Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « vento - kilka baniek, łącznie 535L
Ankieta
Pytanie: Kto był silniejszy? Smiley
Rambo - 32 (46.4%)
Conan - 37 (53.6%)
Głosów w sumie: 69

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15
  Drukuj  
Autor Wątek: vento - kilka baniek, łącznie 535L  (Przeczytany 109522 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #75 : Listopad 01, 2012, 21:03:53 »

A ja z innej beczki. Co skłoniło Cie do decyzji o otwartym zbiorniku?
Samo Opti to super wybór. Ja mam co prawda float, ale klejone bezbarwnym silikonem i już samo to robi sporą różnice.
Obsada zostanie taka sama czy coś zmienisz?
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #76 : Listopad 01, 2012, 21:40:14 »

obsada na pewno jakoś się powiększy, ale nie mam pomysłu co ją wzbogaci... może jakieś sugestie?

Zbiornik otwarty bo... niesamowicie wygląda zarośnięta bańka widziana od góry. Do tej pory mogłem ją widzieć tylko otwierając pokrywę, a teraz wystarczy, że pochylę się nad akwa.
OPTI robi niesamowite wrażenie!
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #77 : Listopad 02, 2012, 19:40:45 »

Zbiornik otwarty bo... niesamowicie wygląda zarośnięta bańka widziana od góry. Do tej pory mogłem ją widzieć tylko otwierając pokrywę, a teraz wystarczy, że pochylę się nad akwa.
A już myślałem, że planujesz jakieś zielsko wyrastające ponad tafle wody. To w sumie też wygląa ciekawie.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #78 : Listopad 02, 2012, 20:25:33 »

zielsko prędzej czy później samo z baniaka wylezie Tongue Ostatnio przycinałem w 54L hydrocortyle sp. japan jakieś 20cm nad zbiornikiem... o dziwo pnie się jak winorośl po ścianie.
W dużym tez był taki plan, ale kompozycja korzeni wykluczyła coś rosnącego ponad wodą. Zobaczymy jak się aranż rozwinie-może coś emersyjnego za gnatami uda się posadzić.
Zapisane

pawel81
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 57


Nature Zone 240L


WWW
« Odpowiedz #79 : Listopad 13, 2012, 14:04:59 »

Gratuluje nowego baniaka Smiley Ciekaw jestem efektu finalnego po ukształtowaniu roślin.

pozdrawiam,
Zapisane

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(240)-nature-zone-pawel
http://www.youtube.com/watch?v=LX1-waIyNbo
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #80 : Luty 02, 2013, 22:52:49 »

No i regalik stoi, zalany i zakrewetkowany Smiley

Problemów było wiele, głównie z podłożem, wypławkami, filtracją, natlenieniem, wytrzymałością niby przemysłowego regału i setką innych.
Finalnie okazało się, że akwaria trzeba przykryć, zmienić głowice na filtry Mini Pat, podłoże dla krewetek, teoretycznie cudowne, okazało się co najmniej słabe, a pro roślinne osiągało najlepsze wyniki. Względy estetyczne też miały spory wpływ na funkcjonowanie mebelka...
Większość widać poniżej:













































I na koniec mój ogródek...

Na potrzeby tworzonych nowych zbiorników, powstał mały "przydomowy ogródek", który ma dostarczać potrzebnych do kolejnych aranżacji, najczęściej używanych gatunków Smiley

Z braku miejsca baniaczek stanął w szafce pod głównym zbiornikiem. Jak już zalałem go wodą, posadziłem rośliny w "grządkach", podłączyłem sprzęt, strasznie mi się spodobał, więc postanowiłem się pochwalić... Małe a cieszy-głównie kolorami Wink Aranżu brak, kompozycji wymyślnej też, ale mi się podoba, więc proszę Smiley

Trochę danych technicznych:

Zbiornik: 30L 40x25x30cm OW szlifowane, bez polerki made in Plantica

Filtracja: Aquael Pat Mini

Oświetlenie: lampa a'la ADA z dwiema żarówkami energooszczędnymi 15W 865

Co2: z butli wysokociśnieniowej na dyfuzor ze spiekiem ceramicznym

Podłoże: ADA Amazonia I, Pro Soil Aquatic-Nature

Nawożenie: Kapsułki Ferka Rosetta do podłoża, K2So4, Ferka Aquatilizer, Macro Planta Gainer

Flora:  Rotala Colorata

           Rotala Green

           Ludwigia Arcuata

           Elatine Triandra

          Crassula Helmsii

Fauna: Brak i to pozostanie bez zmian, bo Co2 podawane tyle, że zawstydziłbym niejednego producenta wody gazowanej Smiley



« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 23:21:47 wysłane przez vento » Zapisane

nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #81 : Luty 02, 2013, 23:59:37 »

witam
akwaria  śliczne , myślisz o dołożeniu  roślin  w niektórych  kostkach?   Jakie krewetki  są  w zbiornikach ?
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #82 : Luty 03, 2013, 00:32:02 »

Roślin był dużo więcej, ale oświetlenie to tylko 11W lampka AquaEl na zbiornik 48L, czyli nieco ponad 0,2W/L. Niewiele roślin przy takim oświetleniu daje radę... Początkowy zamysł zakładał założenie nad każdą z półek belki Hagen Glo 2x24W, jednak wspomniana estetyka nie każdemu pasowała... Regał, jak pisałem kilka postów wcześniej, stanął w mieszkaniu mojego przyjaciela i jego kobiety, więc i z Jego, a głównie Jej zdaniem musimy się liczyć. U mnie w 37m2 już nie było miejsca :/ Takie są plusy i minusy stawiana regału w widocznym miejscu mieszkania.  Same aranże też dyktowane są upodobaniami mieszkańców, a nie rozwojem roślinności, dlatego wstępne założenie połączenia regału krewetkowego z uprawą rzadkich mchów, upadło. W jakimś osobnym pokoju, lub wynajętym specjalnie do tego celu mieszkaniu, wyglądałby to zupełnie inaczej. No ale jest jak jest :/
Teraz powoli będziemy zmieniali wszędzie podłoże na pro soil z mniej więcej 4cm warstwą, więc może coś więcej urośnie Smiley A i krewetki będą lepiej wyglądały, bo na malaya'i niebieskie i czerwone krewcie strasznie bledną.

Krewetki w zbiornikach, to kolejno patrząc od lewej i od góry:

Regał prawy:

-white pearl
-yellow
-orange sakura
-red cherry

Regał prawy:

-blue pearl i crystal red
-green
-blue pearl i red rilli
-sakura red i snow white
-black cristal
-tiger

Czekamy jeszcze na Stripes i Choco.

U mnie w mieszkaniu powstał jeszcze jeden zbiorniczek ze snow white i crystalami Smiley Zdjęcia podrzucę przy okazji.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #83 : Luty 03, 2013, 09:51:48 »

Vento, przeniosłeś się już do nowego mieszkania?
Trochę się narobiłeś przy tym i gdy pomyśle, co będzie Cie czekało przy przeprowadzce to...wole nie myśleć Wink
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #84 : Luty 03, 2013, 12:27:29 »

Vento, przeniosłeś się już do nowego mieszkania?
Trochę się narobiłeś przy tym i gdy pomyśle, co będzie Cie czekało przy przeprowadzce to...wole nie myśleć Wink

Regał stoi u kumpla, więc mimo mojej przeprowadzki zostaje na miejscu Smiley U mnie już nie było gdzie go postawić.

Przenosił się będę dopiero w listopadzie/grudniu, a przenieść będę musiał tylko cztery baniaki z mieszkania, które teraz wynajmuję, więc tragedii nie będzie. Trzy z nich pojadą w całości, obsadzone jak teraz stoją, tylko ze spuszczoną wodą i zafoliowane, żeby nie podeschły. Tylko 375L trzeba będzie rozebrać do zera-ale to akurat stuknie ponad rok z obecnym aranżem, więc czas juz będzie na jakieś zmiany Smiley
Już wstępny plan jest...
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #85 : Luty 03, 2013, 12:38:50 »

Regał stoi u kumpla, więc mimo mojej przeprowadzki zostaje na miejscu Smiley U mnie już nie było gdzie go postawić.

Przenosił się będę dopiero w listopadzie/grudniu, a przenieść będę musiał tylko cztery baniaki z mieszkania, które teraz wynajmuję, więc tragedii nie będzie. Trzy z nich pojadą w całości, obsadzone jak teraz stoją, tylko ze spuszczoną wodą i zafoliowane, żeby nie podeschły. Tylko 375L trzeba będzie rozebrać do zera-ale to akurat stuknie ponad rok z obecnym aranżem, więc czas juz będzie na jakieś zmiany Smiley
Już wstępny plan jest...
Już myślałem, ze tyle do swojego mieszkania wpakowałeś Wink

Masz juz mieszkanko wybrane, czy ciągle szukasz?
Swoją drogą, przenieść tak duży litraż i sporą ilość baniek to i tak kłopot.
Ja widziałbym inne rozwiązanie. Sprzedanie całego zestawu (375l) i zakup większego litrażu Wink
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #86 : Luty 03, 2013, 13:01:11 »

Masz juz mieszkanko wybrane, czy ciągle szukasz?
Swoją drogą, przenieść tak duży litraż i sporą ilość baniek to i tak kłopot.
Ja widziałbym inne rozwiązanie. Sprzedanie całego zestawu (375l) i zakup większego litrażu Wink

Mieszkanie już znalezione, przeprawa z bankami też już za mną. Teraz tylko płacić trzeba i czekać aż deweloper skończy budowę Smiley

Pomysł całkiem niezły ze zwiększeniem litrażu-marzy mi się bańka 250x70x60, ale pojawiają się tu dwa zasadnicze problemy:

1) W ten zbiornik wpakowałem nie tylko sporo kasy, ale też wysiłku i czasu-jechałem po bańkę i szafkę do warszawki, miesiąc kompletowałem podłoże, dodatki, dekoracje, rośliny... cztery miesiące budowałem lampę i jej mocowanie... itd. Gdybym teraz miał to wszystko sprzedać, wyceniłbym zestaw na kwotę, którą bardzo trudno byłoby osiągnąć przy realnej sprzedaży.

2) Skąd cholera nabrać kasy na podłoże, filtrację i przede wszystkim nowe oświetlenie do większego baniaka, kiedy trzeba wykańczać chatę???!!! A przy takim litrażu już wydatki będą kolosalne-samo oświetlenie to kwestia około 3tys, podłoże to jakieś 1,5tys, tyle samo dodatkowa filtracja. A to tylko dodatki-nie wiem nawet ile kosztowałoby samo szkło (a jak już raz wpadło w łapy OW, to nie chce się innego) i jakaś pancerna szafka pod to. Oczywiście kosztów późniejszego prowadzenia baniaka nie wliczam, bo, jak te obecne, zarobi na siebie.

Jeśli gdzieś na ulicy potknę się o kilka tysięcy pe-el-enów Smiley to z wielką chęcią zaprezentuję Wam powstawanie nowego kolosa. Jednak, jeśli tak się nie zdarzy, muszę pozostać realistą Sad
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 13:03:14 wysłane przez vento » Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #87 : Luty 03, 2013, 14:21:44 »

Wystarczy żebyś miał miejsce w domku na szklaneczkę o wymiarach jakie podałeś 250x70x60 i druga połówka zaakceptowała basenik. Z biegiem czasu, znajdą się fundusze, chęci, pomysł i czas na realizacje.
Zapisane

gg - 4479432
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #88 : Luty 03, 2013, 15:35:26 »

Ze zgodą na akwaria już nie ma problemu-mój problem z potrzebą posiadania małego oceanarium w domu już dawno został zaakceptowany i kolejne zbiorniki są witane z coraz większą aprobatą Smiley

A akwarium znalazłem:

http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-250x60x70-opti-white-warszawa-i2927897204.html

Proporcje odwrócone, ale tu raczej liczy się litraż przy ustalaniu ceny.
Więc całkowity koszt postawienia takiego zbiornika zakładając, że część sprzętu już mam to około 12tys. Może faktycznie warto się nad tym zastanowić...
Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #89 : Luty 03, 2013, 15:54:43 »

Ze zgodą na akwaria już nie ma problemu-mój problem z potrzebą posiadania małego oceanarium w domu już dawno został zaakceptowany i kolejne zbiorniki są witane z coraz większą aprobatą Smiley
Zazdroszczę. U mnie zakończyło się na trzech szkiełkach. Teraz jedyne o co mogę "walczyć" to ich pojemność. Mam nadzieję, że za pół roku wywalczę przejście z 112 na 420l/525l. Zgodę mam chwilowo na 300l, które już stoi w piwnicy. Jednak szafkę profilaktycznie zrobię większą i mocniejszą. Smiley

Trzymam kciuki abyś jak najszybciej potknął się o minimum 12k. Chętnie obejrzałbym takiego chwastownika w Twoim wykonaniu.
Zapisane

gg - 4479432
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15
  Drukuj  
 
Skocz do: