Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to ospa ?  (Przeczytany 15722 razy)
kivak
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



WWW
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 02, 2007, 18:01:53 »

Pani w sklepie gdzie kupowałem w/w preparat radziła dawkować co 3-4 dni aż do skutku?
Zapisane

didi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 02, 2007, 18:07:16 »

Rozumiem, że jak do skutku, to aż znikną te punkciki?? Tylko czy to wtedy jest na pewno zwalczone? Może jeszcze kilka dni po zniknięciu tego podawać profilaktycznie... No i co z narybkiem?
Zapisane
kivak
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



WWW
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 02, 2007, 18:15:10 »

Rozumiem, że jak do skutku, to aż znikną te punkciki...
Wydaje mi się że nie, sam jestem na tym etapie w którym punkciki znikły lecz chyba choroba nie dokońca została wyleczona ponieważ jak pisałem wcześniej rybki jeszcze się ocierają o roślinki? Myślę że do czasu aż nie będzie jakichkolwiek oznak choroby, jeśli się mylę to proszę o sprostowanie?

P.S.
Wydaje mi się jeszcze że trochę się zagalopowałem z tym pisząc "aż do skutku", chyba nie można tego ciągnąć w nieskończoność?
Zapisane

didi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 03, 2007, 10:54:49 »

ja jeszcze leczenia nie rozpoczęłam - miałam dziś rano dodać preparat, ale na neonkach jest o wiele mniej kropeczek, co to może oznaczać, czyżby to było coś innego, nie ospa? No i proszę o odpowiedź na pytanie, czy Ichtiosan może zaszkodzić półtoratygodniowemu narybkowi gupika?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 03, 2007, 12:27:45 »

czyżby to było coś innego, nie ospa?
nie
No i proszę o odpowiedź na pytanie, czy Ichtiosan może zaszkodzić półtoratygodniowemu narybkowi gupika?
nie bardziej niż ospa
Zapisane

didi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 03, 2007, 12:44:22 »

czyli rozumiem, że tak czy owak muszę się pożegnać z moimi maluchami  Cry
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 03, 2007, 14:41:58 »

zieleń malachitowa zawarta w ichtiosanie może powodować rakowatość u narybku - może, nie musi.
na swoim przykładzie wiem  ze zastosowanie ichtiosanu na miesięcznych bojownikach doprowadziło do powstania wad w postaci nieprawidłowego wykształcenia płetw oraz powstania nowotworów złośliwych. Najdłużej żyjąca ryba dożyła roku.
Zapisane

didi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 03, 2007, 15:34:33 »

moje maluszki w piątek będą miały dopiero dwa tygodnie... szkoda mi ich, widać, że ciekawe będą - mają już śliczne ciemne wybarwienia na płetwach...
Zapisane
lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #23 : Kwiecień 03, 2007, 18:48:11 »

ja od 5 dni zmagalem sie z ospa juz 3 dnia zobaczylem mniej bialych kropeczek na mieczykach 8tygodniowych a dzisiaj juz w ogole ich nie ma Cheesy zrobilem tylko 1 podmiane wody , podnioslem temperature do 28*C i dalem ICHTIOSAN i po ospie  Good !
Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
didi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #24 : Kwiecień 03, 2007, 20:18:56 »

no ja też z ciężkim sercem rozpoczęłam dziś kurację rybciom, zrobiłam podmianę wody, temp. 28 i dałam Ichtiosan... zobaczymy, jak będzie... żal mi tylko moich maluszków  Cry mam nadzieję, że jednak dadzą radę i nic im nie będzie...
-------------
minęły trzy dni, niestety nie widzę specjalnej poprawy, na neonkach jakby mniej kropek, ale za to zmatowiały im płetwy, u jednego nawet płetwa grzbietowa jakby poszarpana od choroby, u dwóch neonków wyblakł czerwony kolor Sad poza tym od podania Ichtiosanu parka gupików zaczęła się pokładać, za filtrem na żwirku  Cry nie wiem, czy ten Ichtiosan bardziej nie zaszkodził niż pomógł... buuu...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2007, 12:23:46 wysłane przez didi » Zapisane
didi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #25 : Kwiecień 07, 2007, 10:58:42 »

zrobiłam dziś podmianę wody - rybki bez zmian od wczoraj, choć gupiki bardziej ożywione... nie wiem czy znów podać ten Ichtiosan... Sad
Zapisane
didi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #26 : Kwiecień 10, 2007, 14:52:33 »

Jest duża poprawa, rybki znów żwawe, błyszczące i bez kropek  Cheesy w sumie Ichtiosan podałam tylko raz... mam pytanie jedno, otóż choroba dwóm neonom wystrzępiła płetwy i ogonki, teraz płetwy nie są już matowe, ale czy po jakimś czasie odrosną??  Huh
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 10, 2007, 15:06:15 »

Odrosną. Dbaj teraz bardzo o parametry wody bo rybki po chorobie muszą dojść do siebie.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
didi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #28 : Kwiecień 10, 2007, 22:27:35 »

Dzięki Emi za odpowiedź, będę dbała, jasne, bardzo się cieszę, że już im dużo lepiej
Zapisane
AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #29 : Kwiecień 13, 2007, 21:56:53 »

Ja sie dzisiaj zalamalam,bo pierwszy raz maja ospe moje rybcie.Mam guramina calego w kropki,mieczyki zipia na dnie z posklejanymi ogonkami.Prosze napiszcie mi czy podniesienie temperatury do 30;C i dodaniu 20 lyzeczek niejodowanej soli nie zabije mi rybek.Dodalam do wody tez troszeczke nadmanganianu potasu.Moja obsada to 2 mieczyki Hellera,3 zmienniki plamiste,5 bllack molly,2 gold molly,1 srebna molly,gurami zloty,4 pretniki miodowe,5 kirysow duzych osobnikow,2 male otoski,3 malutkie zbrojniki,no i 4 SKALARY.Moje akwarium ma 160 litrow.Czy powinnam wylaczyc filtr?Czy powodem choroby moze byc to,ze 4 rybki mam niedawno kupione?Czy moge podniesc temperature do 32 stopni na 2 dni i narazie nie stosowac chemi?Czy ograniczyc narazie oswietlenie akwarium do 1 swietlowki w ciagu dnia?W kotniku plywajacym mam tez parodniowe 3 molki.Zawsze w akwarium mialam 27stopni.Prosze o rady.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2007, 22:10:56 wysłane przez AgnieszkaMarcin » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: