Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Jak zniwelować nierówności ? + budowa nowego akwarium
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zniwelować nierówności ? + budowa nowego akwarium  (Przeczytany 10679 razy)
deleden
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #15 : Lipiec 25, 2010, 17:14:37 »

Witam .Czas opisać dalsze przygody .

Płyty z OSB, zabezpieczone lakierem ,  przełożyłem styropianem "dwójką " . Powstała fajna kanapka : płyta -styr-płyta-styr . Rozłożyłem też parę stron gazet w miejscach gdzie zauważyłem różnice w grubości płyty i na to styropian .
 Po akwa wybrałem się pod Konin czyli jakieś 150 km w jedną stronę i przywiozłem cudeńko o wym 175x58x50h z frontem optiwhite . Cena rewelacyjna - szczegóły dla chętnych  na PW.

 Przy ustawianiu akwa zauważyłem że płyty styropianowe nie są idealnie tej samej grubości . Wśród 10 arkuszy dobrałem prawie identyczne grubością . Różnie dochodziły do ok 0,8mm -pomiar suwmiarką .

Po ustawieniu akwa wrzuciłem jedną dużą rybę a  wyglądało to  tak:
foto telefonem na gorąco



Następnie wyprawa po płytę meblową . Znalazłem nowo powstałą firmę z niskimi cenami i jak się okazało jest to firma kolegi . Na miejscu zaoferował mi docięcie płyty więc grzechem było by odmówić . Po docięciu oklejenie krawędzi , wiertarka w dłoń ,śrubowkręt na podorędziu też się znalazł i do roboty .

Akwa  będzie zbiornikiem otwartym ale zrobiłem coś na podobieństwo klosza . W środku 2xhqi 70w + 2x 11w energooszczędne jako oświetlenie nocne- jeszcze niebieskim akrylem je śmignę .

Wyszło coś takiego



Później przykręciłem drzwiczki , listwy maskujące i zalałem na próbę . Nie mogłem oprzeć się pokusie i wpuściłem karasie . Dla osób które chcą podnieść larum że do świeżej wody ryb się nie wpuszcza , śpieszę z wyjaśnieniem . Woda pochodzi z oczka a na fotce przeszła już dwudniowe filtrowanie . Wrzuciłem też żwir i aby sprawdzić czy nie mam go za mało . Hmm trzeba dokupić troszkę .
Brystol z tyłu przyłożyłem tak na próbę aby zobaczyć jak się patrzy przez optiwhite.



Obecnie akwa stoi puste . Trwają pracę nad tłem z cx5 i preparują się korzenie .
Myśle że za dwa trzy tygodnie bedę finiszował .

pzdr
Miłosz
Zapisane

Mam to co lubię .... akwarium  a w nim ryby .
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/sa-okolo-500l/
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #16 : Lipiec 25, 2010, 17:56:13 »

Super. Smiley
Załóż wątek z akwarium i urządzaj.
Ciekaw jestem aranżacji.
Pozdrawiam.
Zapisane
Throgin
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #17 : Listopad 27, 2011, 14:50:12 »

Jestem już po akcji .
 Po zaznajomieniu się z właściwościami fugi i poszperaniu w necie zrezygnowałem z jej zastosowania . Popękanie jej na tak dużej powierzchni wydaje  się całkiem realne.
Zastowoałem klej montażowy i mam kilka uwag .
 Po pierwsze bardzo szybko schnie i ciężko nałożyć taką warstwę jak się chce . Nakładałem za pomocą pistoletu bo nakładanie i rozsmarowanie za pomocą szpachla jest może nie niemożliwe ale bardzo ciężkie w tak krótkim czasie . Przez to że tak szybko schnie można popełnić sporo błędów które ciężko później naprawić .

 Może po  kolei .
Na początku wyfrezowałem od strony ściany miejsce na węże i kable . 

Cały blat będzie odsunięty ok 1cm od ściany aby zapewnić wentylacje we wnękach pod akwarium

Następnie naniosłem klej ale brak fotek bo za szybko schnie i nie starczyło czasu . Po umieszczeniu blatu zacząłem szaleć z poziomicą i oto efekt



Hej mam podobny problem - mam zwichrowany stelarz (jedna z  poprzeczek ma luk) - poniewaz jest juz calkowicie zabudowany karton gipsem itd. - chcialem nierownosc zniwelowac w podobny sposob.

Jakiego kleju uzyles ? Pattexy itd sa elastyczne i prawdopodobnie wycisna sie delkatnie ze szczeliny.
Jezeli ktos ma idde do zastosowania materialu to prosilbym o pomoc.
Zapisane
deleden
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #18 : Listopad 27, 2011, 16:43:07 »

Użyłem zwykłego kleju montażowego . Nie dociskałem od razu płyty tylko położyłem ją swobodnie , sprawdziłem poziomicą i zostawiłem . Na drugi dzień stawiałem akwa
Zapisane

Mam to co lubię .... akwarium  a w nim ryby .
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/sa-okolo-500l/
Throgin
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #19 : Listopad 27, 2011, 20:47:28 »

Nie pamiętasz może jaki to klej ?
Nie ma żadnych problemów ?
Zapisane
deleden
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #20 : Listopad 27, 2011, 23:21:00 »

Był to jakiś najtańszy klej w takiej samej  tubie jak silikon . Akwa stoi do dzisiaj , zero problemów
Zapisane

Mam to co lubię .... akwarium  a w nim ryby .
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/sa-okolo-500l/
Throgin
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #21 : Listopad 27, 2011, 23:55:47 »

A stwardniał  czy był troche elastyczny ?
Zapisane
deleden
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #22 : Listopad 28, 2011, 00:01:41 »

jak kamień
Zapisane

Mam to co lubię .... akwarium  a w nim ryby .
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/sa-okolo-500l/
Throgin
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #23 : Listopad 28, 2011, 00:38:40 »

jak kamień

To ciekawy klje - teoretycznie to wada - w naszym przyapdku jednak zaleta.
W Casto nie mieli żadnego nieelastycznego oprócz poxipolu Sad
Zapisane
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #24 : Listopad 28, 2011, 10:12:39 »

ja na Twoim miejscu na niższy słup położyłbym pasek odpowiednio grubej blachy stalowej. całość zawsze, czy tego chcemy, czy nie - lekko pracuje więc minimalne odkształcenia są rzeczą normalną. na to płyta, styropian lub mata i lejemy wodę do zbiornika obserwując co się dzieje.
Zapisane

Throgin
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #25 : Listopad 28, 2011, 12:06:09 »

ja na Twoim miejscu na niższy słup położyłbym pasek odpowiednio grubej blachy stalowej. całość zawsze, czy tego chcemy, czy nie - lekko pracuje więc minimalne odkształcenia są rzeczą normalną. na to płyta, styropian lub mata i lejemy wodę do zbiornika obserwując co się dzieje.


Sytuacja jest następująca. Poniżej obrazek.


Uploaded with ImageShack.us

To jet połowa akwarium - na tej części na dwóch podporach jest krzywizna (łuk). Chcę to zniwelować. Planuje włożyć Klina jak na zdjęciu a reszte zalać jakąś masą.
Poszukuje teraz tylko masy Sad
Zapisane
Throgin
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #26 : Listopad 29, 2011, 10:52:40 »

Żadnych pomyslów ?
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: