Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Drukuj  
Autor Wątek: Sebastian 385 l dyskowce  (Przeczytany 131876 razy)
justyna1979
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #75 : Wrzesień 02, 2007, 14:31:48 »

Witam serecznie. Moje akwarium ma 240 litrów, mam 13 paletek. Narazie tyle czym będą wieksze będe musiałą się ich pozbywać. Pytanie moje dotyczy jedzenia, czy urozmaicony ale jedynie suszony pokarm paletkom wystarczy. Boję się dać jakiś niepeny bo już kiedyś spowodowało to, iż paletki zdechły. Dziekuję za odpowiedź.
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #76 : Wrzesień 02, 2007, 14:41:34 »

nie wystarczy. serca wołowe, ciasto z czosnkiem, z reszta na 13 paletek musiałby byc akwa 650 litrów. twój baniak się nie nadaje nawet na połowę tej trzynastki. nie wiem kto ci dał taki pomysł żeby aż tak męczyc ryby.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
justyna1979
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #77 : Wrzesień 02, 2007, 14:43:06 »

Rybki są narazie nieduże i jak kupiłam rybki u hodowcy nie widzial problemu. czy powinna się pozbyć już części tych rybek?
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #78 : Wrzesień 02, 2007, 14:48:01 »

tak. twoje akwarium jest góra na  4 - 5 paletek.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
justyna1979
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #79 : Wrzesień 02, 2007, 14:51:17 »

dziękuję za odpowiedź. to będe musiala sprzedac moje kochane rybki. Pozdrawiam!
Zapisane
WaFeL
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53

GG----> 5449942 Internet jest SUPER


« Odpowiedz #80 : Wrzesień 02, 2007, 19:34:15 »

Super widac ryby i rosliny zadbane nono zazdroszcze  Shocked
Zapisane
Tomacha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #81 : Wrzesień 02, 2007, 19:57:21 »

Jak zrozumialem w 25 l akwarium masz przylge chinska. Masz tam jak podajesz temp. do 28 stopni. Powiedz jak przylga czuje sie w tej temp.? Czytalem ze jest to nieco zbyt wysoko. chcialem tez kupic sobie przylgi - ale zrezygnowalem wlasnie z powodu pozostalej obsady ktora lubi temp. ok 28 stopni - a przylga do 15 chyba...
Akwaria rewelacyjne. I technika tez robi duze wrazenie. Profeska...Smiley
Zapisane
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #82 : Wrzesień 17, 2007, 19:15:17 »

Bez komentarza...nie mam słów do takiego cuda  Good !  Wink  Cheesy  Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 08:27:43 wysłane przez papio » Zapisane

Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #83 : Wrzesień 17, 2007, 19:42:02 »

witam

może znajdziesz chwilę i zrobisz mały update Wink ciekaw jestem jak wyglądają Twoje akwaria  Good !
No i czy udało Ci się wystartować ten "trochę" większy baniak

pozdr.Torro
Zapisane
Kar
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 45


Ryby - to moja miłość .. :D


« Odpowiedz #84 : Wrzesień 17, 2007, 21:12:29 »

Oczywiście cudo ale w 25l. jest zbrojniik niebieski odmiana weloniasta czy on jest w 385l?
Zapisane

60l. :
2 Molinezje ostrouste czarne
3 Mieczyki Hellera
2 krewetki filtrujące
2 Prętniki karłowate.
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #85 : Wrzesień 19, 2007, 22:41:02 »

Na początku przepraszam że tak długo nie odpisywałem, ale miałem dużo pracy i obowiązków, teraz mam trochę wolnego, ale jeszcze przez jakiś czas będę pojawiał się "w kratkę".  Wracając do tematu:


ze sklepu, przeciez nie wyczarowal no nie??

No tak nie do końca..., niestety zawiodłem się na sklepowych rybach, ich jakość i cena pozostawia wiele do życzenia, bynajmniej w mojej okolicy, dlatego od dłuższego czasu (w sumie na początku kupiłem kilka szt. w sklepie) ryby kupuje na giełdzie we Wrocławiu, ze stałej hodowli. Ryby są piękne, zdrowe i niewiele droższe niż w sklepie (czasem tańsze, w zależności od odmiany).

...Pytanie moje dotyczy jedzenia, czy urozmaicony ale jedynie suszony pokarm paletkom wystarczy. Boję się dać jakiś niepeny bo już kiedyś spowodowało to, iż paletki zdechły...Rybki są narazie nieduże i jak kupiłam rybki u hodowcy nie widzial problemu. czy powinna się pozbyć już części tych rybek?... Dziekuję za odpowiedź.

Dobrze by było dawać również inny pokarm, np odpowiednio przygotowane serca wołowe, jeśli jesteż zainteresowana mogę wysłać ci kilka przepisów na e-mail.
Nie wiem jakiej wielkości są twoje ryby, średnio przyjmuje się ok. 40-50 l na dorosłą rybę, przy młodych może to być 10-15 l/szt.

...twój baniak się nie nadaje nawet na połowę tej trzynastki. nie wiem kto ci dał taki pomysł żeby aż tak męczyc ryby.

IMHO 4-6 ryb może docelowo zostać w takim akwarium, co do ilości to ja również kupowałem duże ilości ryb po czym w miarę wzrostu odsprzedawałem. Paletki w większym stadzie łatwiej aklimatyzują się, również przy ustalaniu hierarchii agresja przenosi się na większą liczbę osobników przez co ewentualne straty schodza do minimum.

Jak zrozumialem w 25 l akwarium masz przylge chinska. Masz tam jak podajesz temp. do 28 stopni. Powiedz jak przylga czuje sie w tej temp.? Czytalem ze...

Masz rację, przylga lubi chłodniejszą wodę ale w temp. do 26`C można ją trzymać. Niestety w 25 l przylgi już nie ma, lato dało się trochę we znaki, a 25 l akwa nie jest dodatkowo chłodzone. Po powrocie z urlopu już jej nie znalazłem.

witam

może znajdziesz chwilę i zrobisz mały update Wink ciekaw jestem jak wyglądają Twoje akwaria  Good !
No i czy udało Ci się wystartować ten "trochę" większy baniak

pozdr.Torro

Chwilka by się znalazła, ale obecnie nie ma czy chwlić się  Sad, z braku czasu zaniedbałem trochę... akwarium zwłaszcza 385 l, dobrze że ona zaopiekowała się 3 zbiornikiem w pracy bo nie wiem co by się z nim stało, już chciałem sprzedać, ale małżonce było szkoda. Jak popracuje nad nim to zrobię update.
Pod większy baniak przygotowywane są "fundamenty", jest już wylewka, kanalizacja i doprowadzona woda (stała podmiana wody), teraz myślę nad stelażem, murować ? czy stalowy i obudować ? Nowe akwarium i tak nie stanie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku (brak gotówki na ok. 2000 l zbiornik), narazie na docelowym miejscu stanie obecne 385 l akwarium, najprawdopodobniej zmienie jedynie oświetlenie na HQI, reszta sprzetu pozostanie bez zmian. Zastanawiam się jeszcze jak rozwiązać system stałej podmiany wody, tzn. jak ustawić proporcje wody ro i kranowej, nie chcę dawać tylko ro.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2007, 22:45:23 wysłane przez Sebastian » Zapisane


385 l - dyskowce
adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #86 : Listopad 02, 2007, 13:01:42 »

witam
przepraszam ze odswiezam stary temat ale po ile sa takie paletki?Huh
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #87 : Listopad 02, 2007, 13:25:30 »

To zależy od rozmiaru, odmiany i hodowcy, ceny od ok. 15 zł do kilkuset zł.
Zapisane


385 l - dyskowce
piotrekkk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


« Odpowiedz #88 : Grudzień 08, 2007, 21:24:15 »

naprawdę to się nazywa akwarystyka
Zapisane
memozee
tańcząca z welonem
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 117



« Odpowiedz #89 : Grudzień 08, 2007, 21:50:37 »

świetne zbiorniki. Dyskowce robią wrażenie. Właśnie polubiłam te rybki (ale na ich hodowlę poczekam jeszcze jakieś kilka(naście) lat-muszę zdobywać doświadczenie xD)
Zapisane

zbieram na szczęście, kto się dołoży? Wink

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Drukuj  
 
Skocz do: