Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Małe stado kirysków  (Przeczytany 3110 razy)
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« : Maj 08, 2013, 06:29:37 »

Witam.
Przy okazji wycinki chwastów i lekkiego odmulania dna zauważyłem, że w tylnej części zbiornika tej bardziej zarośniętej pomiędzy roślinami zalega dość sporo brudu.
Nie mam mocnego filtru mechanicznego ale przy roślinach i tak nie da się zrobić "wirówki" jak w przypadku malawi albo morskiego.

Czy stadko kirysków będzię w miarę skutecznie sobie "grzebać" w dnie aby nie dopuścić do osiadania brudu?
Chodzi o to aby machały sobie ogonkami przeczesująć zarośla i wzruszały osiadający syf który to płynąc sobie spokojnie z nurtem wody trafił do fitra.

Oczywiście to co jest teraz to posprzątam.


Zbiornik:
120x50x50  - 300 litrów
Podłoże - zwykły żwir rzeczny
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
RyCho
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 08, 2013, 09:52:25 »

pietach mam 9 szt. kirysków panda już 1,5 roku. Dno czyściutkie jest zawsze. po dnie buszują jeszcze 2 bocje kubotai. One potrafią za świderkami się głębiej zapuszczać w podłoże. Filtr wewnętrzny czyszczę tak co cztery dni.
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #2 : Maj 08, 2013, 11:22:34 »

W gęstym gąszczu w zakamarkach też nie osadza się brud?
A wcześniej jak nie miałeś kirysków jakie było dno?
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
RyCho
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 10, 2013, 08:17:49 »

Nie dopuszczałem do tego żeby muł mi się gromadził. Przy podmianie części wody i teraz odmulam żwirek. No ale dzięki kiryskom jest czyściutko. Woda też czysta.
Zapisane
kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #4 : Maj 10, 2013, 09:09:24 »

Fakt stado pand albo sterby elegancko przeczesuje podłoże , na 300 litrów można spokojnie z 10 szt.
to ciekawskie stadne zwierzaki.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: