Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Szafka pod akwarium - kupic czy zrobic samemu ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Szafka pod akwarium - kupic czy zrobic samemu ?  (Przeczytany 9078 razy)
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« : Listopad 19, 2011, 05:36:35 »

Hej,

zastanawiam się nad tym co wpisałem w temacie. Wiele osób robi samemu szafki, wcale nie wychodzi to dużo taniej. Czy jeśli nie planuje się używania sumpa to czy jest jeszcze jakieś ''ale'', które by przemawiało przeciwko szafce np. diversa ?

Pozdrawiam !
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #1 : Listopad 19, 2011, 08:32:39 »

Na robią szafke samemu zaoszczedzilem 140 zł. Mniej wiecej bo taką szafke jak zrobiłem to nie ma takiej w sprzedaży przynajmniej nie w sklepach akwarystycznych.
Jesli masz troche chęci zeby zrobić to spisz wymiary idz do castoramy niech Ci przytną i skręcaj Grin
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #2 : Listopad 19, 2011, 11:34:53 »

Hej,

zastanawiam się nad tym co wpisałem w temacie. Wiele osób robi samemu szafki, wcale nie wychodzi to dużo taniej. Czy jeśli nie planuje się używania sumpa to czy jest jeszcze jakieś ''ale'', które by przemawiało przeciwko szafce np. diversa ?

Pozdrawiam !

Np. to jak ktoś ma dwie lewe ręce to lepiej zlecić komuś zrobienie lub kupić gotowca.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #3 : Listopad 19, 2011, 12:49:42 »

Wiele osób robi samemu szafki, wcale nie wychodzi to dużo taniej.
 

Tu bym polemizował: http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/szafka-pod-375l-za-grosze/
Jeśli czujesz się na silach, możesz sam srobić szafke lepszą, a przede wszystkim zdecydowanie tańszą od tych sklepowych.
Zapisane

4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #4 : Grudzień 05, 2011, 11:59:39 »

Wiele osób robi samemu szafki, wcale nie wychodzi to dużo taniej.
 

Tu bym polemizował: http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/szafka-pod-375l-za-grosze/
Jeśli czujesz się na silach, możesz sam srobić szafke lepszą, a przede wszystkim zdecydowanie tańszą od tych sklepowych.



Czy szafka zrobiona tym sposobem może stać pod akwarium 250x100x70 ?
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 05, 2011, 12:13:20 »

Pod taki litraż spawaj stelaż zamiast kombinować. Chociaż drewno (i płyta) też wytrzyma, to przy tej wielkości i zapotrzebowaniu na materiał, wcale nie wyjdzie dużo taniej. A stelaż to większa pewność i wygoda. Koszty baniaka i tak będą potężne więc nie wiem dlaczego wzbraniasz się przed stelażem z profili?
Zapisane

4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #6 : Grudzień 05, 2011, 17:44:34 »

Pod taki litraż spawaj stelaż zamiast kombinować. Chociaż drewno (i płyta) też wytrzyma, to przy tej wielkości i zapotrzebowaniu na materiał, wcale nie wyjdzie dużo taniej. A stelaż to większa pewność i wygoda. Koszty baniaka i tak będą potężne więc nie wiem dlaczego wzbraniasz się przed stelażem z profili?

Generalnie z prostoty wykonania takiej szafki z płyty, a że mam dwie lewe ręce to biorę takie rzeczy pod uwagę Smiley
Jest jakiś konkretny rodzaj stali jaki się używa przy tego typu projektach ?
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: