, ze cos udalo sie kupic i wyszperac, bo czesc w sklepie byla juz do wywalenia.


...

dodatkowo bedziemy oddawac te 1 brzanke rekinia do sklepu Sad ja bym dokupila druga do pary, ale maz uwaza ze bedzie lepiej tak dla rybki gdyz jest to gatunek stadny. Duzy skalar, ktorego nie udalo mi sie sfotografować tez powedruje do sklepu - zaczal atakowac strasznie mniejszego i odgania go od jedzenia (co ciekawe nie ejst zainteresowany mniejszymi rybkami), a szkoda bo myslalam ze sie polubia z młodym (tutaj na forum niektorzy maja same skalary w akwariach) i bedzie ok. Chcialam dokupic jeszcze skalara czarnego, ale 2 razy zdechl mi zanim zdazylam przelozyc ze sklepowej torebki do akwa - jakis niefart i na razie sobie daruje ten zakup.

To akwa 100 lt bede sama urzadzac od poczatku do konca to zrobie update jak juz bedzie gotowe. Planuje tam trzymac neony czarne, sumiki szklane, kiryski brazowe i moze jeszcze jakies inne gatunki zobacze co mi doradzicie Smiley Wystroj akwa planuje w stylu kosmicznym, a wiec oswietlenie m.in z diod led, dziwne rosliny (jesli uda mi sie takie kupic) i korzenie, kamienie oraz tło a la powierzchnia ksiezycowa - zobaczymy jak sie do tego zabiore co wyjdzie. Na razie skupujemy z mezem wyposazenie i materialy do wykonania zbiornika, bedziemy kleic sami - taniej wychodzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2010, 11:11:28 wysłane przez Kantara » Zapisane

sk4lar
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #5 : Sierpień 14, 2010, 12:19:09 »

Akwarium ładne i fajnie się zapowiada Smiley Czekam aż zarosnie , przydało by sie zatkać ten filtr jakimiś wyższymi roslinkami. Fajnie że masz czarne podłoże ryby sie tak nie stresują Ja muszę kupić czarny kwarc bo miał być kolorowy żwirek a jest jakiś jasny. Jednak u mnie w sklepach ciężko z dostępnoscią.No i moje ulubione rybki skalarki i neonki:) A co do tych opinni że skalary jedzą neonki. To już naprawde musi być jakiś żaglowiec większy altum ,a neonka bardzo mała. Jak się przyzwyczają skalary od małego to i jak dorosną to nie ruszą neonek. Kiedyś miałem dużego skalara żaglowca i nie ruszał neonek w 112l akwarium.No ale wiadomo rożne skalary rożne doswiadczenia każdy ma z rybkami.Jest mało roslinek więc w takie upały warto napowietrzać.Jak na 250l i na 100cm wydaję sie takie jakieś nie za długie, ale to może przez to że pokrywy nie ma.Powodzenia w hodowli Smiley
Zapisane
Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #6 : Sierpień 14, 2010, 14:05:04 »

Owszem nie sa długie bo kupiłam je ze 2 tygodnie temu dopiero :| do tej pory miałam tylko mech przywieziony z Polski w maju i 1 rodzaj roślinek które zakupiłam w marcu, reszta nie utrzymała się bo już przy kupnie w skelpie były w fatalnym stanie. Dopiero teraz coś udało się dokupić co wygladało w miare ładnie i zdrowo. Kupiłabym więcej ale w sklepie wiekszosc juz była brazowa i z dziurami w liściach wiec nie chciełam kupowac już chorych.
Zapisane

kuba1006
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


Crystal'ka :)


« Odpowiedz #7 : Sierpień 14, 2010, 16:19:20 »

Podoba mi się Twoje akwarium Smiley.
Zapisane
Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #8 : Sierpień 23, 2010, 19:10:23 »

Dodałam nowe zdjęcia akwa oraz jego mieszkańców. Widać, że powoli zarasta Cheesy Dodaliśmy także dodatkową świetlówkę 30 W Smiley Reszta wkrótce Smiley Niedługo też start mojego osobistego akwa. Zapraszam do komentowania Smiley
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 23, 2010, 21:54:07 »

Ps: na pewno ktoś mi napisze,że skalary i neony to zły dobór i nie powinno się ich razem trzymać, ale jak już zdarzyłam się zorientować to niektórzy forumowicze mają taki mix i jakoś to nikomu nie przeszkadza.

Mam skalary i neony czerwone, nie ma problemów. Skalary wogóle nie wykazują zaitneresowania neonami. Ciekawe natomiast jest to, że po restarcie zbiornika wpusciłem najpierw stadko red cherry i neony czerwone. 2 tygodnie później wpuściłem skalary i skalary z miejsca wyżarły red cherry, które wielkościa były praktycznie jak te moje neony (neony mam od niedawna).

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #10 : Sierpień 23, 2010, 22:53:21 »

rodia dzięki za pozytywny wpis w tej sprawie. Uświadomił mi,ze to jednak nie był błąd kupno neonów. Nasze skalarki też nie wykazują chęci zjedzenia neonów. Mały to nawet jakby chciał to by nie mógł za mały jeszcze - prędzej większy, ale on to leniwiec i mało jest zainteresowany "żywym towarem".
Zapisane

Kantara
Pani kościolog.
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #11 : Listopad 14, 2010, 12:13:30 »

Witam ponownie po przerwie. Chciałabym przestwić Wam nowe 2 akwaria: krewetkarium [30lt] oraz Betta akwarium [22lt]

Krewetkarium [30lt]:

Wymiary zbiornika: 40 x 30 x 30 cm

Pojemność: 30lt

Filtracja: filtr gąbkowy z napowietrzaczem

Oświetlenie: 1 x 8 W TJ (dzienne), 1 x 8 W Silvania grolux

Chłodzenie: brak

Nawożenie: prodac nutron flora i  nutron ferro (płyn) + 10% podmiana wody co tydzień

Parametry wody: [dodam później]

Temperatura: 25-26C

Grzałka: Eheim Jager 100W (tymczasowo) – później zmiana na 25 W

Podłoże: czarny kwarc Hagen

Tło: czarny karton

Fauna: krewetka Red Cherry x 4 (Neocaridina heteropoda var. red)
                               Ghost Shrimp x 60 (Palaeomonetes)
Flora:
           mech christmas
           korzeń mango


Red Cherry dostałam od znajomego z jego akwa, natomiast reszta, czyli 60 x Ghost shrimp złowione zostały przez męża i teścia w Turcji, w małym stawiku/jeziorku i
przestransportowane samochodem i promem w słojach 5 lt do domu . Dzisiaj zaobserwowałam, że największa z Red Cherry nosi jajeczka, więc może będzie ich więcej.
Jest jeszcze jedna krewetka, która przypomina krewetke z rodzaju Tiger, ale nie jestem pewna, bo tylko jest jeden osobnik (będzie na zdjeciu ponizej). Może ktoś pomoże w identyfikacji??

Widok ogólny:



Krewetki:

Red Cherry:


Red Cherry z jajeczkami:



Ghost Shrimp:







Podczas jedzenia:



Krewetka zagadka – może ktoś z Was określi gatunek?


………………………………………………………………………………………………

Betta akwa [22lt]:

Wymiary zbiornika: 37 x 27 x 22

Pojemność: 22 lt

Filtracja:   filtr z napowietrzaczem w zestawie

Oświetlenie: 11 W PL (niebieskie+dzienne) w zestawie

Chłodzenie: brak

Nawożenie: prodac nutron flora i  nutron ferro (płyn) + 10% podmiana wody co tydzień

Parametry wody: [dodam później]

Temperatura:   28-29 C

Grzałka: Shark 25 W

Podłoże: czarny kwarc Hagen

Tło: brak

Fauna:
           1x bojownik syjamski (Betta splendens)
Flora:
          Anubias barteri (Nana)
           Micorsorum pteropus

Widok ogólny:



Bojownik:



Zachęcam do komentowania  Smiley Good !
Zapisane

Ricco
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


« Odpowiedz #12 : Listopad 14, 2010, 17:32:20 »

Jak dla mnie każdy z baniaczków ma swój urok. A biorąc pod uwagę to gdzie obecnie przebywacie to naprawdę kawał dobrej roboty zostało odwalone Smiley
Czy planujecie jakieś towarzystwo dla bojka, czy będzie samotnikiem?
Pozdrawiam R
Zapisane
thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #13 : Listopad 14, 2010, 18:34:09 »

Jak dla mnie każdy z baniaczków ma swój urok. A biorąc pod uwagę to gdzie obecnie przebywacie to naprawdę kawał dobrej roboty zostało odwalone Smiley
Czy planujecie jakieś towarzystwo dla bojka, czy będzie samotnikiem?
Pozdrawiam R


A co Ty chcesz wsadzić do 20 l Smiley? Chyba jakieś ślimaki..
Zapisane
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #14 : Listopad 14, 2010, 18:52:40 »

A co Ty chcesz wsadzić do 20 l Smiley? Chyba jakieś ślimaki..
Jest sporo żyjątek które cieszą oko i pasują do takiego akwarium.

Wszystkie akwaria bardzo ładne  Grin
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: