Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Chora samiczka Agassiza  (Przeczytany 9195 razy)
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 13, 2005, 07:14:53 »

no i o to własnie chodzi. Owl na początku kategorycznie stwierdza że to martwica. okazuje się że po chwili dyskusji można wyciągnąć inne wnioski. z tych samych oznak choroby, albo jej braku... czyli pytanie: na jakiej podstawie... nie było ani obraźliwe, ani zaczepne. sugeruję na przyszłość spokojnie przemyśleć pytanie i odpowiedź. wszystkim...
Zapisane

gg:1384140
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #31 : Czerwiec 13, 2005, 07:25:41 »

Cytat: kafarski
faktycznie moderatorstwo zalatuje tu chamstwem


Czy Ty wogole slyszysz co piszesz? Jakie chamstwo? Ot, poprostu tylko spytalem, a tu od razu chamstwem to nazwali. Dla mnie martwica pletw to wyglada tak, ze ich konce robia sie biale, a i one staja sie coraz krotsze. Tu takiego opisu nie zauwazylem. Dlatego moje zdziwienie, ze takie wnioski padly o tej chorobie. Jezeli to naprawde martwica to nie zalecalbym zadnej chemi a jedynie poprawic jakosc wody. Ale natomiast jesli to inna choroba (a mysle, ze to inna) to tez nie bardzo wiadomo jaka. Sklejanie sie pletw wedlug mnie to tylko nic innego jak ich polozenie. Mysle nawet, ze autor tego watku mial na mysli piszac
Cytat: Bubo bubo
ma położone po sobie i posklejane płetwy.


ze tak to wyglada, a nie ze wlasnie tak ma. Ponadto zadnych wiecej szczegolow chocby parametrow wody. Takie radzenie na odleglosc praktycznie nie znajac niczego to poprostu wrozenie z fusow. A ze pletwy posklejone, skulone i jakby to zwal moze oznaczac wiele chorob. Bo IMO jest to zazwyczaj pierwszy objaw jaki mozna u ryby zauwazyc i stwierdzic, ze cos zaczyna sie dziac niedobrego.

I na koniec jeszcze male zdanko:
Panowie, forum jest po to by na nim dyskutowac i kazdy ma prawo wtracic swoje trzy grosze. I dlatego nie rozumiem po co te nerwy. A co do moderatorow to jeszcze nie spotkalem sie na zdnym forum, aby ktorykolwiek z nich byl lubiany. Niestety jest to funkcja, ktora moze sie nie podobac, ale ktora musi byc.
Owl  nie masz co sie wkurzac czy tez na mnie czy na innych. I nie pisz, ze odchodzisz z tego forum bo drugiego takiego przyjaznego nie znajdziesz  Cheesy .
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #32 : Czerwiec 13, 2005, 09:13:57 »

No to własnie wtracam swoje trzy grosze A-smi.Znajde znajde np te na których ja jestem moderatorem :lol: A tak na powaznie to fakt moderatorów raczej nie lubia na forach choc ja staram sie oprócz trzymanai porządku ładu i składu takze byc miłym i starac sie rozladowac atmosfere. Dopbra wracajac do tematu to naprawde wszyscy bylibysmy wdzieczni jak autor postu by sie odezwał i jeszcze raz dokładniej opisał chorobe ,podał parametry wody i może jeszcze inna obsade w akwa(o tym zapomnielismy a to tez czasem jest ważne).
Pozdrawiam
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« Odpowiedz #33 : Czerwiec 13, 2005, 09:40:48 »

Obsade mam wyliczoną pod nickiem, drogi kolego. Poza tym wy tu gadu gadu, spieracie się kto lepszy ładniejszy i mądrzejszy a mnie rybki mrą - dwa agassizy i dwa ramirezy pożegnały mnie odchodząc do lepszego świata. Był weekend i nie miałem jak zdobyc lekarstw. Właśnie wychodzę do zaprzyjaźnionego właściciela sklepu po medykamenty.O efektach powiadomię.
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #34 : Czerwiec 13, 2005, 09:57:38 »

Cytat: Bubo bubo
Poza tym wy tu gadu gadu, spieracie się kto lepszy ładniejszy i mądrzejszy a mnie rybki mrą - dwa agassizy i dwa ramirezy pożegnały mnie odchodząc do lepszego świata.


Sluchaj kolego drogi. Co do naszego gadu gadu to sie nie dziw bo tak naprawde to nic nie napisales (poza zlozonymi pletwami), a wymagasz cholera wie czego nie podajac praktycznie NIC. Nikt z nas nie jest jasnowidzem zeby na odleglosc podawac Ci rad, ktore pomoglyby Twoim rybkom.

Cytat: Bubo bubo

 Był weekend i nie miałem jak zdobyc lekarstw. Właśnie wychodzę do zaprzyjaźnionego właściciela sklepu po medykamenty.O efektach powiadomię.


Czekamy z niecierpliwoscia na efekty zwlaszcza finansowe  :mrgreen: bo wszyscy wiemy jak jest z zaprzyjaznionymi sprzedawcami.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #35 : Czerwiec 13, 2005, 10:01:36 »

Drogi kolego to ty masz pomóc swojej rybce nie my bo to ty jestes za nia odpowiedzialny.Nikt z nas na odległośc nie jest w stanie wyleczyc twoich rybek.A weekend nadmanganian potasu mogłes zdobyc on jesli nie wyleczy calkowicie choroby to przynajmniej zachamóje jej rozwój.
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« Odpowiedz #36 : Czerwiec 13, 2005, 10:23:37 »

Na razie to tylko widzę bicie piany i ustanawianie hierarchii w stadzie - wiem że lubicie rybki ale nie musicie być do nich podobni. Prosiłem o pomoc i zostałem jeszcze opieprzony że śmiałem się odezwać. Nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa?? Widzę że na rady tzw, doświadczonych nie ma co liczyć i do wszystkiego dochodzi sie metodą prób i błędów, szkoda tylko że rybki na tym cierpią
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #37 : Czerwiec 13, 2005, 10:37:13 »

Słuchajcie - naprawdę ta dyskusja staje się powoli bezsensowna  Sad To chyba nie jest cel tego forum...
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #38 : Czerwiec 13, 2005, 10:37:14 »

Cytat: Bubo bubo
Na razie to tylko widzę bicie piany i ustanawianie hierarchii w stadzie - wiem że lubicie rybki ale nie musicie być do nich podobni. Prosiłem o pomoc i zostałem jeszcze opieprzony że śmiałem się odezwać. Nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa?? Widzę że na rady tzw, doświadczonych nie ma co liczyć i do wszystkiego dochodzi sie metodą prób i błędów, szkoda tylko że rybki na tym cierpią


Nikt Ciebie nie opieprza. Trzeba bylo podac wszystko jak nalezy to mialbys bardziej konkretna odpowiedz, a i ryby by nie cierpialy.
Zawsze mozesz liczyc na innych i to zapewne sie nie zmieni, ale wszedzie musza byc (i zazwyczaj sa) jakies zasady, do ktorych nalezy sie dostosowac.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« Odpowiedz #39 : Czerwiec 14, 2005, 23:21:27 »

Poszedłem więc do zaprzyjaźnionego sprzedawcy, zaczęliśmy od zbadania wody i oto co wyszło:

PH - 6,7
TWo - 8 st. niemieckich
TWw - 3 st. niemieckie
NH3 - 1 mg/l
NO2 - 0,6 mg/l
NO3 - 80 mg/l

Że nie powinno być amoniaku i że NO3 przy górnej granicy to już wiem. na razie wlałem bakterie nitryfikujące (Nitrivec) i czekam co będzie dalej. Płukać gąbki nie chcę ani tym bardziej podmieniać wody, zeby jeszcze bardziej nie namieszać. A propos gąbki - czy w ogóle sie ją powinno płukać a jeśli tak to co ile czasu? Bo różne rzeczy czytałem także i na tym forum. Ja swoją wypłukałem ok. 2 tygodnie temu po raz pierwszy od założenia akwarium tj. od 10 maja.
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #40 : Czerwiec 14, 2005, 23:56:46 »

Oczywiście że należy ją czyścić – przecież ona się zamula i zapycha. Ja swoją czyszczę właściwie co tydzień – przy każdej podmianie. Amoniak i NO3 to u ciebie prawie na 100% efekt niemycia gąbki i nieregularnych podmian. Zamiast tych bakterii lać, powinieneś porządek w akwa zrobić: wymyć gąbkę, odmulić podłoże i podmienić wodę. To by z pewnością przyniosło bardziej wymierne efekty niż lanie bakterii.
Zapisane

Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« Odpowiedz #41 : Czerwiec 15, 2005, 15:48:52 »

Nie żebym Ci nie wierzył - ale słyszałem i wielokrotnie czytałem że płukanie gąbki zabija bakternie nitryfikacyjne, co skutkuje wiadomo czym i że im rzadziej się płuka gąbkę tym lepiej. czyli co , znowu metodą prób i błędów? No i bądź tu człowieku mądry??Sad
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #42 : Czerwiec 15, 2005, 17:11:06 »

Coś czytałeś ale chyba nie do końca z pełnym zrozumieniem. Oczywiście że w filtrze (czytaj: w gąbce) żyją  bakterie nitryfikujące i dlatego nie myjemy jej w wodzie lodowatej, gorącej, z dodatkami detergentów, itd. Przepłukanie jej i wyczyszczenie w czystej wodzie z kranu, której temperatura znacząco nie odbiega o tej panującej w akwarium z pewnością faunie bakteryjnej nie zaszkodzi. Jeśli woda u ciebie jest kiepskiej jakości (np. jest mocno chlorowana), zaleca się płukanie gąbki w wodzie odessanej z akwarium przy podmianie.
Zapisane

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: