Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: NeoOnkI  (Przeczytany 27847 razy)
Pawlikus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162



« Odpowiedz #30 : Luty 23, 2006, 20:32:46 »

Nie mam pojęcia jakby mogły neony mieć tarło w tak dla nich twardej wodzie. To prędzej jakiś wypadek. Co do żółtka to powinien znaleźć tylko nie przesadź z nim.  Smiley
Zapisane
Domka
Nowy
*
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #31 : Luty 23, 2006, 20:58:05 »

Rany! Byłam za ścianą, żeby obejrzeć postepy w malowaniu chałupy, zaglądam do akw. a  TAM JEST ICH WIĘCEJ!!!!
Pływają! Takie po 1 mm, mikroskopijne!
(panika)
Akw ma 100l, 2 tęczanki 5 neonów czerwonych 2 glonojady. Obsada w wyniku zaniedbania przerzedzona.
Gdzie, jak im umieścić to jedzenie? jak one sobie poradzą?
Domka
P.S.
Coś tu jednak musi być, bo co 1,5 mies. oddaję kolejny narybek glusiów do sklepu - odchowałam już 4 mioty (produkcja hurtowa), piąty rośnie
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #32 : Luty 24, 2006, 00:38:15 »

to na pewno nie sa neony tylko tenczanki
Zapisane

Domka
Nowy
*
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #33 : Luty 24, 2006, 08:06:24 »

Jeżeli młode tęczanki ma 1-2 mm góra, jest przezroczystei b. trudno je zauważyć - to może. Ale gdzie ikra? nie mam żadnych mchów jawajskich itp.? Jedna dziewczyna napisała mi, że neony składaja ikrę gdzie popadnie, a tęczanki?
Pożyjemy - zobaczymy. Zapomniałam jeszcze o rhodostomusach, też mam 5. A małych póki co też naliczyłam 5
Domka
Zapisane
Lukaszl
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #34 : Marzec 03, 2006, 22:42:58 »

ja chyba jestem ślepy albo mam neonki innesa jednej płci. Stadko 10 sztuk, każdy po jakies 2-2,5 cm. Nie potrafię dostrzec różnic. Ten brzyszek samicy jest szerszy jak sie patrzy z profilu czy od góry?
Zapisane

70litrów
brzanki różowe
brzanki sumatrzańskie
kirysy spiżowe
zbrojnik niebieski

please kliknij tylko: http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=44573
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #35 : Marzec 04, 2006, 16:52:38 »

do dołu jesyt grubsza
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #36 : Marzec 11, 2006, 15:20:26 »

mam okolo 15 neonow w akwa ogolnym juz kilka krotnie zauwazylem ze zlozyly ikre  temperatury wody byla okolo 26 stopni dzien noc 24 oswietlenie 11 godzin ph 6,5 .
Z racji ze to akwarium ogolne nie probowalem nawet cos z ta ikra robic i nigdy z niej sie nic nie ostalo no ale sam fakt w jakich warunkach skaldaly ikre moze Ci w czyms pomodz
Zapisane
Domka
Nowy
*
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #37 : Marzec 13, 2006, 21:55:06 »

Witam ponownie!
Minęły dwa tygodnie, wróciłam z nart - małe urosły. I to chyba jednak ( Sad ) są tęczanki. Nadal wyglądają jak przecinki z oczami, ale jeden przodownik pracy (najwiekszy) pływa jak pani tęczanka - bardzo chaotycznie i tak "nerwowo". Tylko z tego wnioskuję. Jakby co, to tęczanki też dobre, 12 w tą, czy w tamtą, co za różnica...  Cheesy
Byłam jednak mocno zdziwiona, bo spodziewałam się większego narybku od takich sporych rybek. Nie jestem jednak znawcą, więc wszystko jest możliwe.
W związku z tym moja dalsza dyskusja nt: "jak rozmnożyłam neonki" jest chyba bezcelowa. Poszukam tematu o tęczankach. Wrócę, jeśli to jednak neonki...
Domka
Zapisane
Piotrek1
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


« Odpowiedz #38 : Kwiecień 02, 2006, 12:50:02 »

Witam bardzo wszystkich mam wielką ale to bardzo wielką prośbe bo neonki inesa mi złożyły ikre i prosze o rady jakie tylko macie co dalej i jak robić bewdee bardzo wdzięczny z góry dziękuje jakby ktoś mugł to piszcie rady zeby nie zmarnować tak fajnej szansy  przepraszam ze zrobiłęm nowy temat bo widze ze jest juz o neonkach mam prośbe do moderatorów zeby go przniesli a nie blokowali   interesuje mnie najbardziej po ilu dniach karmić młode neoneczki wiem ze żółtkiem się karmi jak ktoś ma jeszcze jakąś rade bardzo bym prosił o napisanie z góry dziękuje wszystkim
Zapisane
bemka
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 220

dalej, dalej i dalej ośka !!!


« Odpowiedz #39 : Kwiecień 21, 2006, 21:31:52 »

Słuchajcie a czy moge użyć wody ze stawu w który jest wykopany w torfowisku i własnie tam jest woda taka słomkowa?I podniose temperature do 22 stopni i spróbować rozmnożyć?
Zapisane

112 l, aqua glo +2x standardowa!, 1 glonojad, 2 kiryski, 1drewniak, 2 bocje wspaniałe, 1 kosiarki,2 piskorki, 2 ostronosy,20 kardynałek, 2 ostronosy
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #40 : Kwiecień 21, 2006, 21:39:58 »

W stawie może być dużo innych żyjątek (bakterie, pasożyty, pierwotniaki itp)  oraz niepożądane składniki chemiczne (np nawozy z pobliskich pól, zanieczyszczenia wynikające ze środowiska) więc ja bym raczej nie ryzykował. No chyba że masz możliwość zbadania tej wody w laboratorium i możliwość wykluczenia tych czynników.

P.S.
Może ktoś zajrzeć tutaj i ewentualnie się wypowiedzieć - pytanie podobne  Wink (sorki za małe dublowanie wpisów  Embarrassed)
Zapisane

bemka
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 220

dalej, dalej i dalej ośka !!!


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 22, 2006, 06:36:12 »

Tak faktycznie mogą być tam nawozy, bo staw pobiera wode z rzeczki która płynie przez łaki gdzie mogą być różne nawozy!Jestem początkowym akwarystą i nie wiem teraz w jaki sposób mam sprawić żeby woda miała kolor słomkowy:( pomóżcie!
Zapisane

112 l, aqua glo +2x standardowa!, 1 glonojad, 2 kiryski, 1drewniak, 2 bocje wspaniałe, 1 kosiarki,2 piskorki, 2 ostronosy,20 kardynałek, 2 ostronosy
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #42 : Kwiecień 22, 2006, 08:23:27 »

Ja wsadziłem korzeń, który mi "zafarbował" wodę Wink Można także w sklepach kupić preparaty które zawierają związki humusowe i garbniki (bodajże Torfin Tropicala). Proponuję poczytać o związkach humusowych i garbnikach - na pewno znajdziesz naturalne sposoby otrzymania "słomkowej" wody Cheesy

P.S.
Pamiętaj, że do rozmnażania neonków będziesz potrzbować miękkiej wody i obnizonego pH co może wpłynać niekorzystnie na inne rybki Wink
Zapisane

bemka
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 220

dalej, dalej i dalej ośka !!!


« Odpowiedz #43 : Kwiecień 22, 2006, 19:31:12 »

Dzięki Smiley No to może w następnym tygodniu spróbuje, a mam pytanie co do wody!Jaką mam lać wode?Z głównego baniaka, czy specjalnie przegotować 3 litry wody i do niej wpuścić ryby?Skoro z głównego to czym mam obniżyć PH?
Zapisane

112 l, aqua glo +2x standardowa!, 1 glonojad, 2 kiryski, 1drewniak, 2 bocje wspaniałe, 1 kosiarki,2 piskorki, 2 ostronosy,20 kardynałek, 2 ostronosy
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #44 : Kwiecień 23, 2006, 11:03:20 »

Ja bym lał wodę z głównego baniaka i obniżył ewentualnie pH. Ja własnie coś takiego próbuję zrobić (zobacz)
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Drukuj  
 
Skocz do: