Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Rybki kładą sie na dno i pływają skokami
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rybki kładą sie na dno i pływają skokami  (Przeczytany 12847 razy)
FiszMar
Nowy
*
Wiadomości: 12


« : Czerwiec 17, 2011, 09:10:46 »

Witam Smiley

Co to może być i jak sie tego pozbyć i uleczyć milusińskie?
Pomóżcie prosze! :-)

Rybki co jakiś czas kładą się na dno, poleżą po czym pływają dalej ale jakoś dziwnie - skokowo, nie naturalnie...

Akwarium 60L
Temperatura - 26-27 stopni
Zmienniak plamisty - 1 dorosły, 20 malutkich
Danio - 1szt
Neon Innesa - 7 sztuk
Glonojady

Czekam na pomoc
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 17, 2011, 11:58:03 »

Może pływanie skokami to ocieranie się o dno? Jeśli tak to 'coś' nie tak z nimi.

Pooglądaj je czy nie mają plamek lub jakichś śladów na ciele, które by wskazywały np na ospę.
Jeśli nie to mogłeś podrażnić je czymś w wodzie - chlor, coś dolałeś, brudna woda itp. ...zgadywanka. Patrz dokładnie na ryby, mierz parametry, podmieniaj wodę regularnie...

Zapisane
FiszMar
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 17, 2011, 13:10:41 »

Nie pocierają sie o dno, tylko co jakiś czas sie położy rybka i zaczyna płynąc.
Nie robią tego wszystkie tylko narazie niektore.
Wode podmieniam wedlug zasad - 30% co 2 tygodnie i zawsze wlewam sól akwarystyczną (według gramatury)
Nie maja zadnych kropek ani śladów na sobie
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 17, 2011, 13:17:35 »

Jeśli to akwarium słodkowodne - to przestań dodawać sól. Zachowanie ryb świadczy o złych parametrach wody - najpewniej masz za wysokie PH albo za dużo związków azotu.
1 Sprawdź parametry wody.
2 Zareaguj żeby były prawidłowe.
3 Podmień 50 % wody (czysta odstana 24h kranówka (z zimnego kranu)) znim zrobisz 1 i 2 - bo pewnie zakup testów i ich zrobienie zajmie Ci duużo czasu

Ryby powinny dać radę. Dbaj o dobrą filtrację i utrzymuj dużą obsadę roślinną, nie przerybiaj i nie przekarmiaj. Czytaj forum. Duuużo czytaj. Powodzenia.

ps. Jeśli to akwariu słonowodne - to aż dziw bierze, że te słodkowodne ryby tam jeszcze pływają ;-)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2011, 13:20:35 wysłane przez Piterix » Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
FiszMar
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 17, 2011, 13:30:28 »

1.Jak sprawdzić parametry wody?
Jak to sie robi?

2. To znaczy? Co mozna zrobic dopkladniej?

3. Soli nie dodaje sie przy każdej podmiance wody?
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 17, 2011, 13:55:20 »

Punkty nie odnoszą się punktów powyżej - ot, wypunktowałem swoje myśli...

1. Nie soli się dodaje do słodkiej wody - producenci kłamią. Można dodawać jak się ma molinezje - ale też trzeba uważać - bo rośliny słodkowodne w słonej wodzie rosły nie będą. Jak rośliny nie będą rosły to związki azotowe, fosforowe itd. przekroczą wszelkie normy, ryby będą się zachowywały najpierw dziwnie, a potem zdechną...
2. Dbać o prarametry wody - dodać np. wody destylowanej, podawać CO2, używać kwasu do wody do podmian, mieć torf w filtrze itd - w miarę potrzeb... - ale tak po ludzku - po porostu regularnie podmieniać wodę, na czystą i odstaną 24h. Regularnie znaczy raz w tygodniu 20-30% - ale nie jest to ścisła zasada - wszystko zależy od tego jaki masz zbiornik - ja w jednym swoim LT (low tech) podmieniam wodę raz na pół roku albo i nie i wszystko działa OK.
3. Prametry wody sprawdza się testami - w twoim przypadku wystarczyłby test paskowy np. JBL, ale i każdej innej firmy. Lepiej jest badać prametry testami kropelkowymi - kupujesz, wlewasz wodę z akwa, wlewasz specjalne odczynniki i z tabeli zabarwienia odczytujesz wynik. - w twoim przypadku, każy test będzie dobry - bo lepiej jak będziesz wiedział cokolwiek niż absolutnie NIC.

CZYTAJ FORUM - bo jeśli nie przyswoisz sobie podstwowych informacji o akwarystyce - to twoje ryby nie mają szans. W moim przypadku forum musiałem czytać przez pół roku - żeby móc mieć pojęcie o wodzie w akwarium - w tym przez 2 miesiące czytałem WSZYSTKO, przez kolejne 2 - konkretne wątki, a przez następne 2 - próbowałem rozwiązać problemy.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Wiedźminka
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 17, 2011, 21:03:51 »

eee...ja też mam problem :(w kwietniu zakładałam małe akwarium do maja było ok.potem zaczęły padać:( dwa dni temu kolejny raz wszystko wymieniłam,wyczyściłam,zrobiłam tak jak pisze,kupiłam rybki w dobrym sklepie i padają po kilka dziennie-akwarium mam 19l.mam neonki i gupiki-pomocy!!!wydałam już na rybki i lekarstwa 300 zł.i znowu nic:(
Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 18, 2011, 08:44:24 »

To zamiast wydać kolejne pieniądze na rybki wpuszczane do trumny kup im po prostu dom - porządny, 60-100 litrowy.

Nie ważne ile masz tych gupików i neonów w tym maleństwie - takie małe akwarium NIE NADAJE się do trzymania w nim ryb - tzn nadaje się, ale jak sama zauważyłaś, krótko. Nie dasz rady go ustabilizować, tzn może i byś dała, ale by musiało być całe szczelnie zarośnięte roślinami i ryby nie miałyby już gdzie się wcisnąć Wink
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: