Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31
  Drukuj  
Autor Wątek: Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki  (Przeczytany 122890 razy)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #330 : Luty 16, 2009, 21:11:19 »

Wreszcie po 3 miesiącach przymierzania się do ciemnego podłoża nadszedł "ten dzień". Po wyciągnięciu roślin, ryb, niezliczonej rzeszy krewetek i wypompowaniu wody trochę się zdziwiliśmy stanem podłoża glebowego, które było pod żwirem. Śmierdziało jak mokry piasek nad jeziorem a baliśmy się smrodu siarkowodoru, zgnilizny i Bóg raczy wiedzieć czego jeszcze. Wiedziałam, ze rośliny nie bardzo chcą się już w tą spodnią warstwę zapuszczać ale widocznie powód był inny niż nam się wydawało. Podłoże glebowe funkcjonowało w tym akwarium (to nie jest low-tech tylko raczej high-tech) od sierpnia 2007 roku. Na początku rośliny rosły jak na drożdżach, potem gdzieś po roku trochę przystopowały i widać było, że coś jest nie tak w spodniej warstwie. Rośliny niechętnie zapuszczały tam korzenie. Jak zaczęłam grozić wymianą podłoża to rośliny znów odżyły, parametry się ustabilizowały i wszystko było super poza jednym szczegółem: nowe podłoże zostało już zakupione więc słowo się rzekło i od tygodnia mam Aquasubstrate II+ do zabawy w 160 l Smiley

Efekt można zobaczyć w pierwszym poście. Zaktualizowałam tam opis 160 l łącznie ze zdjęciem tydzień po wymianie podłoża jak rośliny już trochę się ryszyły.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #331 : Luty 16, 2009, 21:22:11 »

Jak zaczęłam grozić wymianą podłoża to rośliny znów odżyły, parametry się ustabilizowały i wszystko było super poza jednym szczegółem: nowe podłoże zostało już zakupione więc słowo się rzekło i od tygodnia mam Aquasubstrate II+ do zabawy w 160 l Smiley
o to bardzo cenna uwaga. nigdy się nie spotkałem z takim wywieraniem presji na rośliny. no bo chyba nie seboosowi groziłaś skoro on sie nie tyka tego baniaka. na pewno  skorzystam z tej metody w razie potrzeby.  Wink

no i powodzenia. niech rośnie zielsko na nowym substracie i oby bez gróźb się obyło
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #332 : Luty 16, 2009, 21:25:00 »

To stary sposób. Moja teściowa tak zawsze z kwiatkami doniczkowymi postępuje. Jak im pogrozi, ze je wywali to zaczynają kwitnąć  Grin
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #333 : Luty 16, 2009, 21:35:20 »

To stary sposób. Moja teściowa tak zawsze z kwiatkami doniczkowymi postępuje. Jak im pogrozi, ze je wywali to zaczynają kwitnąć  Grin
o ja głupi. a ja przy kazdej kłótni z żonką krzyczę, że jej kwiaty z doniczkami powywalam .... i się dziwię co jej tak ładnie rośnie to cholerstwo.
Zapisane

daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #334 : Luty 16, 2009, 22:45:33 »

nowa aranżacja jest genialna, tylko czekać aż roślinki ładnie porosną akwarium, chociaż teraz też jest super Grin
Zapisane

renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« Odpowiedz #335 : Luty 17, 2009, 08:14:40 »

No jeżeli tak wygląda akwarium, w którym roślinkom nie podoba się podłoże, to ja nie wiem, co będzie teraz, aż strach pomyśleć! Grin, generalnie przepięknie Smiley
Zapisane

Melmin
"Być Akwarystą... To Sama Przyjemność."
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 315


Mój Bojek Którego Już Niema :(


« Odpowiedz #336 : Luty 17, 2009, 08:19:08 »

piękne akwarium Grin
Zapisane

4 molinezje Black Molly
1 Koza
2 żałobniczki (będzie więcej)
1 sumik kasatka
Traszka Chińska
1 Piskorek
10 neon inessa
2 gupiki
1 chyba skarłowaciały mieczyk (takiego dostałem na urodziny)

akwa 140L.
piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #337 : Luty 17, 2009, 11:05:14 »

Emi, fajnie wyszedl ci ten restart na substracie Wink Moja ziemia ma dopiero 6 miesięcy wiec jeszcze troche do restartu, ale tez napewno na AS zrobie.
Łyso narazie jest w porównaniu z tym co bylo Wink ale fajnie! Ta roslina po prawej ktora ma takie duze liscie, to jakas zabienica czy microsorium? Pozdrawiam!
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #338 : Luty 17, 2009, 11:07:04 »

To 3 rodzaje microsorium "w kupie": narrow, latifolia i windelov bo nie było już gdzie upchnąć a nie chciałam się całkiem pozbywać. No łyso jest ale rośnie, rośnie co mnie cieszy i co najważniejsze gloniska na razie nie atakują.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #339 : Luty 17, 2009, 11:24:51 »

A jak ty je tam upchnelas razem ? Smiley i jak one  rosna tak do gory? Zawsze mnie to zastanawia Cool
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #340 : Luty 17, 2009, 15:18:56 »

Emi piszesz 7 worków substratu ... mi wychodzi że 40l. to jakieś 4 worki... Jaka jest warstwa podłoża?
Zapisane

MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #341 : Luty 17, 2009, 15:22:24 »

Emi super ci to wyszło! tylko czekać na kolejne zdjęcia  Good !
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #342 : Luty 18, 2009, 12:33:41 »

Emi piszesz 7 worków substratu ... mi wychodzi że 40l. to jakieś 4 worki...

A skąd ci wychodzi że 40 l to 4 worki AS Huh
Zmierzyłaś objętość Huh

Jaka jest warstwa podłoża?

Średnio ok 10 cm

P.S.
Emi się machnęła - 6 worków poszło ...

Zapisane

viola
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #343 : Luty 18, 2009, 13:22:55 »

Ładnie bedzie wygladac jak zarosnie:)
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 13:43:45 wysłane przez viola » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #344 : Luty 22, 2009, 01:00:56 »

Jeden worek to ok 6 l. Poszło 6 worków, rzeczywiście. Źle liczyłam podczas wsypywania Smiley

Warstwa podłoża to z przodu 7 a z tyłu 12 cm.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31
  Drukuj  
 
Skocz do: