Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « temperatura w akwa bojka i inne...:)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: temperatura w akwa bojka i inne...:)  (Przeczytany 2405 razy)
Vil
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Grudzień 03, 2005, 14:20:40 »

Witam!
Jestem tu nowa(znaczy czytałam od pół roku,ale piszę pierwszy raz:))
Od wczoraj mam bojownika w akwa 25l, filtr Aqua Szut Mini,pokrywa, oświetlenie w pokrywie 15W(lub V,nigdy nie wiem,jaka literką się to oznacza:P).
Pytanko nr1:
1czy jest szansa przekonac bojka do płatków,jesli w sklepie karmili go żywym pokarmem?(chwilowo stosuję przegłodzenie,ale trochę się boję,czy się bestia nie zaweźmie i na złość mi nie umrze zgłodu
 :lol: )
2. szlag mi trafił grzałkę i jak wczoraj miał temp 26-27 st.,tak dziś przez noc spadła do 20,teraz dzięki oświetleniu w pokrywie temp wzrosła do 22 stopni...czy to mu wystarczy?(zaznaczam,że dziś juz nie mam gdzie kupić nowej grzałki:)
3.Rybek pływa sobie radośnie i ogolnie jest ok,ale czasem tak sobie otwiera szeroko mordkę(jakby ziewał)...dziiiwne...czemu tak robi?Chory???Jak tak,to na co?? :shock:
Pomóżcie...
Zapisane
ktosiek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #1 : Grudzień 03, 2005, 14:28:51 »

1.Mojego karmili mrozona ochotka w sklepie, ale ja daje mu ja tylko czasem, tak to jje platki, ale wybarwiajacych Tropicala nie tknie  :?
2.Przez jakis czas tez nie mialem grzalki i temp spadala  nawet do 21 stopni, ale nic mu nie bylo, takze weekend raczej przezyje.
3 To chyba normalne, moj tez tak czesto robi. Ale nie mam pijecia po co  :lol:
Zapisane
Vil
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Grudzień 03, 2005, 17:00:38 »

Heh...jakaś przewrażliwiona jestem,nawet w ziewaniu widzę choróbsko :lol: ale to pewnie dlatego,że mojego poprzedniego bojownika dopadło przeziębienie labiryntu i zdechł :cry: więc nad tym sie trzęsę,jak kwoka nad jajkiem  Cheesy
Dzięki za uspokojenie mnie:)
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #3 : Grudzień 06, 2005, 17:09:17 »

"Ziewanie" raczej jest normalne moje też tak robią. Co do pokarmu to moj bojownik też długo nie chciał jeść płatków, ale jakoś się przekonał, w ogóle był strasznie spłoszony.
Bojowniki są ciepło lubne, w zimnej wodzie łatwo chorują, ale dzień mu nie zaszkodzi  :wink:
Zapisane

mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #4 : Grudzień 06, 2005, 19:54:01 »

Vil - kup tę grzałkę jak najszybciej, a wszystko będzie ok.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: