Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31
  Drukuj  
Autor Wątek: Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki  (Przeczytany 123376 razy)
Mutari28
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 341



« Odpowiedz #345 : Luty 22, 2009, 09:21:13 »

Super ładne, przemyślane akwarium. Widzę, że masz takie same podłoże jak ja. Rośliny rosną na nim jak na drożdżach. Jak już podskoczy zielsko, a  stanie się to szybko, to będzie normalnie rewelacja.
Zapisane

Moje 375 litrów http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19435.0

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Pozdro
Marcin
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #346 : Marzec 21, 2009, 15:48:45 »

Niestety trafiłam na 4 tygodnie do szpitala i akwarium 160 l zostało pozostawione praktycznie same sobie. Muszę powiedzieć, ze poza brakami niektórych pierwiastków i niewielkim przyrostem roślin jestem mile zaskoczona kondycją zbiornika.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« Odpowiedz #347 : Marzec 21, 2009, 17:05:07 »

No to zdrowia przede wszystkim życzymy Smiley, a zbiorniczek stabilny, to i krzywda mu się wielka nie stała. A teraz pod czułą ręką gospodyni wróci do dawnej świetności Wink
Zapisane

eryk@
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 204


« Odpowiedz #348 : Marzec 21, 2009, 17:36:24 »

Bardzo ładne są oba akwaria.Lecz najfajniejsze jest akwarium 144. Widze że w tym akwarium swietnie się czują kiryski, które bardzo ładnie się prezętują na tym podłożu. Jeszcze raz gratóluję 2 pieknych akwarii.
Zapisane
taisha
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #349 : Marzec 22, 2009, 00:20:44 »

Emi, mam pytanie - moze glupie Cheesy - czy to podloze plukalas? ja zastosowalam sie do instrukcji - czyli ready to use - i strasznie mi sie zmulilo na poczatku, za kazdym razem jak sprzatam tez sie woda robi sie metna.
czy to podloze mozna traktowac jako baze i przykrywac je innym zwirem? czy raczej to nie ma sensu...

ps. by bylo na temat - oczywiscie po restarcie bardzo fajnie wyglada Smiley
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #350 : Marzec 22, 2009, 07:40:31 »

Ale ja wam zazdroszczę takich akwariów ... Smiley Ostatnie zdjęcie jest z 16 lutego- może pokusisz się o aktualizacją?  Smiley
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #351 : Marzec 23, 2009, 21:33:23 »

Taisha, nie płukałam tego substratu i jakoś specjalnie mi wody nie zmuliło przy zalewaniu. O jakim sprzątaniu piszesz? Chodzi Ci o przesadzanie roślin?

Michcio, wedle życzenia. Zdjęcie z dzisiaj. Przed przycinką. Taki obraz zastałam po przyjściu ze szpitala (foto w pierwszym poście, sorry za brudne szyby i marnej jakości fotkę  Tongue ).
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #352 : Marzec 23, 2009, 21:41:13 »

Boże jakie cudne  Shocked szczególnie ta różowa rotala (dobrze mówię ?) się muszę "fochać" na moja bo moja tak nie chce  Lips Sealed  Wink no nic.. trzeba dalej żyć marzeniami Smiley bo bez nich się nie da Smiley
Zapisane
renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« Odpowiedz #353 : Marzec 23, 2009, 21:47:40 »

Brudnych szyb nie widać Smiley, widok boski, ciekawe czy rybki pomachały ogonkami, kiedy wróciłas? Wink
Zapisane

Melmin
"Być Akwarystą... To Sama Przyjemność."
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 315


Mój Bojek Którego Już Niema :(


« Odpowiedz #354 : Marzec 23, 2009, 21:53:42 »

Brudnych szyb nie widać Smiley, widok boski, ciekawe czy rybki pomachały ogonkami, kiedy wróciłas? Wink
Pewnie nie, dlatego że ryby co 2 sekundy zapominają kim jesteś Smiley)) a przynajmniej tak czytałem! Tongue
Zapisane

4 molinezje Black Molly
1 Koza
2 żałobniczki (będzie więcej)
1 sumik kasatka
Traszka Chińska
1 Piskorek
10 neon inessa
2 gupiki
1 chyba skarłowaciały mieczyk (takiego dostałem na urodziny)

akwa 140L.
taisha
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #355 : Marzec 23, 2009, 23:04:39 »

emi, jesli zarosniecie calego zbiornika przez 5 tygodni okreslasz "niewielkim przyrostem roslin" to w takim razie na przyrost w moim jest "znikomy" a nawet "mikroskopijny"  Grin

sprzatanie - to sprzatanie raz w tygodniu, podmianka, odmulanie itp. jak w nim grzebie by przestawic korzonek, czy przesadzic rosline to dosyc mocno sie muli, ale tez dosyc szybko opada
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #356 : Marzec 24, 2009, 08:13:42 »

Zdjęcie z dzisiaj. Przed przycinką. Taki obraz zastałam po przyjściu ze szpitala (foto w pierwszym poście, sorry za brudne szyby i marnej jakości fotkę  Tongue ).
No Emi rzeczywiście... strasznie "zapuszczony" baniak. Też chciałbym tak swój "zapuścić" Smiley Widzę, że AS u Ciebie jak na razie się sprawdza bo rośliny urosły i to dość sporo. Sprawdzałaś może jak się zachowuje u Ciebie ph i kh przy tym podłożu? Lejesz RO przy podmianach?
Zapisane

marcin2net
Ryby nie są tak mądre jak ci, co je zabijają, chociaż są szlachetniejsze i zręczniejsze.
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #357 : Marzec 24, 2009, 08:42:42 »

No mi to się osobiście bardzo podoba:) Troszke pracy nozyczkami i bedzie piekne:) Pozdrawiam:)
Zapisane

Moje akwarium 112 l  bardziej roslinne
12 neonów
12 gupików
3 kosiarki
GG; 1163581
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #358 : Marzec 24, 2009, 09:40:43 »

Taisha, przez 5 tygodni dobrze nawożony baniak potrafi zarosnąć w 100% a przyrosty indicy są na poziomie kilku cm na dzień. To samo z heterką. Tu niedobory pierwiastków zahamowały wzrost niektórych roślin - dzięki Bogu Smiley

Andrzeju, na początku skoki były bardzo duże. Z czasem się unormowało. Ostatnio lałam do akwarium tylko kran bo musiałam podnieść kh.

Tak się zmieniały par. w pierwszym tygodniu od zalania:

PH 7 -> 6,5
GH 10 -> 10
KH 8 -> 0 !
NO3 15 -> 50 !
NO2 0 -> 0
PO4 1 -> 0 !
Fe 0,5 -> 0 !

W drugim tygodniu, po podmianie 30 l kranu (gh 17, kh 15) było juz tak:

PH 6,5
GH 10
KH 3
NO3 20
NO2 0
PO4 0,1
Fe 0

Akwarium było nawożone od pierwszego dnia od zalania (starą wodą pół na pół z nową). Nawoziłam solami (P, Mg), Aquapotasem i mikroelementami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 09:46:43 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
mario1971000
Nowy
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #359 : Marzec 24, 2009, 18:43:56 »

Witam.Bardzo ładne akwarium [widzę gdzie ja zrobiłem błędy],czy do paletek nie jest za niska temperatura wody 25-26c.Mam 2 paletki i trochę poczytałem o hodowli tego gatunku ryb, jakie muszą byc zachowane warunki i temperaturę jaką zalecają [fachowcy] to 29-30c
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31
  Drukuj  
 
Skocz do: