Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: skalka.  (Przeczytany 7607 razy)
Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #15 : Styczeń 16, 2006, 15:44:35 »

sylikon musi być nie toksyczny!!!!!!!!!
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
gray5
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #16 : Styczeń 16, 2006, 16:09:25 »

a mi rodzice  sprawili  sekwoje skamieniałą w wakacje byli w jakiejs wiosce kobieta niedrogo sprzedawała , ładne Tongue robią sie powoli zielone:P
Zapisane
szef1992
Gość
« Odpowiedz #17 : Styczeń 16, 2006, 20:58:50 »

Paula:
Zajrzyj do jakiegoś szklarza Smiley Zrobi taniej niż by kupić normalnie, ale nie zapomnij o klejeniu silikonem akwarystycznym Tongue. Ja sam teraz żałuje że kupywałem a nie dałem szklarzowi, taniej by było Smiley
Zapisane
szef1992
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 18, 2006, 19:56:24 »

Skończyłem tło zewnętrzne do akwa ze styropianu. Fotki dam później, ale wydaje mi się że fajnie wyszło Cheesy
Zapisane
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #19 : Styczeń 24, 2006, 11:58:41 »

Hej,

Ja tez dorzuce cos od siebie (po ostatnim tle wewnetrznym strukturalnym mam nieco doswiadczenia)...

Gips - zapomnij...

Glina - no tak, jak sie uda wypalic, to mozna na prawde zrobic wszystko.. No i najtaniej chyba...

Kamyki lub lupki sklejane klejem akwarystycznym - dosc dobre i tanie rozwiazanie (no, zalezy ile silikonu chce sie zuzyc ;-) ... No i przede wszystkim szybkie... Rachu ciachu i za dwa dni mozna do akwarium wpakowac...

No i wreszcie - styropian - co prawda nadaje sie nalepiej na robienie tla, ale jakies tam inne wygibasy tez wyjda... Zaleta taka, ze styropian tani i mozna sobie wymodelowac jak sie chce... Dodatkowo trzeba pokryc zywica epoksydowa. Wady: jest b. lekki, wiec trzeba go jakos zakotwiczyc w akwarium - albo bezposrednio przyklejajac do akwarium silikonem, albo obciazajac jakims kamieniem. Poza tym z przygotowaniem jest nieco zabawy - wiec przewaznie warte to bedzie zachodu przy calym tle a nie pojedynczej skalce...
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
Bascerwill
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #20 : Marzec 07, 2006, 10:14:57 »

Paula...pierwsza rada...nie szukaj skalek w sklepach zoologicznych bo zbankrutujesz...poszukaj skladow kamienia budowlanego...drobne lupki (ok 10-20 cm) w takiej ilosci jaka potrzebujesz dostaniesz zapewnie za free, a jezeli juz nawet bedzie cos do zaplacenia to nie wiecej jak 10 zl. Ja swoje tlo wykleilem na plytce z blchy aluminiowej . Jako kleju uzylem silikonu... nie musi byc akwarystyczny bo ten w sklepach zoo jest drogi, znacznie tanszy znajdziesz w marketach budowlanych...zwroc jedynie uwage na to zeby nie zawieral zwiazkow grzybobojczych. moje tlo mialowymiar 120x40 i kosztowalo mnie ok. 40 zl i dwa dni skladania puzzli z kamienia, ale efekt byl wyborny Smiley
Zapisane

Basc
Bascerwill
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #21 : Marzec 07, 2006, 10:22:14 »

Szef... Tobie moge nawet podac adres skad wziac lupki wszelakiego asortymentu.... w Olsztynie na tracku jest sklad kamienia budowlanego...jak bedziesz mial wiekszy zbiornik zajdz tam...wybiezesz co bedziesz chcial...pozdrowienia dla olsztyniaka :lol:
Zapisane

Basc
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: