Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 10 11 [12]
  Drukuj  
Autor Wątek: Sebastian 385 l dyskowce  (Przeczytany 131555 razy)
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #165 : Luty 09, 2010, 12:45:32 »

Mirmił chce miec podobne do Ciebie ale z tą obsadą to mu się na pewno nie uda .....

baniakmaniak: czytasz w moich myślach?

chciałem zdementować te pogłoski hehe nikogo nie naśladuję i nie zamierzam kopiować, Sebastian ma ładne akwarium a w zasadzie miał bo ostatnia aktualizacja z 02.04.2008, ale ja zmierzam trochę w innym kierunku

Seba: kiedy coś uaktualnisz?? - pewnie czasu brak po urodzinach potomka  Wink

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 12:51:35 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Takashi Hanzo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


Grafik + rybki = :D


WWW
« Odpowiedz #166 : Marzec 15, 2010, 01:07:14 »

Watek postanowiłem podnieść nieco wyżej. Cheesy Mam nadzieje ze Sebastian nie będzie na mnie zły, za "podgrzewanie kotleta".
 Piękny akwarium, chylę czoło za włożony trud. Good !
Zapisane

djdzej555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :)


« Odpowiedz #167 : Marzec 15, 2010, 07:00:05 »

Watek postanowiłem podnieść nieco wyżej. Cheesy Mam nadzieje ze Sebastian nie będzie na mnie zły, za "podgrzewanie kotleta".
 Piękny akwarium, chylę czoło za włożony trud. Good !

no... no.... . Ja kłaniam się w pas za hi-tech.
Zapisane

wszystko wymaga czasu i nakładów sił oraz środków

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/djdzej555-45l-i-32l/
haes
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #168 : Kwiecień 01, 2010, 21:04:06 »

Że się tak wyrażę "akwarium z wyższej pułki" Smiley bardzo ładne, pozdrawiam.Smiley
Zapisane

scalare
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #169 : Wrzesień 26, 2010, 21:34:16 »

Takie akwarium to wpada w oko. Chciałbym takie kiedyś mieć. Aż dziwi że nic sie w tym wątku nie dzieje.
Zapisane

Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #170 : Październik 20, 2010, 20:58:54 »

Sebastian: jeśli czytasz czasami ten wątek to wracam do rozmowy sprzed 1,5 roku -> 10 strona tego wątku sprawa dotyczy automatycznej dolewki wody do akwa

w wolnej chwili zobacz co wymyśliłem: http://www.mirekkon.akwarium.net.pl/dolewka.htm

jakieś filmy i zdjęcia działającego systemu obiecuję później, bo nie ukrywam że u siebie w bloku mam minimalne szanse na takie cudo, ale kolega któremu to zrobiłem jest mocno zaawansowany w pracach nad baniakami i osprzętem

a tak wracając do tematu wątku może byś coś zaktualizował odnośnie swojego akwarium

pozdrawiam
Zapisane

Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #171 : Listopad 18, 2010, 17:23:50 »

Witam,
Na temat odwiedzin forum nie będę wypowiadał się bo aż wstyd Embarrassed, ale mam nadzieję że to się w końcu zmieni  Wink.
Co do sterownika to zapowiada się dobrze, z tym że przeznaczony jest do opcji z sumpem. Do mojego obecnego akwa nie przyda się (filtr zewnętrzny) a na nowe trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Nie wiem również czy w drugim akwa będzie sump, jestem raczej za filtracją zamkniętą. Wstępnie myślałem o Eheim`ie III 700 wspieranym którymś z obecnych filtrów. Nie mniej na propozycję zaworów nadal jestem otwarty, bo w tym temacie jeszcze nic nie robiłem.

Aktualizacja bedzie tylko jeszcze nie wiem kiedy, muszę zrobić "małą rewolucję" a przy takiej ilości czasu wolnego jaką posiadam i mojej kochanej małej akwarystce jest to dosyć trudne do zrobienia
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2010, 17:25:30 wysłane przez Sebastian » Zapisane


385 l - dyskowce
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #172 : Listopad 19, 2010, 07:29:13 »

Sebastian: to nie jest sump do filtracji to jak określiłem pseudo sump a w zasadzie zbiornik do uzdatniania (odstania, grzania nawożenia) wody, filtr to zupełnie oddzielny system a to jest tylko dolewka spójrz na schemat, woda z kranu i RO leci do tego pseudo supma w odpowiednich proporcjach potem jest odstawania na czas określany przez użytkownika grzana nawożona i dolewana

miło że wracasz za niedługo do tematu akwarium,

pozdrawiam
Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #173 : Listopad 19, 2010, 10:32:01 »

Czyli de facto dałeś do swojego sterownika funkcję osmolatora, tak? Nie myślałeś, żeby go rozbudować o inne "solniczkowe" funkcje? Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #174 : Listopad 22, 2010, 18:55:55 »

Sebastian: to nie jest sump...

Dobierając odpowiednie pojemności zbiorników lub jeden dzieląc na dwa (przegroda) i umieszczając skalę w l na każdym z nich można dosyć precyzjnie określić proporcje wody i z łatwością je zmieniać. Pomysł godny uwagi i warto go rozważyć, chociaż nie wiem czy mnie zagorzałego zwolennika systemów zamkniętych przekona Smiley, ale napewno wielu zainteresuje
Zapisane


385 l - dyskowce
Strony: 1 ... 10 11 [12]
  Drukuj  
 
Skocz do: