Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 25 L. - jak użądzic....?  (Przeczytany 10194 razy)
chudy
Gość
« : Sierpień 13, 2006, 07:41:11 »

Wiatm wszystkich serecznie....
Odrazu przejde do rzeczy bez wstępów obejdzie sie .... Wink
Mianowicie posiadam 25L. akwarium z pokrywą i oświetleniem z 4 niebieskich diod LED i oświetlenie zwyczajne żarówka 25w.
Posiadam także pompke z filtrem wewnetrznym i napowietrzaczem. Trmometr i trochę checi...Smiley
I chciał bym chodować w tym akwarium jakieś ładne łatwe przede wszystkim rybki w utrzymaniu ponieważ jestem początkujący..Smiley
I zaracam się z prośbą do was o podpowiedzi i pomoc w załozeniu tego 25L. akwarium , mam nadzieje że pomozecie a nie tak jak na innych forach :/
Chciał bym wiedzieć :
- jakie roślinki powinnem kupić i chodować (oczywiście dobre wmiare tanie i latwe w utrzymaniu)
- Jakie rybi (chciał bym neonki bo strasznie mi się podobają czy Moge?)
- Jaki żwir, piasek, kamienie, dekoracje - Smiley ?
- Jaka temperatura powinna być i co jaki czas zmieniać wodę?
- i chciał bym aby narazie przez jakiś okres czasu nie było  instalowane takie coś i korzystane jak bimbrownia i różnego rodzaju odrzywki chemie i wogóle...  no ewentualnie chyba że naprawde tanie a dobre nie wymagające...

Mam nadzieje ze pomozecie...
Z góry serdecznie dziękuje tym którzy odpiszą   przyczynia się  do pomocy mi w wyborze i tak dalej ...Smiley

Dziękuję i Pozdrawiam....
Zapisane
Paul
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #1 : Sierpień 13, 2006, 14:57:07 »


Siemka Doradze ci jak masz urządzić aqua.Też mam 25l

Możesz chodować gupiki bardzo ładne rybki i najłatwiejsze w hodowli
A jak chcesz neonki no to możesz kupić 5neonków (bo to ryby stadne)ale one są trudniejsze w chodowli i  w rozmnażaniu mam w aqua gupiki dużo roślinek (moczarkaza 3zł) stare nie pożerają małych bo te siedzą w zaroślach aż osiągną 1,2 cm a jak wyjdą z kryjówek to już sie nie zmieszczą w dorosłych gębach . jeśli zdecydujesz sie na gupiki to nie miej w filtrze dużego ciśnienia bo te rybki nie rosną  duże i będą pływały z prądem.temperatura 24-26'C . żwirek czy piasek to zależy od twojego gustu ale rośliny lepiej rosną w piasku.Jak będziesz miał filtr to będziesz musiał zmieniać wodę co pół roku około.mam w aqua strasznie dużo kamyków i bardzo to mi się podoba

Polecam te korowe rybki :-) l}<>    l}<>      <>D  <>D papa Grin
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #2 : Sierpień 13, 2006, 18:15:55 »

1. rosliny lepiej rosną w żwirku a nie w piasku
2. niech Cie ręka Boska broni zmieniac wodę co pół roku - raz w tygodniu 20-25% objętości akwarium do wymiany
3. gupiki mnożą sie baardzo szybko i na początku jest to rzeczywiście frajda, ale potem raczej duzy problem
4. bez przesady z trudnościa w utrzymaniu neonów, wcale aż tak źle nie jest

Z roslin proponuję jakies niewielkie kryptokoryny, nie wymagaja za wiele światła i będa bardzo ładnie rosły. Do tego jakis niewielki korzeń, który możesz opleść mchem jawajskim. Ładnie obrośnie i będzie to ciekawa dekoracja. Dodatkowo korzeń zabda o parametry wody, troszke obniży pH w sam raz dla neonów. Ze względu na wielkość akwarium wybierz żwir o niewielkiej granulacji. Ja preferuję raczej jasny. Pooglądaj zbiorniki na forum, mozna dużo podpatrzeć.
Zapisane
chudy
Gość
« Odpowiedz #3 : Sierpień 14, 2006, 22:44:04 »

Dzękuję za rady, pomysły, wsparcie...
Zdziałałem co nie co i cos z tego wyszło...Lecz jeszcze nei koniec czekam tylko n aprzypływ gotówki i dokupie roślinki bo za mał zieleni ....

Ryby:
4 Gupiki ( 2 - Samce 2 - Samice)
5 Neonek.

Rośliny:
za dużo nie znam nazw ale wiem ze jest moczarka....Smiley
Będzie wiecej  tylko $$$.... chcem zakupić nie duży korzeń i Mech jawajski no i jeszcze pare jakis oszke wyrzszych roślinek ...

Jak kogoś interesuje to zrobiłem 2 zdjęcia na szybko...
Tylko proszę w komentarzach (jak oczywiściebędą bo wcale nei muszą) o wyrozumiałość..
Dopiero się ucze i poznaje co nieco ... DZIĘKUJE
 
http://niezdecydowana86.w.interia.pl/3.htm

czekam na dalsze propozycje bo napewno się przydadzą....
Będe bardzo wdzięczny...

Pozdrawiam.....


« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2006, 23:14:59 wysłane przez chudy » Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 15, 2006, 10:44:38 »

Jak będziesz miał filtr to będziesz musiał zmieniać wodę co pół roku około.
Co za bzdura  Shocked Wode podmienia sie srednio co tydzien (10-30%).
W ogole to wymiana calosci wody nie wchodzi w rachube (no chyba ze jakis kataklizm sie zdazy w akwa).
No i filtr musi byc zawsze ...
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 16, 2006, 11:08:50 »

Akwarium bardzo ładnie sie prezentuje. Nie dokupuj więcej roślin bo jak sie rozrosną to będziesz wywalać.

Chyba nie czytałeś o cyklu azotanowym ( kliknij tu -> http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/ oraz tu -> http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/begin-cycling.html ) i dojrzewaniu akwarium - a warto. Rybki do akwarium wpuszcza sie dopiero po 2 tygodniach od zalania zbiornika. Najpierw akwarium musi stać z wodą, roślinkami, włączonym filtrem i grzałką z 2 tygodnie a potem dopiero można wpuścić tam rybki inaczej duże wahania parametrów wody mogą niezbyt dobrze wpływać na Twojich nowych ulubieńców (mogą chorować lub zdychać). Zaopatrz się w testy do mierzenia parametrów wody: PH, twardości ogólnej i węglanowej oraz NO3. Trochę kosztują ale wystarczą potem na bardzo długo.Wodę rzeczywiście wymienia się co tydzień - najlepiej jakieś 20 % odstanej z kranu z uzdatniaczem (do kupienia w zoologicznym za 5 pln) żeby usunąć szkodliwy chlor i inne metale ciężkie. Wkładów do filtra nie myje się pod bierzącą wodą tylko delikatnie w starej wodzie z akwarium, podczas podmianki, żeby nie zabić pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych, które się na nim rozwinęły. To właśnie między innymi one są odpowiedzialne za prawidłowe parametry wody w akwarium.
Wpuść do akwarium jakieś 2 otoski i 2 kiryski np Panda to wyczyszczą Ci dno i nie będziesz miał problemów z glonami - oczywiście gdzieś za miesiąc. Karm tylko tyle ile rybki zjedzą w ciągu 3 minut max 2 razy dziennie bo resztki niezjedzonego pokarmu bardzo zanieczyszczają wodę. W razie jakichkolwiek pytań służe pomocą przez gg lub PM.

Życzę Ci szybkiego ustabilizowania akwarium i wielu sukcesów ale pamiętaj, że akwarystyka jest dla cierpliwych i że ryby to żywe stworzenia  Wink

Emi
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2006, 08:37:36 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Paul
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #6 : Sierpień 16, 2006, 20:18:36 »

Chodziło mi że wymienia sie  co pół roku około  całkowicie wode ,włącznie z myciem akwarium i żwirku bo u mnie po połowie roku na szybach pojawają sie brązowe kropki i żwirek robi sie brudny nie wiem czego to wina a jeśli wiecie to napiszcie  Roll Eyes

P.S
nigdy więcej nie będe słuchać się książek Jeśli twierdzicie ze roślinki lepiej rosną w żwirku bo ja czytałem że łatwiej się zakożenić roślince w piasku lub drobniutkim żwirku  Angry
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2006, 20:26:11 wysłane przez Paul » Zapisane
Piotrek1
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


« Odpowiedz #7 : Sierpień 16, 2006, 20:33:11 »

wode się  nie wymienia co pół roku, a jak mówisz zze po tym czasie masz juz syf to porostu robi się tygodniowe podmiany od samego załozenia akwa no oczywiscie przez pierwsze 4 tygodnie się nie podmienia, ale po tym czasie juz dajesz podmiany  wraz z odmólaniem dna i nie ma prawa za poł roku byc syfu Smiley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2006, 22:45:16 wysłane przez Piotrek1 » Zapisane
michael_game
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #8 : Sierpień 16, 2006, 21:50:12 »

siemka! wiec zacznijmy najleszpsze dla 25 litrowego akwarium byloby :Dwie roslinki (sztuczne ) lub jedna (zywa) jakis zamecz czy grota z kamieni aby bylo ladnie, jakis fajny widok, a i jezeli masz kolorowe rybki to najlepiej jak dasz ciemny lub szary zwir poniewaz gdy dasz kolorowy zwir rybki nie bedo tak sie wydawaly piekne.
Zapisane
szatynka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 126


« Odpowiedz #9 : Sierpień 16, 2006, 21:57:49 »

Michael nie rozumiem dlaczego w 25 l tylko jedna żywa roślinka powinna być  Huh Według mnie to zależy od tego, jak bardzo ktoś chce miec zarośniete akwa i od tego jak duże urosną roślinki.
Co do roślinek sztucznych to za nimi nie przepadam, no ale każdy ma swoj gust.
Zapisane
chudy
Gość
« Odpowiedz #10 : Sierpień 16, 2006, 23:24:51 »

Ho hHo Ho .... Witojcie...Smiley

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.... wszczeólnosci " Emi " - dużo mi uswiadomiłes i pomogłeś naprawde...Dziekuje....
dziękuję też za pochwałe mego akwarium  i mam nadzieje że z czasem będzie się prezentowało jeszcze lepiej....Napewno będe dbał o Roślinki Rybki żywe stwożenia Smiley i mozesz wieżyć jestem cierpliwy więc to chyba dla mnie...Smiley
Napewno jak bede miał jakiś problem to skontaktuje sie jeżeli można tak jak napisałes przez gg będize łatwiej i szybciej .
Dziękuję równiez za zyczenia...!
Pozdrawiam....

...... Ojciec wciągnoł sie po trochu razem ze mna w rybki:).... i kupił korzeń ...Smiley wygotowałem wyczyściłem wypłukałem i zatonoł w mym akwarium...
Zamieszczam Zdjęcie aktualnego stanu akwarium ( jak kogoś oczywiscie interesi)

http://niezdecydowana86.w.interia.pl/index.htm

Raz jeszcze Dziękuje i pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: