Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Chora samiczka Agassiza  (Przeczytany 9194 razy)
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« : Czerwiec 11, 2005, 22:52:14 »

Jedna z moich pielegniczek nie pływa z innymi, chowa sie przy dnie, ma położone po sobie i posklejane płetwy. czy ktoś wie co jej może być i jak jej pomóc? Nie chcę żeby mała agassizka umarła:(
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 12, 2005, 09:46:14 »

Twoja pielegniczka ma martwice płetw.Radze zastosowac MFC,bądź FMC 15ml na 100l wody, bądx nadmanganian potasu do kapieli 45 minutowych 0,50mg na 5 litrów
Pozdrawiam
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 12, 2005, 11:16:11 »

Dzięki za poradę, czy ta kąpiel w nadmanganianie ma być jednorazowa, czy należy ją powtórzyć, jeśli tak to ile razy i przez jaki czas? To samo dotyczy MFC - czy stosować jednorazowo czy co jakiś czas?
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 12, 2005, 11:55:38 »

To znaczy tak,MFC użyj jednorazowo chyba ze nie będzie widac poprawy(płetwy nie zaczna wyglądac normalnie) ajesli zdecydujesz się na kapiele w nadmanganianie potasu to przez trzy dni jedna kapiel dziennie w roztworze o parametrach jakie podałem.Pamietaj że nadmanganianu nie stosujemy w zbiorniku ogólnym.
No i jeszcze słówko co do obsady,mam nadzieje że bojowniki to nie same samce :wink: wiesz czym to grozi.no i zbrojników masz troszke duzo,nie zapominaj ze ta rytba osiaga 25-35cm długości.No i pielegniczki,mniemam dwie pary ramirezek i agasiza.Hmm troszke za duzo jak na akwa 112l.Moga byc wasnie przy tarle.
Pozdrawiam
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 12, 2005, 13:38:36 »

Bojowniki to samczyk i 2 samiczki, więc sie nie pobiją:) jest dużo kamieni i kryjówek to samiczki mają gdzie się chować. Pielęgniczki to samiec i trzy samiczki. Zbrojniki są malutkie jeszcze, mają może z 5 cm, zanim urosną, to juz będę miał większe akwarium - planuję 240l ale pod koniec roku dopiero.
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 12, 2005, 14:44:28 »

No to wszystko gra. Cheesy Zycze twoim rybkom szybkiego powrotu do zdrowia.
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 12, 2005, 16:11:14 »

Cytat: Bubo bubo
Bojowniki to samczyk i 2 samiczki, więc sie nie pobiją:)


Nie byłbym tego taki pewny Wink Z bojownikami to czasem jak w rosyjskiej ruletce...
Zapisane
Bubo bubo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 12, 2005, 18:52:44 »

Wiem, u nich nie rozróżni czy sie chcą bić czy kochać:) Sex i przemoc w zyciu Betta splendens są nierozerwalne
Zapisane

450 l : 6 Pterophyllum scalare,3 Ancistrus sp. 3 Platydoras costatus,  3 Hoplosternum thoracantum, 3 Crossocheilus siamensis, 4 Ancistrus sp. 5 Corydoras sp.
kafarski
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 12, 2005, 19:22:35 »

ale jesli przezyly ten czas jaki uplynal od twojego pierwszego postu to raczej wola przemoc w sexie niz odwrotnie.
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #9 : Czerwiec 12, 2005, 19:29:30 »

Cytat: Bubo bubo
Jedna z moich pielegniczek nie pływa z innymi, chowa sie przy dnie, ma położone po sobie i posklejane płetwy. czy ktoś wie co jej może być i jak jej pomóc? Nie chcę żeby mała agassizka umarła:(


Cytat: Owl
Twoja pielegniczka ma martwice płetw.


Jak do tego doszedles?
Zapisane

pozdrawiam
asmi
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #10 : Czerwiec 12, 2005, 20:33:05 »

Cytat: A-smi
Jak do tego doszedles?

Tez mnie to zastanawia  :roll:
Zapisane

Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 12, 2005, 20:53:32 »

Po prostu takie sa objawy tej choroby :wink: Nie jest tu ukryta zadna filozofia ani siły nadprzyrodzone :wink: .Znam sie dobrze na chorobach ryb wiec jestem na 99% pewien.No a jesli nawet była by to jakąs inna choroba(choc objawy wskazuja ze nie) to MFC a tym bardziej nadmanganian potasu nie zaszkodza.no ale skoro wiecie lepiej co to jest to moze sami sie wypowiecie :?:  :twisted:
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #12 : Czerwiec 12, 2005, 22:32:37 »

Owl - nie jesteś jedyną osobą na tym forum, która zna się na chorobach ryb. Akurat A-smi zna się również na nich znakomicie, może nawet lepiej od Ciebie. Więcej pokory... W omawianym wypadku, owszem może to być martwica płetw, ale wcale nie musi.
Zapisane
Owl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #13 : Czerwiec 12, 2005, 22:42:28 »

Pokory??Wiecie co :?: O czym wy do mnie rozmawiacie :?: To jest forum tak :?: W polsce panuje wolośc slowa tak :?: A ja nie bede pokorny przed kims kto wygłasza opinie w stylu to nie jest to tylko to.A po czym wy stwierdziliscie ze to nie jest martwica :?: i bez obrazy nikt mnie tu pokory uczył nie bedzie.Znacie si e na chorobach to pomózcie  ot co.tym akcentem pozegnam to forum bo jak rządza tu moderatorzy ktorzy uwazaja ze wszytsko wiedza lepiej to po co tu pisac :?: I dodam ze pisze na wielu forach dwa moderuje i nigdy powtarzam nigdy nie spotkałem sie z czyms takim.
Zapisane

200l
4*yellow
5*red red
4*maingano
4*pyszczak złocisty
2*MPanga
4*pyszczak wydłuzony
1*plektostomus
25l
1*bojownik(samiec)
3*bojownik(samica)
60l
10*neon innesa
5*neon czarny
5*kirysek
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #14 : Czerwiec 12, 2005, 22:45:47 »

Widzisz... masz wiedzę, chcesz się nią podzielić - ok. Ale gorzej jak usiłujesz być najmądrzejszy ze wszystkich, co widać nie tylko w tym temacie. Tym naprawdę tu nie zaimponujesz. I gdzie ktoś napisał, że to nie jest martwica płetw ? Z taką samą pewnością można powiedzieć, że tak i że nie. To tyle.
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: