Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: maciuleczek [112l] [148l]  (Przeczytany 11970 razy)
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« : Luty 14, 2011, 22:54:05 »

Moi drodzy Smiley

Mimo, iż jeszcze nie wszystko posadzone i nie wszystko pływa, a akwarium jedno dojrzewa wrzucam moje dwa akwaria. Trzecia z pracy największe [200l] niebawem też się pojawi.


112 litrów

proste 80x35x40. Pokrywa plastiikowa i świetlówki 3 x18 W  (jedna aqua glo dwie power glo).

Podłoże : nawóz nie pamiętam nazwy + kawałki lawy dla bakterii nitryfikacyjnych, a na to mieszanka białego kwarcu z takim zwyczajnym średniej wielkości.

Nawożenie : Easy Carbo + raz na dwa tygodnie Aqua Plant B

PH 7-7,5 dążę do 7, GH 11, KH 7

Rybki :

5 x kirysek arquatus + panda
3 x piskorek
1+2 pielęgniczka kakadu
1+4 mieczyk

Roślinki :

kabomba (po lewej z tyłu), ludwigia peruviana (po prawej z przodu), mech tajwański (będzie zarastał główną część korzenia), sitowie drobne ( z przodu po lewej i po środku). kryptokoryna falista ( z tyłu na razie za korzeniem po prawej)i i trzy których nazw nie pamiętam.


Zdjęcia :














148 litrów

proste 80x40x45. Pokrywa plastikowa ze świetlówkami 3 x 18 W + spora porcja światła dziennego. Akwarium stoi w rogu pokoju z południowym oknem.Swietlówki  aqua glo + 2 power glo.

PH 7,5, GH 11, KH 7

Rybki planowane :

5 x bocja pręgowana (już są)
8 x sumik szklisty (już są)
2+4 prętnik karłowaty albo 2+4 szczupieńczyk pręgowany

Roślinki :
mikrozrium windelow (po lewej mocno wyrośnięte już), mikrozorium pteropus ( z tyłu po lewej i pośrodku rosrasta się, więc może... poł roku i mi urośnie Wink), anubias (po prawej), mech stringy moss (ma zarosnąć cały korzeń i będzie  na nim trawniczek z mchu, bo ten mech rośnie do 10 cm do góry), kryptokoryna falista (za anubiasem liczę że za 3-5 miesięcy go przerośnie), kryptokoryna purvla jako trawnik z przodu. Korzeń dębowy przyniesiony z lasu spreparowany odpowiednio siedzi i juz prawie zatonął, ale jeszcze są kamyki na nim.

Zdjęcia :









pozdrawiam Smiley
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 17:38:04 wysłane przez maciuleczek » Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1 : Luty 14, 2011, 23:17:41 »

Tak z ciekawości nałożyłem sobie w photoshopie oba zdjęcia baniaków i wiesz co wyszedł całkiem niezły baniak. Fajny korzonek w tym 112l jakby skrojony na miarę no i można za nim schowac grzałkę na płasko tak , że nie było by wogóle widoczna. Te rośliny w 112l za korzeniem dziwnie wyglądają w drugim wyglądają znacznie ciekawie ale brakuje tam korzonka z tego pierwszego (pustka z prawej strony).
Wygląda to mniejwiecej tak robione na szybko trochę niedokładnie:
http://img204.imageshack.us/i/mixbaniak.jpg/
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 23:43:26 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
kamilla3112
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2011, 06:17:02 »

Bardzo ciekawie się zapowiada, w 148 posadziłabym jakąś roślinę żeby zakryła filtr. Życzę powodzenia  papa
Zapisane
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2011, 10:14:57 »

fajny mix baniaków zrobiłeś baniakmaniak. Zastanawiam się jednak czy aby za dużo przestrzeni nie zabrały naraz dwa korzenie, jednak napewno twój mix i słowa podsuneły mi myśl aby w tym 112 litrowym całość przestrzebni z tyłu była roslinami wysokimi. Przesadzę więc te dwa liściowce pewno do drugiego akwarium.

Kamilo dziękuję za miłe słowa Smiley

obydwa baniaki jak zaznaczałem są w trakcie tworzenia. dziś przychodzą do mnie nowe rośliny więc poeksperymentuję jeszcze z ich ułożeniem.

Ten korzeń w 112 litrowym jest jakimś korzeniem drzewa z afryki. Fartneło mi się bo go dostałem od brata za darmo który zmienia aranżacje swojego prawie 1000 litrowego akwarium. A u mnie wpasował się idelanie jeśli chodzi o długość i szerokość. Z tyłu za nim prawdopodobnie podwyższę jeszcze poziom żwirku aby tam był wyższy poziom i rośliny były wyżej. No i korzeń lekko wbiję w podłoże, bo na razie nie zatonął całkowicie, bo stał parę miesięcyc bez akwarium. Z przodu zasieję trawkę - sitowie drobne może powstać według mnie coś ciekawego z jednoczesnym podziałem akwarium na parę części co przyda się jak kakadu będą miały małe i będą zaciekle ich bronić. Ale fakt pierwsze rośliny kupowałem prawie w ciemno i teraz tylko próbuję je zagospodarować. Póki co rozwijają się nawet nieźle mimo skąpego dośc oświetlenia na ten moment.

Do drugiego akwarium 148 litrów mam też szansę uzyskac podobny korzeń co jest w pierwszym więc poeksperymentuję z nim. Napewno filtr i grzałkę z tyłu zasłoni mikrozorium oskrzydlone. W prawym górnym rogu kryptokorynę falista planowałem posadzić. A z przodu malutką taką aby mi powoli zarastała dno.no i może te dwie rośliny z pierwszego bo to akwarium będzie miało więcej światła w sumie bo jest w pokoju od strony południowej.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 10:25:53 wysłane przez maciuleczek » Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2011, 11:16:59 »

Będę szczery, zazdroszcze korzonka Smiley Właśnie takiego szukam do swojej 450L. Ten fotomontaż baniaczków na prawdę dał niezły efekt jaki byś mógł uzyskać na końcu, ale zrobisz jak zechcesz. Chciałem tylko zapytak, w 148L tem kolor uzyskałeś poprzez światło, czy ta woda jest zlana z innego akwarium, a może to wina aparatu? Bo zakładam, że niedawno postawiłeś te akwaria. Możnaby było ją troszkę wyklarować, przepuścić przez węgiel, chybaże tak chciałeś.
Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #5 : Luty 15, 2011, 11:28:33 »

wiesz co jak mi drugi korzeń co brat ma mi go na dać na dnicah nie podpasuje, to mogę Ci podesłać fotke i za jakieś grosze odpsrzedać.

Z tymi montażem baniakmaniaka, to jest ten szkopuł, że proporcje na zdjęciu korzeni są inne niż w rzeczywistości. Po prostu ten z 148 litrów w rzeczywistości jest większy trochę niż na tym fotomontażu.

Co do koloru wody to są to soki z korzenia dębowego który siedzi w akwarium i za parę miesięcy powinien przestać puszczać je, co przy regularnych podmianach spowoduje przezroczystą wodę. zresztą dla mnie taki kolor robi niezły klimat u mnie w pokoju i mnie nie przeskadza. Rybki też nie powinny narzekać  z tego co się orientuję. Lekko też obniża mi ph.
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 15, 2011, 11:34:22 »

Zgadza się, nie pomyślałem o korzeniu, że barwi wodę. Ale jak Ci się podoba to spoko, tak tylko zapytałem Smiley A co do drugiego korzenia, jest opcja wysyłki do Anglii ? Hyhy, nie no, żartuje. Jeżdże na ryby dość często to sobie nad wodą jakiegoś konara poszukam, już mam piłkę do drewna w bagażniku Smiley

A co do montażu to roślinki i tak sie niedługo rozrosną i efekt się sam zrobi Smiley
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #7 : Luty 15, 2011, 22:21:29 »

Z tymi montażem baniakmaniaka, to jest ten szkopuł, że proporcje na zdjęciu korzeni są inne niż w rzeczywistości. Po prostu ten z 148 litrów w rzeczywistości jest większy trochę niż na tym fotomontażu.

Nie bardzo inne - długośc baniaków jest ta sama 80 cm, no fakt przesunąłem go trochę w dół po za tym ta 148l jest szersza więc nie wiem ile on zajmuje na szerokośc ale zdjęc nie skalowałem nałożyłem na długości tylko ten druga fotka jest trochę pod innym kątem więc ogólnie mogło powstac zniekształcenie delikatne -całośc zajęła mi 5 min jak bym się postarał wyszło by pewnie lepiej ale chciałem tylko pokazac jak by się prezentowały oba w jednym i że autor aranżu był jeden stąd są oba do siebie podobne.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #8 : Luty 15, 2011, 23:40:55 »

w sumie masz rację mój błąd. Na razie zostawię jak są korzenie, bo w jednym akwarium miałbym pusto, ale faktycznie nieźle by to wygladało.
Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #9 : Luty 18, 2011, 15:06:11 »

posadziłem nowe roślinki (są małe rzecz jasna) i zmieniłem aranżacje 148 litrowego baniaka. Nowe zdjęcia tylko 148 litrówki, 112 litrówkę wkleję jak mi się rośliny porozrastają bo teraz wygląda prawie bez zmian.

Są już pierwsi mieszkańcy w 148 litrów - sumiki szkliste Smiley

muszę jeszcze jakieś tło wykombinować.

pozdrawiam
Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #10 : Luty 21, 2011, 16:33:36 »

no nie bójcie się komentować pozytywnie i negatywnie Smiley baniaki w budowie i rozroście ale można już się na mnie wyżyć za cięzki dzień.

ja mam trzy pytania :

1) czy nie wiecie czy sumiki szkliste tak zawsze mają, że się na maksa chowają po kątach i tylko w nocy pływaja ? myślałem że jak ich będzie więcej to jednak będą po środku akwarium pływały a nie tylko na dole w kątach siedziały.

2) macie jakieś sposoby na zmniejszenie buczenia filtra ? nie buczy bardzo ale w pokoju jak się śpi to jednak słychać w zime przy zamkniętych oknach. Mam filtr wewnetrzy orzyczepiany na przyssawki z dużą gąbką.

3) czy ktoś wie gdzie zdobyć bocje pręgowane (chodzi o Warszawę i okolice) ? bo we wszystkich sklepach u mnie w okolicy nie ma ? no i czy możliwe, aby zdobyć je z hodowli a nie z odłowu naturalnego ?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 17:46:57 wysłane przez maciuleczek » Zapisane

michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #11 : Luty 21, 2011, 20:01:06 »



 1) sumiki powinny pływać tam gdzie jest silny prąd wody, może dlatego że prąd jest za słaby chowają się po kątach
 2) Jeśli masz filtr wewnętrzny i podłączyłeś do niego rurkę z powietrzem to dlatego tak hałasuje. Możesz ją odłączyć, jest raczej zbędna, jeśli masz jakieś rośliny
 3) tu już nie pomogę
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 21, 2011, 21:10:09 »

Ad. 1: Nie wiem, nie znam się na tych rybkach.
Ad. 2: To pewnie wina pąpki, też mam taką co mi buczy - leży w szafce juz pół roku - wymieniłem, bo nic nie mogłem z tym zrobić - jakaś wada i tyle. Ale może U ciebie jest inna przyczyna. Być może swoimi drganiami o coś udeża, może kabelek się trzęsie i dotyka szyby/pokrywy. Może elementy są luźne? Wyjmij, wsadź miskę/wiaderko z wodą samą pompkę i przyjrzyj się skąd pochodzi hałas - jak z wirnika, to raczej już nic nie poradzisz.
Ad. 3: U mnie w sklepie jest ich na mase, ale ja mieszkam w Anglii, więc chyba nie pomogę Cheesy
Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #13 : Luty 21, 2011, 23:38:19 »

prąd w akwarium jest umiarkowany. Wylot skierowałem na górę zbiornika na jego taflę, aby tak napowietrzać wodę, więc na dole jest tylko leciutki przepływ. Dokupiłem dzis dwa młode sumiki. Jest ich już w sumie 9 i widzę, że jeden pływa bardziej u góry. Czekam więc aż reszta się oswoi bo nie na darmo te rybki są przezroczyste co sugeruje, że dość płochliwe z natury.

Co do filtra i jego buczenia to zastanawiałem się czy nie ma jakichś przyssawek minimalizujących drgania. W moim akwarium powstają leciutkie drgania i przenoszą się na akwarium, pokrywę. No ale tu narzekam bo pewno to norma i tylko muszę się przywyczaić Smiley

szkoda w takim razie iż ja nie mieszkam w Anglii Smiley będe dalej szukał, ale jak ktos z Warszawy ma może do odpsrzedaży jakieś 5 młodych sztuk bocji pręgowanej to prosze o info.

pozdrawiam wszystkich akwarystów i akwarystki Smiley
Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #14 : Marzec 12, 2011, 17:38:32 »

no i obsada roślinna juz w pełni w 112 litrach. Także rybki w komplecie i baniak zaczyna się robić miły dla mojego oka Smiley no jeszcze urosną rosliny a eleocharis zarośnie przód akwarium (właśnie ruszył). Także są już młode mieczyki i kakadu.





Zapisane

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: