Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bojowniki  (Przeczytany 2675 razy)
Dzidek Gb
Nowy
*
Wiadomości: 13


« : Listopad 28, 2005, 23:27:03 »

mam zamiar zasiedlic moje akwa.rodzina bojownikow 1+2(3), mam pytanie czy ten gatunek rybek dzieli sie jakos ze wzgledu na wymaganie i na warunki w jakich ma byc hodowany  :?:  :?:
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 28, 2005, 23:39:48 »

gatunek jako jednostka nie powinien się dzielić w swoim obrębie na znaczące różnice warunków. nie wiem za bardzo o co ci chodzi.
Zapisane
Dzidek Gb
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Listopad 29, 2005, 07:44:31 »

no chodzi mi o to np. czy jedne potrzebuja wiecej swiatła od drugich,wiekszego akwa, filtrowania napowietrzania itp.
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 29, 2005, 09:40:54 »

najładniejszy jest Betta splendens ,nie dorasta do dużych rozmiarów wiec nie musisz mieć wielkiego akwa jak do większych łaźcowatych.niektóre rosną do 15cm i więcej nawet 60-70 .po za tym to temp czyli grzałka filtr podmiany bez zmian. światło raczej dopasuj do roślin choć tez nie za mocne.i przykryte akwarium bo mogą sie przeziębić łatwo.
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #4 : Listopad 29, 2005, 10:27:22 »

Cytat: Dzidek Gb
mam zamiar zasiedlic moje akwa.rodzina bojownikow 1+2(3), mam pytanie czy ten gatunek rybek dzieli sie jakos ze wzgledu na wymaganie i na warunki w jakich ma byc hodowany  :?:  :?:



Tak, bojowniki to ciepłolubne ryby, temperatura wody powinna być taka sama jak temperatura powierzchni akwarium, ale wystarczy akwarium przykryć i po sprawie Smiley Ryby te też muszą mieć dużo kryjówek i roślin w akwarium, bo niestety samiec tego gatunku jest b. agresywny czasami i może uszkodzić samice. Napowietrzania to one nie potrzebują, ale filtrację TAK. Akwarium najlepiej byłoby obszerne, bo te rybska lubią popływać i zeby samice miały gdzie uciec przed samcem.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Dzidek Gb
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #5 : Grudzień 02, 2005, 19:42:56 »

dzieki
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: