Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « AKWARIA BIOTOPOWE – AZJA płd.-wsch.
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: AKWARIA BIOTOPOWE – AZJA płd.-wsch.  (Przeczytany 127811 razy)
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #15 : Lipiec 28, 2007, 08:06:23 »

to są dwie oddzielne propozycje. połączenie gurami i prętnika pręgowanego w takim litrażu mogłoby doprowadzić do niezłej jatki
Zapisane

Tomacha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #16 : Lipiec 28, 2007, 15:58:27 »

Jasne-tak to zrozumialem-ale wolalem sie upewnic.Jestem w trakcie zakladania takiego zbiornika i Twoje wskazowki sa dla mnie bardzo cenne.Dzieki:)
Zapisane
Nabijacz
Nowy
*
Wiadomości: 48



« Odpowiedz #17 : Sierpień 22, 2007, 10:17:07 »

super to napisałeś. jestem pod wrażeniem
Zapisane

Chciałbym mieć własne akwarium i mam pytanko. Czy ktoś nie ma jakiejś strony www albo nie zna sklepu zoologicznego gdzie mógłbym zamówić akwarium o nietypowych wymiarach??? Pisać na PW. Z góry dzięki za odp.
gurami999
Master of disaster
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 07, 2007, 13:39:35 »

Nieźle Shocked Shocked Shocked, ale mam pytanie: czy można trzymać razem prętniki karłowate i gurami (dwuplamiste i mozaikowe) w akwarium 160-200l?
Zapisane

Akwarium 60l

5x neon czarny
6x neon czerwony
1x bystrzyk barwny
1x mieczyk

Mieczyk i bystrzyk ze starej obsady...
I atak glonów...
memozee
tańcząca z welonem
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 117



« Odpowiedz #19 : Listopad 23, 2007, 14:47:26 »

świetna praca, przyda mi się  przy zakładaniu nowego akwa (ale to dopiero po nowym roku, narazie szukam i czytam jak najwięcej ) x]
Zapisane

zbieram na szczęście, kto się dołoży? Wink

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #20 : Listopad 17, 2008, 12:47:17 »

Można mieszać gurami mozaikowego (1+2) z prętnikiem karłowatym (1+2) w 160l?
Jeśli tak, to jaką rybke możnaby dać na dno?
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #21 : Listopad 17, 2008, 13:11:50 »

można jak najbardziej. kwestia przygotowania odpowiedniej aranżacji.
Zapisane

Luana
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #22 : Listopad 17, 2008, 18:37:01 »

mam pytanie: czy jak w moim akwarium 112l mam 1 samca i 2 samice bojownika, 6 razbor hengeli, 5 zwinników latarników i 6 otosków (pozostałość po poprzedniej obsadzie - zwinniki dokonają u mnie żywota, potem dokupię świeżej krwi dla razbor) to czy mogę dokupić 1+2 prętnika karłowatego? czy bojowniki razem z prętnikami sie nie pozabijają nawzajem?
Zapisane
Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #23 : Listopad 17, 2008, 20:54:52 »

można jak najbardziej. kwestia przygotowania odpowiedniej aranżacji.

Jeżeli chodzi o roślinność to jest jej sporo (pływającej także). Co można jeszcze do tego dorzucić, aby oba gatunki czuły się bezpiecznie w 160l (np. jakie kryjówki)?

A na dno dam otoski.  Cool
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #24 : Listopad 18, 2008, 13:54:12 »

mam pytanie: czy jak w moim akwarium 112l mam 1 samca i 2 samice bojownika, 6 razbor hengeli, 5 zwinników latarników i 6 otosków (pozostałość po poprzedniej obsadzie - zwinniki dokonają u mnie żywota, potem dokupię świeżej krwi dla razbor) to czy mogę dokupić 1+2 prętnika karłowatego? czy bojowniki razem z prętnikami sie nie pozabijają nawzajem?
w takim litrażu przy odpowiedniej aranżacji moim zdaniem ewentualne konflikty nie powinny zakończyc się smiercią. będzie to raczej przeganianie się samców ze swoich terytoriów. dobrze byłoby zatem tak to zaroślinnić by akwa niejako podzielić na dwie częsci.


można jak najbardziej. kwestia przygotowania odpowiedniej aranżacji.

Jeżeli chodzi o roślinność to jest jej sporo (pływającej także). Co można jeszcze do tego dorzucić, aby oba gatunki czuły się bezpiecznie w 160l (np. jakie kryjówki)?

A na dno dam otoski.  Cool
roślinnosć spokojnie wystarczy. możesz urozmaicic aranżację korzeniami ale nie jest to konieczne.

P.S. otoski nie sa rybami dennymi
Zapisane

Luana
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #25 : Listopad 18, 2008, 17:35:55 »

plan podzielenia akwarium na 2 rewiry rozpoczęty. linią graniczną ma być duży i wysoki korzonek obsadzony gęsto mikrozorium, tak aby oba samce (bojownika i prętnika) mogły zniknąć sobie z oczu. zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #26 : Styczeń 12, 2010, 16:21:43 »

Pytanie co do czarnych wód: pisze co do filtracji, że ma być bardzo słaby przepływ/brak przepływu,
czyli jak zrobiłbym jakis ok. 50l baniak filtrowany kubelkiem typu jbl e900/tetra ex700 ustawionym na minimalny przepływ, będzie ok? czy taki filtr jest za duży?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2010, 16:24:50 wysłane przez Ropek » Zapisane

SZPAKU1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #27 : Styczeń 14, 2010, 15:57:17 »

myślę że za duży kup kaskadę i będzie ok
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #28 : Styczeń 28, 2010, 14:33:45 »

Razbory karłowate to Rasbora brigittae?
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #29 : Styczeń 28, 2010, 15:10:46 »

Tak jest. Potocznie mianem "razbor karłowatych" nazywa się również takie rybki jak Boraras merrah czy Boraras maculatus choć ich nazwy są zupełnie inne. Zapewne chodzi o wielkość i określenie "karłowate"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 15:19:17 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: