Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: proporczykowiec  (Przeczytany 21951 razy)
Stichu
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Czerwiec 04, 2005, 21:06:48 »

Witam. Moje akwarium ma 100l. Jego obsada to: neonki, molinezje, kiryski, glonojady, prętniki karłowate, bojowniki, chciałbym dokupić parke proporczykowców. Czy ta rybka jest agresywna, czy można ją trzymać w takim zestawie akwa jaki ja mam? Czytałem już pare artykułów na jej temat ale nie mam jak to doświadczenie kolegów akwarystów. Napiszcie wszystko co wiecie o jej zachowaniu i charakterze. Z góry dzięki.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 04, 2005, 21:18:06 »

Proporczykowe to duża grupa ryb o bardzo różnym zachowaniu i różnych temperamentach. Sprecyzuj o który gatunek Ci chodzi.
Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 04, 2005, 21:36:31 »

sporo tych rybek.czy molinezje nie czuly by sie lepiej w slonawej cieplej wodzie a np.: neonki w chlodniejszej?
Zapisane
Stichu
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 04, 2005, 22:33:39 »

Jest to proporczykowiec walkera. Zapewne by się czuły, ale nie jestem aż tak zaawansowanym akwarystą.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 04, 2005, 23:18:51 »

Akurat ten gatunek może być agresywny w stosunku do mniejszych ryb. Zresztą na neonki (jeśli są małe) może spróbować zapolować. Mimo że sam nie należy do kolosów i osiąga ok. 6cm.
Zapisane

piotr l.
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 06, 2005, 19:36:20 »

Proporczykowce to przepiękne ryby ale bardzo nieprzewidywalne, najlepiej pielęgnować je w akwariach jednogatunkowych, samcowi plus 2-3 samice wystarcza nawet 25l. (małe gatunki).
Zapisane
marcin2
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 18, 2005, 11:18:26 »

proporczykowce bywaja bardzo płochliwe wiec polecam je do akwa jednogatunkowego[/quote]
Zapisane
damianos
rudeboy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #7 : Luty 15, 2007, 22:17:34 »

witam, pozwole sobie odswiezyc temat - mianowicie mam zamiar zalozyc akwarium tylko z proporcami  - bedzie dosc male ok 40 L ale wyprofilowane pod katem proporcow - 22cm wys (na tyle pozwala mi polka) 25-30 szerokosci i ok 60-80 cm dlugosci - w zasadzie dlugosc akwarium zalezy od oswietlenia - nie wiem jakie byloby optymalne; bedzie mial ok 25-45 L i przy tak niskim akwa swietlowka 20W powinna wystarczyc, mam pytanie - czy przy dlugosci swietlowki 60cm a akwa 75-80 boki nie beda zbyt ciemne, czy lepiej jednak walnac wieksza swietlowke 75cm no i zasadnicze pytanie - jaka lamperia bylaby optymalna dla rybek z rodzaju Aphyosemion ?  tak zeby podkreslala kolory rybek ale dawala tez swiatlo dobre dla wzrostu roslin, myslalem o swietlowce hagen aqua-glo, moze macie jakies sugestie ?

pozdrawiam !
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Luty 15, 2007, 22:50:15 »

myslalem o swietlowce hagen aqua-glo, moze macie jakies sugestie ?
lepiej wybierz Sylvania Aquastar. Pięknie podkreśla kolor niebieski i pomarańczowy, a i rośliny nie będą narzekać. IMO Hagen jest przereklamowany.
Zapisane

damianos
rudeboy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #9 : Luty 20, 2007, 11:33:03 »

akwa 78x30x21 wlasnie sie robi  a ja mam kolejne pytanie: może ktoś hoduje lub zna kogoś kto hoduje proporczykowce scriptaphyosemion liberiense lub fundulopanchax marmoratus ?    Smiley








hihi za 2-3 miesiace beda riggenbachi, narazie sie wykluwaja     Afro   
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2007, 21:38:58 wysłane przez damianos » Zapisane
amadeusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 13, 2010, 09:09:33 »

Ja posiadam Aphyosemion louessense (najprawdopodobniej-mam problem ze zidentyfikowaniem). Rozmnożyły mi się więc mogę wymienić je na coś innego (np. roślinki).
Młode mają do 2-5mm.  Cheesy

Zdjęcie samca


Narybek                                       Znów samiec

e-mail amadeo-oz@wp.pl
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 18:22:06 wysłane przez amadeusz » Zapisane

Jaroe
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79

Nie jestem najleprzy


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 13, 2010, 09:43:44 »

ja zamienił bym np.żółte molinezje(przypominają black molly tylko kolorek inny ) na proporczykowce z kap lpez
(swoją drogą ładne mas te rybki amadeusz) Roll Eyes
Zapisane

Precz ze sztucznotą w akwarium !!!
(nie lubie np.statków i gupich zamków)
amadeusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22



« Odpowiedz #12 : Kwiecień 14, 2010, 17:10:04 »

Mam pytanko, może ktoś poradzi coś ciekawego do proporczykowców na dno, jakie ryby, żeby nie zjadły ich?
Trzciniak jest rewelka ale musiałby być w skali żeby się nie posilić powolnym i jaskrawym samcem.
(Czekam na rady, proporczykowce siedzą w baniaku 170l)
PS: Chodzi mi o coś z tego samego biotopu-np. kirysy mnienie interesują. ;P
Zapisane

amadeusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22



« Odpowiedz #13 : Kwiecień 15, 2010, 23:49:32 »

Widzę, że brak pomysłów więc może powiecie co myślicie o tych gatunkach jako towarzystwie dla proporczykowców:
Pseudocrenilabrus
Steatocranus tinanti
Simpsonichthys myersi

dzięki za pierwszą odpowiedź ;]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 07:32:50 wysłane przez amadeusz » Zapisane

Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 16, 2010, 06:57:13 »

Ponoć barwniaki mogą być z proporczykowcami. Pseudocrenilabrus i Simpsonichthys myersi wydaje się że się nadadzą. Niestety nie mówie z własnego doświadczenia, bo takiego z tymi rybami narazie nie mam. To opinie różnych akwarystów. Co do garbacza to nie wiem.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: