Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Kolorowa Rybka - Akwarium początkujące 20 l.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolorowa Rybka - Akwarium początkujące 20 l.  (Przeczytany 4385 razy)
Kolorowa Rybka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 11


Staram się postarać.


« : Luty 26, 2011, 16:34:04 »

Obsada mojego 20 l zbiornika:
- Dwa Gupiczki Endlera (Samiec i samica)
- Jeden Mieczyk (na razie musi zostać w tym akwarium)
-Dwa Czerwone Danio Pręgowany. (samica i samiec)

Sprzęt:
1. Grzałka: Hot 2006 Aqua Szuta-a
2. Filtr: Aquael Fan mikro.
3. Termometr Aquael

Rośliny:
1. Moczarka Kanadyjska
2. Moczarka Olbrzymia.

http://w186.wrzuta.pl/obraz/6rPBdL1vIL0/p1050872
http://w186.wrzuta.pl/obraz/73037LKw9HY/p1050865

Zdj. Rybek:

http://w991.wrzuta.pl/obraz/0HDCJMp6PeU/aka_super - wszystkie ryby
http://w991.wrzuta.pl/obraz/0x89vQaltIQ/r2 - mieczyk mini.

Zdj. Roślin:
http://w991.wrzuta.pl/obraz/71XHtqzZvfy/moczarka_k -  moczarka kanadyjska

 http://w991.wrzuta.pl/obraz/0WgOqkdeEVW/p1050874 - moczarka olbrzymia

Może byc?  Embarrassed
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 13:34:51 wysłane przez Kolorowa Rybka » Zapisane

Woda- strefa wolności ryby, hobby każdego akwarysty.
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #1 : Luty 26, 2011, 20:56:27 »

Pierwszy raz słyszę o molinezji "małej". Jeśli taka jest i można ją trzymać w tak małym akwarium to zwracam honory, ale jeśli jest to zwykła molinezja to oddaj ją szybko. One potrzebują min. 100l.
Danio to ryby z natury żyjące w szybko płynących strumieniach, więc same lubią sobie nieźle popływać. W tak małym zbiorniku nie jest to za bardzo możliwe. Potrzebują też filtra, który szybko porusza wodą. Też powinnaś oddać.
Gupiki mogą zostać.
Roślinki wyciągnij z tych tandetnych doniczek i posadź normalnie w żwirze. Będą o wiele ładniejsze. I może przytnij przy powierzchni moczarkę i porozsadzaj. Więcej roślinek radzę.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2011, 21:51:58 »

Cytuj
Pierwszy raz słyszę o molinezji "małej".
Chodziło o mieczyka, ale to nie zmienia faktu, że MĘCZY SIĘ.

A jak mają się prarametry?
Jak często podmieniasz (nie zmieniasz) wodę?
Czy Twoje akwarium istotnie Ci się podoba?

Jeśli odpowiedź na ostatnie brzmi "NIE", to oddaj rybki, poszperaj na forum, wyszukaj akwa, które Ci się podoba, pytaj i działaj!

POWODZENIA ! ! !
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Kolorowa Rybka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 11


Staram się postarać.


« Odpowiedz #3 : Luty 27, 2011, 12:41:01 »

Nie, nie brzmi nie, nie mam zamiaru oddawać i pytać i zmieniać. ; )
Lecz to jest na razie wygląd przedwstępny, zamierzam inaczej poukładać wszystko, w swoim czasie, gdy będę po egzaminie. Na razie zostaje tak jak jest. Podmieniam wodę co 9 dni Smiley Czy ktoś może mi pokazać link na czym mam się później wzorować?

Pierwszy raz słyszę o molinezji "małej". Jeśli taka jest i można ją trzymać w tak małym akwarium to zwracam honory, ale jeśli jest to zwykła molinezja to oddaj ją szybko. One potrzebują min. 100l.
Danio to ryby z natury żyjące w szybko płynących strumieniach, więc same lubią sobie nieźle popływać. W tak małym zbiorniku nie jest to za bardzo możliwe. Potrzebują też filtra, który szybko porusza wodą. Też powinnaś oddać.
Gupiki mogą zostać.
Roślinki wyciągnij z tych tandetnych doniczek i posadź normalnie w żwirze. Będą o wiele ładniejsze. I może przytnij przy powierzchni moczarkę i porozsadzaj. Więcej roślinek radzę.

Jest taka molinezja, pan w zoologicznym udzielał mi wskazówek i powiedział ze taki zbiornik wystarczy, gupiki zostają ,a danio maja dobry filtr i sporo miejsca. Nie oddaje ryb. A rośliny poprzesadzam i poprzycinam przy kolejnej zmianie wody.   Wink
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 17:08:13 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

Woda- strefa wolności ryby, hobby każdego akwarysty.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #4 : Luty 27, 2011, 13:08:28 »


Jest taka molinezja, pan w zoologicznym udzielał mi wskazówek i powiedział ze taki zbiornik wystarczy, gupiki zostają ,a danio maja dobry filtr i sporo miejsca. Nie oddaje ryb. A rośliny poprzesadzam i poprzycinam przy kolejnej zmianie wody.   Wink
Pan w zoologicznym ma takie pojęcie o akwarystyce jak świnka o gwiazdach widać.
Danio nie mają miejsca do pływania w takim litrażu. Piszesz bzdury.
20L tylko na kotnik się nadaje, na nic więcej.
Nie rozumiem tylko po co pytasz o cokolwiek skoro i tak robisz po swojemu.
Rzeczowe argumenty do Ciebie nie docierają.
No ale nie mój cyrk nie moje małpy.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Bartosz_n
Nowy
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #5 : Luty 27, 2011, 13:17:27 »

Hej. Po pierwsze pan w zoologicznym poprostu chciał zarobic i dlatego powiedział, że to mini mieczyk-może myślał o platkach są one nieco mniejszcze od mieczyków. Ale nie w tym rzecz. Twoje akwarium jest za małe by trzymać w nim mieczyki.
Po drugie : Danio to ryba stadna więc jeśli chcesz je koniecznie hodować dokup kilka sztuk.
Gupiki jak najbardziej mogą być nie będą narzekać na takie warunki. Wink

Powodzenia w dalszej pracy nad akwa.
Zapisane
Sirius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177


Akwarystyka i Bonsai


« Odpowiedz #6 : Luty 27, 2011, 13:30:53 »

Nie, nie brzmi nie, nie mam zamiaru oddawać i pytać i zmieniać. ; )
Lecz to jest na razie wygląd przedwstępny, zamierzam inaczej poukładać wszystko, w swoim czasie, gdy będę po egzaminie. Na razie zostaje tak jak jest.
W związku z powyższym:
nie trzeba być jasnowidzem, żeby stwierdzić, że za niedługo ryby zaczną padać. Szykuj się na "pogrzeby"...
Zapisane

Akwarystyka jest jak bonsai - wymaga czasu i cierpliwości
Kolorowa Rybka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 11


Staram się postarać.


« Odpowiedz #7 : Luty 27, 2011, 13:31:52 »

Niedługo będę miała więcej danio ponieważ ciocia mi odda. Z mieczykiem na razie nic nie poradzę, musi zostać. Niedługo planujemy zakup nowego akwarium z powodu przeprowadzki Smiley Na pewno bedę większe, planuje 35 l.

Posłuchajcie: ja b. nie chcę się kłócić Sad
Zapisane

Woda- strefa wolności ryby, hobby każdego akwarysty.
Sirius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177


Akwarystyka i Bonsai


« Odpowiedz #8 : Luty 27, 2011, 13:33:19 »

Niedługo będę miała więcej danio ponieważ ciocia mi odda. Z mieczykiem na razie nic nie poradzę, musi zostać. Niedługo planujemy zakup nowego akwarium z powodu przeprowadzki Smiley Na pewno bedę większe, planuje 35 l.
Po pierwsze: ciocia popełni straszny błąd.
Po drugie: różnica między 20 l a 35 l to żadna różnica - to nadal szklanka wody dla tych ryb
Zapisane

Akwarystyka jest jak bonsai - wymaga czasu i cierpliwości
Kolorowa Rybka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 11


Staram się postarać.


« Odpowiedz #9 : Luty 27, 2011, 13:35:55 »

Niedługo będę miała więcej danio ponieważ ciocia mi odda. Z mieczykiem na razie nic nie poradzę, musi zostać. Niedługo planujemy zakup nowego akwarium z powodu przeprowadzki Smiley Na pewno bedę większe, planuje 35 l.
Po pierwsze: ciocia popełni straszny błąd.
Po drugie: różnica między 20 l a 35 l to żadna różnica - to nadal szklanka wody dla tych ryb

Mieczyka postaram się oddać. Reszta zostanie.
Zapisane

Woda- strefa wolności ryby, hobby każdego akwarysty.
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 27, 2011, 13:41:30 »

Bartosz_n dość niefrasobliwie podpowiedział Ci zakup nowych danio, wszak to nie jego akwarium, więc nie będzie musiał oglądać kolejnych zgonów. Jeśli w jakikolwiek sposób zależy ci na zwierzętach,które trzymasz - odpuść sobie jego radę.

Wybacz ale co za różnica 20 czy 35 litrów gdy ryba potrzebuje 100? Może zamiast wydawać spore pieniądze na kolejną szklankę po prostu dostosujesz swoją obsadę do obecnego baniaka? Ewentualnie kup sobie akwarium powyżej 100 litrów i najpierw pytaj ludzi co do niego wsadzić a później pędź do zoologicznego bo się skończy na 10 skalarach pewnie.

Wiesz co... najlepiej przeczytaj sobie ten cały wątek od początku 2 razy i POSTARAJ się czytać ze zrozumieniem, może dojdziesz do wniosku, że forumowicze nie życzą Ci źle tylko jak najlepiej Smiley

Powodzenia i sporo rozsądku życzę.
Zapisane
Kolorowa Rybka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 11


Staram się postarać.


« Odpowiedz #11 : Luty 27, 2011, 14:09:10 »

Dziękuje za wsze rady, zrobię trochę po mojemu i troszkę po waszemu, dziękuje! Narazie zamykam.

Mam dobra wiadomość . Ciotka odda mi z rybami akwarium 54 l. Czy ktoś mi może przysłać zdjecię jakiegos ladnego akwarium? Najlepiej w stylu jakiegoś strumienia lub rzeki. Dzięki
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 17:08:47 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

Woda- strefa wolności ryby, hobby każdego akwarysty.
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 27, 2011, 22:00:13 »

A Jak Ty chcesz zrobić strumień lub rzekę w 54L ? Cheesy Nie dość, że już masz tam bałagan to zrobisz jeszcze większy Smiley No ale, żeby byc bardziej złośliwym to: http://www.google.pl/images?um=1&hl=pl&rlz=1R2ADFA_plGB415&biw=1659&bih=865&tbs=isch%3A1&sa=1&q=akwarium+54L&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Google nie gryze i nie wymaga instrukcji obsługi Smiley

A poza tym, ciekawe jakie rybki Ci tam odda i w jakim stanie jest to akwarium, nie to, żebym się czepiał, ale tak pytam na wszelki wypadek.

Pozdrawiam Smiley
Zapisane

Kolorowa Rybka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 11


Staram się postarać.


« Odpowiedz #13 : Luty 28, 2011, 13:56:02 »

praktycznie, jest nowe z pokrywą i całym wyposażeniem. Odda mi jednego danio i jednego gupiczka. Jeśli nie rzeka to co w akwarium 54 l. Dziś moje rybki przenoszą sie do 35 l akwa. : )
Zapisane

Woda- strefa wolności ryby, hobby każdego akwarysty.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: