Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: skalka.  (Przeczytany 7636 razy)
*paula*
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66



« : Styczeń 11, 2006, 20:15:20 »

biore sie za robienie skalki z gipsu do akwarium.
moze ktos wie jak zrobic to najlepiej? Nie jestem pewna czy samo wypalenie wystarczy, czy jednak musze uzyc lakieru....
Zapisane

Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #1 : Styczeń 11, 2006, 22:00:38 »

Najlepsze są naturalne ale jeśli już robisz skałki to tak rzeby zbytnio nie obciążać dna.
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
*paula*
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66



« Odpowiedz #2 : Styczeń 11, 2006, 22:03:01 »

wiesz, nie stac mnie na wydawanie takiej kasy jaka chca w sklepie:(    a mam troche gliny ze wzgledu na moje zainteresowania, wiec pomyslalam ze wykorzystac moge...
zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac, ale coz..."twardym trza byc a nie mietkim" Wink
Zapisane

Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #3 : Styczeń 12, 2006, 14:11:36 »

jak uważasz. Myżle że wypalenie wystarczy tylko do wypalania najlepszy jest piec ziemny duży wyłożony cegłami z długim kominem taki mam na działce :wink:  do spalania np. chwastów i wielu innych żeczy ale można w nim wypalać glinę bo mam z 05 metra pod ziemią gline i ta co wpadła do środka to sie z niej zrobiła twarda gróda
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
wirek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #4 : Styczeń 12, 2006, 22:17:28 »

Jeżeli już, to zdecydowanie glina. Gips to chyba najgorszy materiał bo w wodzie nie będzie zbyt trwały. I wypalenie wcale mu nie pomoże, a wręcz przeciwnie, bo ma inny chemizm twardnienia niż glina.
Zapisane

Tańczący z rybkami
szef1992
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 14, 2006, 21:04:21 »

Może macie jeszcze jakieś propozycje dotyczące własnoręcznego przygotowywania ozdób do akwa Smiley Bo zchęcią bym zkorzystał z ciekawych :lol:
Zapisane
*paula*
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66



« Odpowiedz #6 : Styczeń 14, 2006, 21:10:13 »

niestety. moze jak juz zrobi skalke to przyjdzie do glowy jakis nowy pomysl, narazie skupiam sie na tym:)
Zapisane

Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #7 : Styczeń 14, 2006, 21:35:47 »

Ja mam sporo kamyków znad moża chciałem zrobić jaskinie.
Sklei się sylikonem akwariowym
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
*paula*
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66



« Odpowiedz #8 : Styczeń 14, 2006, 21:42:51 »

dobry pomysl. zawsze mi sie marzylo, zeby zrobic taka skalke z mnustwem otworow w ktore by mogly wplywac rybeczki...a z takich kamykow mozna by bylo zrobic cos fajnego:)

jak zrobisz to wrzuc fotke na forum:)
Zapisane

szef1992
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 15, 2006, 17:06:55 »

Ja mam troche łupka i chyba sobie go pokleje może mi coś wyjdzie Cheesy Jakby co to wrzuce fotencje :lol:
Zapisane
*paula*
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66



« Odpowiedz #10 : Styczeń 15, 2006, 17:24:27 »

nie jakby cos, tylko wrzuc napewno:)
Zapisane

szef1992
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 15, 2006, 19:56:23 »

wrzuce, wrzuce Cheesy, tylko musze widzieć czym go skleić żeby nie zaszkodziło moim rybeńkom Cheesy Może jakieś sugestie :lol: Tongue
Zapisane
*paula*
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66



« Odpowiedz #12 : Styczeń 16, 2006, 12:03:05 »

Wyzej Kazik mowil cos o silikonie akwariowym...
Zapisane

szef1992
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 16, 2006, 14:32:33 »

Niom Smiley. Coś pokombinuje ale narazie musze zrobić tło zewnętrzne za akwa Cheesy ze styropianu i roślin dokupić do akwa wtedy kupie odrazu ten silikon akwariowy Smiley. Bo dobry zoologiczny jest w miare dalekko od moje miejsca zamieszkania Smiley
Zapisane
*paula*
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66



« Odpowiedz #14 : Styczeń 16, 2006, 14:39:24 »

ekh....ja wlasnie doszlam do wniosku ze chyba jednak narazie nie bede robila skalki, bo musze upolowac jakis wieksze, niedrogie akwarium...mam duzo za male:(
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: