Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 154
  Drukuj  
Autor Wątek: ciąża u gupika  (Przeczytany 810455 razy)
pawelek-131
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 222


;)


« Odpowiedz #585 : Kwiecień 22, 2008, 17:51:24 »

Hej. Powiedzcie mi kiedy oddzielić małe gupiki czyli samce od samic (chodzi mi o czas od porodu) i jak rozpoznać że to samiec a to samica? odpowiedzcie mi. Z góry dziękuje!
Zapisane
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #586 : Kwiecień 22, 2008, 18:02:47 »

A po co je chcesz oddzielac?? Jak nie chodujesz na wystawy to to nie ma sensu . A jesli koniecznie chcesz zeby samicenie zaszły w ciąze to jak bedą miały około 2 cm moze to oddzielaj wtedy juz spokojnie mozna odróznic płeć .
Sorosły samiec jest bardziej kolorowy ale w przypadku małych ryb nie musi to byc takie pewne dlatego szukaj lepiej samic mają one taką czarną pleme w okolicach odbytu , takie małe jejeczka a samce mają gonopodimu
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #587 : Kwiecień 22, 2008, 18:04:29 »

Najlepiej rozdzielić je wtedy gdy u samca widać już rozwijające się gonopodium. co to jest pisze powyzej
Zapisane
gupiki
Nowy
*
Wiadomości: 13



« Odpowiedz #588 : Kwiecień 22, 2008, 18:54:02 »

Witam!!!

Wczoraj kupiłam gupiki. Trzy pomarańczowe (prawdopodobnie to samce) i jedną parkę o standardowym wyglądzie (niebieski pigment). Tak jak chciałam samiczka jest już w ciąży, ale nie wiem jak długo i czy to jej pierwsza ciąża.
Poniżej przedstawiam trzy zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c971846b3f200cf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b61bbbb1b34ef7f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af7236ddc59d84ba.html

Jak widać ma duży brzuszek i czarną plamkę. Bardzo dziwnie się zachowuje pływa z góry nad dół przy ściankach akwarium, wygląda na zdyszaną. Nie wiem czy to oznaka zbliżającego się porodu czy coś jest nie tak? Umieściłam ją w osobnym akwarium 12l, więc może tęskni za resztą.
Nie mam dużego doświadczenia, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w oszacowaniu ile jeszcze zostało jej dni do porodu?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d3b181daaf4b034.html

Kolejne pytanie:
Oprócz pary moim zdaniem standardowo ubarwionych gupików, mieszkają z nimi 3 pomarańczowe samce (prawdopodobnie) patrz zdjęcie poniżej. Wszystkie gupiki lubią trzymać się razem i na całe szczęście ganiają się na wzajem, pomarańczowe nie wyróżniają jakoś szczególnie samicy. Czy jest jednak możliwość, że taki pomarańczowy gupik skojarzy się z samicą powyżej?
Mogły by wyjść z tego ciekawe maluchy.

Zapisane

Welonka_12
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #589 : Kwiecień 22, 2008, 21:24:27 »

Samiczka niedługo może urodzić. Ale myśle, że jeszcze conajmniej tydzien.

Jej nerwowe pływanie może być spowodowane zbliżającym się porodem, albo oznaką, że w 12l akwarium jest jej za ciasno i próbuje przedostać się dalej.

Myśle, że tak. A swoją drogą śliczne gupiki pomarańczowe. Nie mam takich.
Zapisane
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #590 : Kwiecień 23, 2008, 05:48:29 »

gupiki napewno zmiksują się między sobą bo ich kolor w tym nie przeszkadza, i właśnie cała zabawa z gupikami na tym polega że rybki te są takie łatwe w chodowli, . jeśli chcesz zparować konkretną pare przełuż je do osobnego zbiornika na kilka dni oraz podnieś temperature o 2-3 stopnie  - powodzenia Smiley Smiley
Zapisane
krecha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #591 : Kwiecień 23, 2008, 09:20:22 »

Witajcie!
Jestem nowym użytkownikiem, a jednocześnie początkującym akwarystą.... ...
No może nie takim bardzo początkującym, ale nie bardzo mam doświadczenie.
6 miesięcy temu urodziły mi się małe rybki (pierwszy mój narybek)....
A 2 miesiące temu same urodziły (tylko niektóre)(3 samice)...
Miały około 4 miesiące.. Teraz jedna samiczka jest w ciąży, ale nie wiem ile jeszcze do porodu....
Chciałabym dodać jakieś zdjęcia czy coś ale nie wiem jak, samicy (tak jak obserwowałam tu rozmowy
wcześniej) żeczywiście widać żebra, ma dużą ciemną plamę w okolicy odbytu, a w niej (w plamie)
można wyróżnić malutkie czarne kropeczki (są ledwo widoczne gołym okiem), podejrzewam,
że są to oczy maluchów, ale nie jestem pewna. Samica jest już w 12l. Czasem ma takie
"zacinki", że cały czas stoi w miejscu i się w ogóle nie rusza tylko okropnie dyszy.
Czy to są "skurcze"? Cały czas jak do niej zaglądam to, aż się boję, że ona zaraz eksploduje!!!
Wygląda strasznie grupa... Aż mi ciarki przechodzą jak ją widzę.. Ciemną plamę ma od ok. 3,5 tygodnia...
Ile trwa ciąża u gupika? Samica jest w temperaturze 25 C ... Ma około 6 miesięcy...
To będzie jej pierwszy poród... Samice w jej wieku (w moim akwa) rodziły - jedna 3 razy, druga 1 raz...
Czym powinnam karmić moją gupiczkę? I czym powinnam karmić młode gdy się urodzą?
A te które mają około 1 tydzień?


Aha... I jeszcze jedno czy to możliwe, że przy pierwszym porodzie gupik (6 miesięcy)
urodzi jedną rybkę?... Byłam przy porodzie, tylko jedna była.... Bardzo proszę
o szybką odpowiedź, bo wydaje mi się, że poród będzie lada dzień...

A co do użytkownika GUPIKI gupiczek gruby, wydaje mi się, że poród niedługo....
I życzę powodzenia u malutkich...!!!!
Zapisane
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #592 : Kwiecień 23, 2008, 16:31:16 »

Ciąza u gupika trwa 3-4 tygodnie, gupiczkę teraz najlepiej karmić zróźnicowanym pokarmem, na przemian płatki, tabletki, moze być również bardzo pożywny pokarm zywy.  Dla małych polecałbym ?Mikrovit BASIC (tropical'a)  mozna je karmić tym pokarmem do czasu, aż ich otwór gębowy będzie mógł pobierać inny pokarm, małe gupiki można również karmić ugotowanym na twardo zółtkiem jaja. Wg mnie jest to raczej niemożliwe zeby gupik ok. 6 miesięcy urodził tylko jedną rybkę. Pozdrawiam, zyczę licznego narybku Cheesy
Zapisane
gupiki
Nowy
*
Wiadomości: 13



« Odpowiedz #593 : Kwiecień 23, 2008, 16:49:48 »

Bardzo martwię się o moją gupiczkę w ciąży. Już drugi dzień non stop, bardzo szybko i bez przerwy pływa z góry na dół przy szybie akwarium.  Jest rozłączona od innych gupików i najczęściej pływa przy tej szybie przy której stoi akwarium ogólne, widać że za nimi tęskni. Przebywa w 12l akwarium ze sztucznymi roślinkami, żwirkiem i filtrem z napowietrzaniem. Dlaczego więc się tak męczy? Wczoraj nawet nie chciała jeść, ale na szczęście dzisiaj zjadła- choć nie dużo.
Proszę o pomoc w oszacowaniu porodu. Linki do zdjęć są we wcześniejszym poście. Może przenieść ją z „porodówki” do akwarium ogólnego? Nie chce stracić małych. Dlaczego ona się tak stresuje? Czy to jej i młodym nie zaszkodzi? Ile czasu zostało jej do porodu?
Zapisane

krecha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #594 : Kwiecień 25, 2008, 08:47:58 »

Dzięki za pomoc wczoraj około 17:15 urodziło mi się 11 małych rybek...
Właśnie na nie patrzę i są prześliczne... Ale jedna rybeczka ma jakiś baaaaaaaaaaaaaaaaardzo
duży brzuszek, on wygląda jak jakiś worek foliowy z wodą w środku,
nie wiem co to jest i się o nią bardzo martwię. Mamusia rybek jest teraz w ogólnym i świetnie
się czuje, a maluchy niedługo trafią do innego narybku (do akwa 14l.).
Ale co to jest ten cały "worek". Proszę o szybką odpowiedź i z góry dzięki.
Ale jest jeszcze jeden problem, bo moje maluchy nie chcą jeść...


PS. TWOJA GUPICZKA PEWNIE NIEDŁUGO URODZI, MOJA RYBKA TAKŻE ZACHOWYWAŁA SIĘ
W TEN SPOSÓB, LATAŁA Z GÓRY NA DÓŁ I TAKŻE BYŁA W AKWA 12 L. MYŚLĘ, ŻE
TO ZACHOWANIE JEST SPOWODOWANE PORODEM, KTÓRY WYDAŻY SIĘ JUŻ
NIEDŁUGO. ŻYCZĘ LICZNEGO NARYBKU I PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWEGO!!!
POWODZENIA!!!
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #595 : Kwiecień 25, 2008, 14:55:50 »

zapewne woreczek żółciowy Wink
to taka rezerwa pokarmowa na początek Smiley
nie dziw się, że nie jedzą, mają swoje Cool
ale spokojnie niedługo zaczną wsuwać, że aż miło Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
krecha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #596 : Kwiecień 26, 2008, 09:34:43 »

Maluszki już zaczynają trochę pokarm podskubywać, a temu z woreczkiem żółciowym, woreczek znika.
Niedługo przerzucam je do trochę wększego akwa...
A czym najlepiej karmić takie maluchy?
Zapisane
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #597 : Kwiecień 26, 2008, 13:13:00 »

moja gupiczka chyba zdycha Sad Sad......podczas karmienia zauważyłam ze ma mniejsze płetwy niż zwykle............pomyślałam ze je "zwineła" ale zobaczyłam ze ma obgryziny ogon.............to dziwna sprawa bo wczoraj wszystko było w pożądku...nie była pogryziona....jest sama w kotniku więc nie miał jej kto tak obskubać....
POMOCY!!!!!!!!!!co mogło być przyczyną poszarpanych płetw???
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
Aneczka146
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 47


:)


« Odpowiedz #598 : Kwiecień 26, 2008, 18:29:57 »

A ja jestem porostu wściekła! Kiedyś gupiki mi się tak mnożyły że ich nawet nie odławiałam a jak pozdychały starsze samice to dokupiłam 2 samice tylko jedna trochę mała i normalnie taką brązową plamkę ma ale jakoś nic się nie rodzi i jestem wkurzona!  Huh
Zapisane
Sandał
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #599 : Kwiecień 27, 2008, 18:59:13 »

mi to jakoś sama urodziła wogule nie wiedziałem kiedy ale niestety niezdołałem ich utrzymac
Zapisane
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 154
  Drukuj  
 
Skocz do: