Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Amoralność sprzedawców  (Przeczytany 4657 razy)
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« : Marzec 14, 2004, 20:47:19 »

Dzis rozmawiałem z moim bratem o pewnym sklepie, jest to sklep akwarystyczny o największej powierzchni w Elblagu. Niestety nie cieszy się moim zaufaniem bo wcześniej widziałem tam martwego żółwia w jednym z akwariów a ostatnio pływają tam ok 18cm sumy rekinie z obgryzionymi i zakrwawionymi płetwami, są do sprzedania, opatrzone ceną Sad.
No ale piszę o tym gdyż brat mi powiedział że:
Gadał że sprzedawcą, pytał sie go o chorobę która to wybiła mu w pracy wszystkie skalary (12 sztuk w 14 dni Sad ) a niepielęgnicowatych nawet nie ruszyła. Na to sprzedawca mu mówi że tej choroby nie da sie uleczyć, że taką samą chorobę ma właśnie w akwarium z ramirezami, raz na 1-2 pada mu jedna sztuka, jak jakaś padnie to trupka z akwa wyjmuje, a te jeszcze zyjące... sprzedaje !! Poprostu powiedział coś w stylu ( dokładnie nei pamiętam): te wszystkie ramirezy padną u mnie albo u klienta. Niczym sie nei przejmuje ten facet. Brak jakielkolwiek etyki zawodowej o moralności nie wspomnę. Sad
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #1 : Marzec 14, 2004, 20:54:04 »

Hmmm...jakiś świrnięty umysłowo gostek :? Niestety takich nie brakuje Sad  :?
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #2 : Marzec 14, 2004, 22:30:17 »

no comments :shock:
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 14, 2004, 23:08:10 »

Niestety :/ tak bywa że nigdy nie możemy wiedzieć co kupujemy Sad osobiście też znam takich sprzedawców w 3mieście i w sklepach takich kupuję co najwyżej sprzęt akwarystyczny. Najlepiej ryby brać (o ile to możliwe) od znajomych hodowców którym można zaufać...
Zapisane

112,25
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 15, 2004, 00:25:51 »

No, to bardzo smutne. Taki dureń (sory za mocne słowo) myśli, że zarobi a tylko przez taką politykę straci klientów. Ale największą krzywdę robi wszystkim okolicznym akwarystom, którzy przez serię takich dziwnych chorób zawleczonych ze sklepu mogą zniechęcić się do rybek na stałe.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 15, 2004, 07:55:19 »

Klientów może nawet nie straci bo kleint pomyśli że to z jego winy rybka zachorowała, że nie mógł stworzyć jej dobrych warunków, wróci wtedy do tego sklepu i kupi kolejną, wsypując pieniążki do portfela "sprzedawcy".
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #6 : Marzec 15, 2004, 09:12:50 »

Patrzcie z drugiej strony, facet pewno nie jest właścicielem tego sklepu, czyli jak mu się te ryby wykopyrtną to może beknąć z własnej kieszeni.
No i nie sciemnia że one są zdrowe i hurra, tylko uczciwie mówi co i jak.
A ja ze swoich małoletnich doświadczeń wiem, że w początkujących zbiornikach rybki padają tak czy tak....
Nie pochwalam sprzedawcy, ale jestem go w stanie zrozumieć :cry:
A swoją droga to co to za plaga mordująca jeno pielęgnice?
Może ktoś wie coś więcej?
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 15, 2004, 15:53:16 »

No bratu powiedział, ale powiezdiał też że je sprzedaje klientom więc ktoś jednak je kupuje uprzedzony bądź nie, nie wiadomo.
Co do jego kieszeni to napisałem że nie trudno w tym sklepie znaleźć chora rybę na sprzedaż więc chyba o tę swoją kieszeń tak nie dba.
Choroba wykańczająca tylko pielęgnice: Ryby wysychają, nie widziałem tego na własne oczy ale brat mówi że ryba jakby wyschła, łuski sterczą a skóra staje się niebieska.
Powiedział mi po fakcie a tak to bym poszukał info na necie Sad. Szkoda skalarków bo ponoć po 20cm miały i w akwa 500l musiały dobrze wyglądać.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #8 : Marzec 19, 2004, 21:07:56 »

No właśnie :cry: często początkujący akwaryści dają się  nabierać na ładne sklepy akwarystyczne :?    Kiedyś byłem w W-wa w pewnym sklepie akwarystycznym z zewnątrz nie za ciekawy (brudny odrapany tynk)Od niechcenia tam wszedłem i mnie zamurowało piękne wielkie akwaria czyściutko spokojnie bardzo miła obsługa. Cheesy


     Ps.

               Szczerze mówiąc sklepy ładnie wyglądające od zewnątrz          
                          nie zawsze są takie w środku :|  Sad
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: