Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Chora samiczka Agassiza  (Przeczytany 9193 razy)
kafarski
Gość
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 12, 2005, 22:47:08 »

faktycznie moderatorstwo zalatuje tu chamstwem ale Owl nie obrazaj sie bo nie bedzie tu wiecej postow.ja chyba tez zrezygnuje z pisania...czasem majtki mi same spadaja z dupy...
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #16 : Czerwiec 12, 2005, 22:48:25 »

To było do mnie ? Ciekawe, bo nie przypominam sobie, abym tu był moderatorem. Dajcie sobie lepiej spokój, bo takimi tekstami nie wnosicie niczego nowego. Poza tym nikt Was nie obraża.
Zapisane
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #17 : Czerwiec 12, 2005, 22:52:32 »

ja nie usiłuje ja poprostu mówie co wiem a zdobyłem ta wiedze latami doswiadczen.Wy mi zarzucacie brak logiki, czepiacie sie słowek.A zarzucanie komus braku pokory to potwiuerdza.Pomagam komus i  wy mówicie ze to nie to.jestesmy wszyscy hobbystami a podkładanie swin raczej nam nie przystoi.to tyle
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #18 : Czerwiec 12, 2005, 23:00:16 »

Dla mnie to typowe objawy infekcji pierwotniakowej ,np. oodinioza lub coś pokrewnego. W diagnozie raczej podążałbym tym tropem.
Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 12, 2005, 23:03:52 »

misterdramski sie obrazil.czy to ma byc forum czy rynek?serio nie widze tu forum zprzed roku.kazdy mogl sie spytac o chorobe gupikow -a teraz?tylko jakis ciezki tematy sie pojawi...
Zapisane
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #20 : Czerwiec 12, 2005, 23:05:49 »

Odinoza czyli choroba welwetowa objawia sie oprócz sklejenia płetw zóltawym nalotem na ciele ryby zwiekszonym wydzielaniem sluzu i brakiem apetytu.Żaden z tych objawow nie był podany przez autora.jesli to nawet odinoza to leczy sie ja podobnie jak martwice.
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #21 : Czerwiec 12, 2005, 23:07:10 »

Cytat: Owl
ja nie usiłuje ja poprostu mówie co wiem a zdobyłem ta wiedze latami doswiadczen.Wy mi zarzucacie brak logiki, czepiacie sie słowek.A zarzucanie komus braku pokory to potwiuerdza.Pomagam komus i  wy mówicie ze to nie to.jestesmy wszyscy hobbystami a podkładanie swin raczej nam nie przystoi.to tyle


Przesadzasz. Nikt Ci przecież nie zarzuca braku doświadczenia czy czegokolwiek innego. Zauważyłem, że potrafisz się wypowiadać dość kategorycznie i stąd są dość ostre różnice zdań niestety. Więcej luzu dla wszystkich Smiley Kłócąc się nie pomagamy nikomu Smiley

Cytat: kafarski

misterdramski sie obrazil.czy to ma byc forum czy rynek?serio nie widze tu forum zprzed roku.kazdy mogl sie spytac o chorobe gupikow -a teraz?tylko jakis ciezki tematy sie pojawi...


Jak masz jakiś problem to napisz do mnie na PW. Bo ten topic dotyczy innej sprawy. Jesteśmy dorośli, wszystko sobie wyjaśnimy, bo takie posty moim zdaniem nie mają sensu... Zgodzisz się ?

A wracając do tematu - oczywiście wszystkie te tropy, które wymieniono mogą być trafne. A dałoby radę jakąś fotkę ? To by wiele pomogło. Nawet nie tej samej ryby, ale innej z podobnymi objawami. Coś mi się zdaje, że Raffy znał taki fajny link do opisu chorób z ilustracjami. Raffy - gdzie jesteś ? Wink
Zapisane
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #22 : Czerwiec 12, 2005, 23:13:59 »

No i własnie o tyo chodzi kłocac sie  nie pomagamy nikomu .Wiec zakopmy topór wojenny ok :?: Wyciagam reke :good!: A co do moich kategorycznych wypowiedzi odpowiem w ten sposób.Przerobilem juz gdzies koło dwoch milionów postów na najrózniejsze tematy,wiec kategorycznośc juz we mnie wrosła :wink: naprawde czasem lepij jest byc kategorycznym.A aprops linka jest on w temacie nizej Cheesy Mówiac szczerze ogladałem te zdjecia i po wypowiedzi autora i zdjeciach nie da sie nic konkretnego stwierdzic.
Pozdrawiam
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #23 : Czerwiec 12, 2005, 23:18:58 »

ok, nie ma sprawy. Cieszę się, że się jednak rozumiemy  :good!:
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #24 : Czerwiec 12, 2005, 23:21:08 »

Cytat: Owl
Odinoza czyli choroba welwetowa objawia sie oprócz sklejenia płetw zóltawym nalotem na ciele ryby zwiekszonym wydzielaniem sluzu i brakiem apetytu.Żaden z tych objawow nie był podany przez autora.jesli to nawet odinoza to leczy sie ja podobnie jak martwice.

Sklejenie płetw jest powodowane właśnie nadmiernym wydzielaniem śluzu. Co do plam, to istniej wiele szczepów Oodinium sp. i nie wszystkie powodują powstawanie plam. Plamy jeśli już się pojawią to tez nie koniecznie są żółte , bywają też białawe.
Ostatnio przerabiałem oodiniozę u narybku moich bojowników – u nich plamy w ogóle nie wystąpiły (a może były tak małe że ich nie widziałem).
Wracając do tematu, nie dam głowy że ta ryba jest zaatakowana przez oodinium. Prawie na pewno jest to jakiś inny pokrewny gatunek pierwotniaka (pisałem o tym wyżej ,ale chyba Ci umknęło), ale z tych niezwykle skąpych informacji trudno wysnuć coś bardziej konkretnego. Zresztą większość pierwotniaków i tak leczy się tymi samymi preparatami. Zgadzam się z tobą że FMC (MFC) powinno pomóc.
Zapisane

Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #25 : Czerwiec 12, 2005, 23:26:44 »

jeju znowu niechcacy wywolałem kłotnie.chłopaki było mineło nie kłocmy sie juz i majtki z zacnej czesci ciała niech nam nie spadaja :wink: naprawde to tylko literki forum hobbystyczne :wink: .Mozna pisac mozna nie pisac ale nie ma co sie zloscic.a co do choroby no własnie sa rózne szczepy tego pierwotniaka tak samo jak rózne sa objawy martwicy.Z chorobami u ryb jest troche jak z ruletka.Zdjęcie tez może niewiele pomóc ale zawsze to juz jakis trop.
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
kafarski
Gość
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 12, 2005, 23:31:47 »

jedyne co moge polecic w tych objawach zielen malachitowa przeciw pasozytom zewnetrznym 0.15-0.2 mg/lprzez 4-6 godz lub 0.04mg/l przez 7-10 dni.co trzeci dzien wode trzeba zmieniac i powtarzac  dawke.
czy rybka ma tez problemy z oddychaniem?
Zapisane
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #27 : Czerwiec 12, 2005, 23:37:34 »

No własnie nie wiadomo wiemy tyle ze ma posklejane płetwy i chowa sie przy dnie.Zieleń malachitowa hmm fakt jest skuteczna ale hmm MFC,FMC jest lepszym srodkiem bo kompleksowym.jesli to yta martwioca to zieleń raczej nie pomoże.
Pozdrawiam
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #28 : Czerwiec 12, 2005, 23:59:25 »

FMC – jak większość leków pierwotniakobójczych – bazuje na zieleni malachitowej.

Byłbym jednak bardzo ostrożny z podawaniem czystej zieleni, a już na pewno nie powinna tego robić osoba nie mająca doświadczenia w leczeniu ryb. To jest silna trucizna!
Zapisane

Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #29 : Czerwiec 13, 2005, 00:09:10 »

Wiem o tym ze MFC FMC posiada w sobie zielen malachitowa ale jak napisałem jest srodkiem kompleksowym wiec nie tylko.Ja sam leczyłem zielenia malachitowa swoje ryby imusze powiedziec ze zalecenia napisane na etykiecie bądx ulotce i scisłe ich przestrzeganie  nie powinny doprowadzic do efektów nieporzadanych.
Pozdrawiam
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: