Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « vento - kilka baniek, łącznie 535L
Ankieta
Pytanie: Kto był silniejszy? Smiley
Rambo - 32 (46.4%)
Conan - 37 (53.6%)
Głosów w sumie: 69

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15
  Drukuj  
Autor Wątek: vento - kilka baniek, łącznie 535L  (Przeczytany 109531 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #90 : Luty 03, 2013, 20:23:34 »

No fakt, Vento. Zapomniałem, że Twoim konikiem są roślinniaki, a to już zupełnie inna zabawa i inne pieniądze Wink
Ze sprzedażą zbiorników najczęściej jest tak, że gdy już przebrniesz przez całą bandę cwaniaków uważających sprzedawcę za idiotę i chcących dokonać zakupu za grosze, trafia się pasjonat który gotów jest zapłacić za towar tyle ile jest wart. Zawsze możesz wystawić jakąś aukcje na popularnym portalu aukcyjnym, opisać wszystko jak jest, wystawić towar za realną cenę i czekać. Jeśli się sprzeda to się sprzeda, jeśli nie to nie.
Zapisane

Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #91 : Luty 04, 2013, 19:55:58 »

Chylę czoła przed tą ilością baniaków - ja bym chyba oszalał (+ dzieciaki - strach pomyśleć). Ale ogląda się miło...
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #92 : Luty 04, 2013, 21:25:44 »

No fakt, Vento. Zapomniałem, że Twoim konikiem są roślinniaki, a to już zupełnie inna zabawa i inne pieniądze Wink
Ze sprzedażą zbiorników najczęściej jest tak, że gdy już przebrniesz przez całą bandę cwaniaków uważających sprzedawcę za idiotę i chcących dokonać zakupu za grosze, trafia się pasjonat który gotów jest zapłacić za towar tyle ile jest wart. Zawsze możesz wystawić jakąś aukcje na popularnym portalu aukcyjnym, opisać wszystko jak jest, wystawić towar za realną cenę i czekać. Jeśli się sprzeda to się sprzeda, jeśli nie to nie.


No i tak to właśnie jest, kiedy nowy pomysł wpada do głowy, lub poddany zostaje przez "uprzejmych" kolegów... podjąłem rozmowę z moją połówką na temat wydatków związanych z ewentualnym większym akwarium. Kiedy wspomniałem, że nie potrzebujemy tak bardzo mebli kuchennych, jak mojego dobrego samopoczucia wynikającego ze zrealizowanych chęci posiadania większego zbiornika, zakończyła rozmowę patrząc na mnie jak na wariata Tongue No trochę się Jej nie dziwię Smiley
Niestety wystawienie aukcji z obecnym zestawem jeszcze przed skompletowaniem nowego nie bardzo wchodzi w grę, bo trudno wyobrazić mi sobie życie bez większej bańki z zieleniną Smiley
Ale wszystko po kolei-do założenia zbiornika przygotowywałem się kilka lat. Teraz też poczekam spokojnie na dobrą okazję i może kiedyś...

Chylę czoła przed tą ilością baniaków - ja bym chyba oszalał (+ dzieciaki - strach pomyśleć). Ale ogląda się miło...

Dajesz dzieciakom maski do nurkowania i nie dość, że cieszysz się akwariami, to jeszcze wyjazdy nad jezioro lub polskie morze masz z głowy Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #93 : Luty 04, 2013, 21:48:44 »

No i tak to właśnie jest, kiedy nowy pomysł wpada do głowy, lub poddany zostaje przez "uprzejmych" kolegów... podjąłem rozmowę z moją połówką na temat wydatków związanych z ewentualnym większym akwarium. Kiedy wspomniałem, że nie potrzebujemy tak bardzo mebli kuchennych, jak mojego dobrego samopoczucia wynikającego ze zrealizowanych chęci posiadania większego zbiornika, zakończyła rozmowę patrząc na mnie jak na wariata Tongue No trochę się Jej nie dziwię Smiley
Niestety wystawienie aukcji z obecnym zestawem jeszcze przed skompletowaniem nowego nie bardzo wchodzi w grę, bo trudno wyobrazić mi sobie życie bez większej bańki z zieleniną Smiley
Ale wszystko po kolei-do założenia zbiornika przygotowywałem się kilka lat. Teraz też poczekam spokojnie na dobrą okazję i może kiedyś...
Wink
Z kobietami tak już bywa.
Ja mojej drugiej połowy nie mogę namówić żeby nie wpadała do pokoju jak torpeda, strasząc przy tym wszystkie ryby Wink
Z tym, że na mnie przy tym nie patrzy jak na wariata, mnie nazywa wariatem Wink

Odnośnie sprzedaży tego zestawu, to raczej miałem na myśli sprzedanie wszystkiego w momencie gdy masz pieniądze żeby dołożyć do większej bańki. Bo zbiornik w mieszkaniu musi być i basta! Wink
Zapisane

Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #94 : Luty 04, 2013, 22:50:05 »

Dzieciakom a w sumie z racji starszeństwa synowi podobały się wczesniejsze jak i obecne akwa...sam coś przebąkuje o własnym... więc kto wie co przyniesie niedaleka  przyszłość Wink

Obecnie wszyscy czekaja na zarybienia moje małego baniaczka  Smiley
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #95 : Luty 14, 2013, 13:05:07 »

Mieszkanie już znalezione, przeprawa z bankami też już za mną. Teraz tylko płacić trzeba i czekać aż deweloper skończy budowę Smiley

A tak z ciekawości, w jakiej okolicy to nowe lokum? Bo ja właśnie podpisałem umowę i mnie czeka przeprowadzka na Maślice Smiley o ile bank będzie chciał tą przeprowadzkę "zasponsorować" Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #96 : Luty 14, 2013, 21:22:47 »

Mieszkanie już znalezione, przeprawa z bankami też już za mną. Teraz tylko płacić trzeba i czekać aż deweloper skończy budowę Smiley

A tak z ciekawości, w jakiej okolicy to nowe lokum? Bo ja właśnie podpisałem umowę i mnie czeka przeprowadzka na Maślice Smiley o ile bank będzie chciał tą przeprowadzkę "zasponsorować" Wink
A czy baniak także trafi do nowego mieszkania?
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #97 : Luty 15, 2013, 00:32:43 »

Mieszkanie już znalezione, przeprawa z bankami też już za mną. Teraz tylko płacić trzeba i czekać aż deweloper skończy budowę Smiley

A tak z ciekawości, w jakiej okolicy to nowe lokum? Bo ja właśnie podpisałem umowę i mnie czeka przeprowadzka na Maślice Smiley o ile bank będzie chciał tą przeprowadzkę "zasponsorować" Wink

Na osiedlu INNOWA na Nyskiej (okolice Ul. Hubskiej i Kamiennej).

A z bankami ja męczyłem się około trzech miesięcy... więc nie zazdroszczę Ci czekającej Cię przeprawy. No chyba że papiery masz jak Szejk Smiley
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #98 : Luty 15, 2013, 07:31:56 »

A czy baniak także trafi do nowego mieszkania?
Ale ten mały aktualny, o ile w ogóle. Duży ciągle na sprzedaż. Wykończenie chaty to finansowe samobójstwo, więc większy baniak musi niestety poczekać.

Na osiedlu INNOWA na Nyskiej (okolice Ul. Hubskiej i Kamiennej).
A z bankami ja męczyłem się około trzech miesięcy... więc nie zazdroszczę Ci czekającej Cię przeprawy. No chyba że papiery masz jak Szejk Smiley
Lokalizacja fajna, ale cena metra zabijająca Wink No właśnie nie mam papierów jak szejk i w tym problem Wink dlatego musiałem kupować chatę w Dachbudzie (z ceną 3800 za m2 żaden inny deweloper w mieście nie jest chyba w stanie konkurować).

Fajny ten regał krewetkowy. Jakieś liście ketapangu nie byłyby dobrym pomysłem? krewety lubią je objadać, a i woda trochę sterylniejsza się robi.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #99 : Luty 15, 2013, 07:57:53 »

Ale ten mały aktualny, o ile w ogóle. Duży ciągle na sprzedaż. Wykończenie chaty to finansowe samobójstwo, więc większy baniak musi niestety poczekać.
Przerabiałem to 4 lata temu, Ducze Smiley
Po zakupie mieszkania, wyremontowania go, zakupie mebli itp. człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że jest w połowie drogi Wink
Cała masa szklanek, łyżeczek, stolików, wazonów itp. to także astronomiczny koszt...
No i później dołek finansowy przez kilka miesięcy Wink

Vento, przepraszam Cie za OT.
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #100 : Luty 15, 2013, 09:51:15 »

No i później dołek finansowy przez kilka miesięcy Wink
Ja przewiduję dołek na kilka lat a nie miesięcy Wink Ewentualnie będziemy siedzieć w pustych 4 pokojach bo nie będzie kasy na wykończenie Smiley Wtedy moge jeden wyłożyć folią i oczko wodne z welonkami w mieszkaniu zrobić  Grin
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #101 : Luty 15, 2013, 13:32:22 »

Ja przewiduję dołek na kilka lat a nie miesięcy Wink Ewentualnie będziemy siedzieć w pustych 4 pokojach bo nie będzie kasy na wykończenie Smiley Wtedy moge jeden wyłożyć folią i oczko wodne z welonkami w mieszkaniu zrobić  Grin
Każdemu tak się na początku wydaje.
Do wszystkiego człowiek po prostu przyzwyczaja się.
Najgorszy - jak dla mnie - w tym wszystkim jest koszt urządzenia mieszkania. Jeśli nie masz gotówki żeby od razu wszystko kupić, umeblować itp. to czeka Cię kilkumiesięczne kompletowanie całego sprzętu Wink
Jak duże mieszkanie w końcu kupiłeś, Ducze?

Raz jeszcze - wybaczcie OT Wink
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 13:40:19 wysłane przez mrs » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #102 : Luty 15, 2013, 13:49:23 »

Raz jeszcze - wybaczcie OT Wink

Nie ma problemu-piszemy w końcu o tym co związane z baniakami, czyli o miejscu na nie Smiley
Zresztą ja zacząłem temat mieszkania.

Lokalizacja fajna, ale cena metra zabijająca Wink No właśnie nie mam papierów jak szejk i w tym problem Wink dlatego musiałem kupować chatę w Dachbudzie (z ceną 3800 za m2 żaden inny deweloper w mieście nie jest chyba w stanie konkurować).

Fajny ten regał krewetkowy. Jakieś liście ketapangu nie byłyby dobrym pomysłem? krewety lubią je objadać, a i woda trochę sterylniejsza się robi.

Cenę w stałej ofercie mają faktycznie straszną, ale mi udało się utargować kilkadziesiąt k, no i pierwszy raz dostanę od państwa coś więcej niż mandat za szybą auta-dofinansowanie z programu "singiel na swoim". Opłaty kredytowe i stałe mieszkaniowe wyniosą mniej niż obecnie płacę za wynajem. Tylko właśnie to cholerne wykończenie... pożyjemy zobaczymy Smiley
Ducze a to nie przypadkiem od Ciebie licytuję liście? Oferta poszła z konta kumpla, bo on wyczaił aukcję. Jakoś tak kojarzę, bo odbiór chyba w okolicach stadionu.
A liści brakuje na pewno, zresztą tak jak szyszek i roślin pływających - Pistia, rzęsa-jeśli ktoś we Wrocławiu ma nadmiar, chętnie odkupię większe ilości po rozsądnych cenach Smiley
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #103 : Luty 15, 2013, 13:59:09 »

Jak duże mieszkanie w końcu kupiłeś, Ducze?
76m +16 tarasu Smiley Czyli samego mieszkania dokładnie 2x więcej niż mam obecnie, a balkonu/tarasu >16x więcej  Grin

Cenę w stałej ofercie mają faktycznie straszną, ale mi udało się utargować kilkadziesiąt k, no i pierwszy raz dostanę od państwa coś więcej niż mandat za szybą auta-dofinansowanie z programu "singiel na swoim". Opłaty kredytowe i stałe mieszkaniowe wyniosą mniej niż obecnie płacę za wynajem. Tylko właśnie to cholerne wykończenie... pożyjemy zobaczymy Smiley
No ja niestety (w tej sytuacji "niestety", bo ogólnie to "stety" Smiley już jestem właścicielem klitki, więc nie miałem szans na dofinansowanie. Zresztą decyzja o kupnie zapadła za późno.

Cytuj
Ducze a to nie przypadkiem od Ciebie licytuję liście? Oferta poszła z konta kumpla, bo on wyczaił aukcję. Jakoś tak kojarzę, bo odbiór chyba w okolicach stadionu.
A liści brakuje na pewno, zresztą tak jak szyszek i roślin pływających - Pistia, rzęsa-jeśli ktoś we Wrocławiu ma nadmiar, chętnie odkupię większe ilości po rozsądnych cenach Smiley
Nie, nie. Obecnie żadnych liści nie sprzedaję Smiley  a ta Królewiecka to dopiero w fazie umowy przedwstępnej i załatwiania kredytu. Aczkolwiek mieszkanie gotowe, więc jak tylko bank przyklepie i przeleje kasę to dostajemy klucze Smiley

A poza tym, to jak chcesz to chyba z kilkanaście liście ketapangu mi zostało, mogę sprezentować Smiley Poszukam jak będę w chacie, bo ja nie zużyję, a żal wyrzucać.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #104 : Luty 15, 2013, 14:06:07 »


A poza tym, to jak chcesz to chyba z kilkanaście liście ketapangu mi zostało, mogę sprezentować Smiley Poszukam jak będę w chacie, bo ja nie zużyję, a żal wyrzucać.

Wszelkie nadwyżki przytulę z chęcią Smiley
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15
  Drukuj  
 
Skocz do: