Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Lodówka transportowa na mrożonki
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Lodówka transportowa na mrożonki  (Przeczytany 5114 razy)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« : Sierpień 24, 2006, 15:41:14 »

Wielu akwarystów ubolewa nad tym że w sklepach zoologicznych znajdujących się w ich mieście nie można dostać mrożonek które były by świetnym urozmaiceniem w diecie ryb. W sąsiednich miastach są sklepy które oferują klientom szeroką gamę mrożonek, niestety, jest pewien problem. Jak dowieść mrożonki w całości?? Z tym problemem i ja się borykałem aż wkońcu zrobiłem sobię własną "lodówkę transportówkę".

Do zrobienia owej lodóweczki potrzeba nam:
-Kartonowego pudełka (wielkość zależy ciebie)
-Styropianu o grubości 1cm
-Folii aluminiowej
-Taśmy klejącej

Jak to poskładać??

Należy ze styropianu wyciąć prostokąty takiej wielkości jakiej są boki kartonu (wycinamy także mniejszy kawałek który będzie przykrywką), i obwinąć je folią aluminiową którą przyklejamy taśmą klejącą. Takie oto obklejone bloki stryropianu wciskamy w karton tak aby przylegały do ścianek kartonu (można je także przykleić). Po wciśnięciu boków i dna do kartonu przykrywamy wcześniej zrobionym stryropianowym wieczkiem które wciskamy alby było szczelnie i pudełko zamykamy. "Lodówka transportówka" gotowa! Jeśli wybieramy się gdzieś dalej  można karton obkleić styropianem również z zewnątrz z tym że nei obwijamy go już w folię aluminiową.

Jeśli znajdę kogoś z aparatem to postaram się wstawić zdjęcia. Jutro pierwszy raz wypróbuję mojej lodówki. Jadę do Białegostoku (60 km od mojego miasta) i powiem czy wszystko w porządku.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 24, 2006, 16:31:28 »

Witam ciekawy pomysl ale bardziej mi to przypomina pojemnik termoszczelny Wink .Mysle ze na krotkie trasy powinno sie sprawdzic ale mozesz tam wlozyc jeszcze mala butelk z woda 0,5 l wczesniej zamrozana napewno wydluzy czas utrzymania niskiej temperatury.Wiec zycze powodzenia w zakupac
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2006, 17:39:18 wysłane przez Darex9 » Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpień 24, 2006, 17:42:49 »

albo poprosić w sklepie o używane styropianowe opakowanie zbiorcze z tychże mrożonek. nie powinni robić problemu bo pewnie i tak wyrzucają. włożony wkład z lodówek turystycznych pomoże utrzymać jeszcze lepiej temperaturę. trzeba go tylko dobrze zamrozić przedtem Wink
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #3 : Sierpień 24, 2006, 18:12:05 »

No tylko ja chciałem coś małego, prostego w użyciu i łatwego w zrobieniu no i żeby do plecaka weszło. A to i wejdzie do plecaka i pomieści 8 paczek robaków. Jeśli ktoś podróżuje samochodem to może zrobić coś większego.

Tak myślałem żeby coś tam zamrożonego włożyć, butelka odpada bo nie wejdzie. Myśle że wleję wodę do torebki jednorazowej i włożę tam.

Żeby nie było widać że to pudło po żelazku no i żeby ładnie wyglądało to okleiłem moją lodóweczkę czarną folią samoprzylepną która została mi po oklejaniu tylnej szyby w akwarium.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2006, 18:15:00 wysłane przez Komandos » Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #4 : Sierpień 25, 2006, 19:46:19 »

No i tak jak myślałem. Lodówka spisała się na medal. Było gorąco bo byłem cały spocony i mimo że mrożonki pobyły poza zamrażarką 5 godzin to nic im się nie stało.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
delTORO
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228


« Odpowiedz #5 : Sierpień 25, 2006, 20:56:36 »

Witam.
Można poczekać na promocję np. jakiś czas temu za zakupiony 4-pak piwa Warka, dawali właśnie przenośną torbę-lodówkę  Wink
delTORO
Zapisane

112L
L260, L201, otocinclus affinis
Fundulopanchax nigerianus innidere
Microgeophagus ramirezi
Wywłócznik_13
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130


« Odpowiedz #6 : Sierpień 26, 2006, 06:46:27 »

Albo się nie męczyć i kupić sobie torbę termoizolacyjną - wielorazowego użytku, porządna, jeszcze niedawno widziałem w auchan (w bielsku), koszt wynosił coś w granicach 1-2zł
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 26, 2006, 15:26:48 »

Cytuj
Albo się nie męczyć i kupić sobie torbę termoizolacyjną
Można ale to co komandos wymyślił jest bardziej praktyczne ze względu na szytwność konstrukcji. Poza mrożonkami mozna by przecież rybki przewozić w razie potrzeby. A co do samej torby termoizolacyjnej ... może ją pociąć i tym okleić środek ? Powsatała by dodatkowa hmmm moze lepsza warstwa izolacyjna ...
Zapisane

Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #8 : Sierpień 26, 2006, 20:22:37 »

dobry pomysł Sebos. Zamiast foli aluminiowej można styropian okleić taką właśnie torbą. Ale ja nie będe więcej kombinować. Z tego co zrobiłem jestem zadowolony bo spełniło moje oczekiwania. Polecam każdemu kto nie bardzo ma szanse podrurzować samochodem tylko musi wlec się autobusami i jest uzbrojony tylko w plecak.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 26, 2006, 20:24:11 »

A mógłbys jakis schemacik albo szablon wrzucic ? Ja sobie to potrafie mniej wiecej wyobrazic ale moze niektorym chetnym by to pomogło Smiley
Zapisane

szatynka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 126


« Odpowiedz #10 : Sierpień 26, 2006, 20:25:16 »

Dla kogoś z samochodem też sie coś takiego może przydac. Na przykład w czasie takich upałów jak w tym roku w samochodzie bez klimy Wink No tylko że wtedy faktycznie można wziąść turystyczną lodówke. Ale to jest chyba tansze rozwiązanie Wink
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #11 : Sierpień 26, 2006, 20:46:18 »

Jak sie rysunki wstawia. Bo zrobiłem a nie wiem jak wstawić.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #12 : Sierpień 27, 2006, 17:04:56 »

Wystaw np na fotosik.pl i daj link Wink
Zapisane

Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #13 : Sierpień 28, 2006, 15:32:15 »

Oto rysunki:

Lodówka w całości  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08873db3304083d7.html

Lodówka, przekrój  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/527500c0d6b8d882.html
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: