Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: maciuleczek [112l] [148l]  (Przeczytany 12016 razy)
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #15 : Marzec 12, 2011, 17:48:52 »

Teraz bardzo ładna masz tą 112 bardzo mi się podoba  Good !. Mieczyki fajnie się prezentują  na  zielonym tle  .
Zapisane
moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #16 : Marzec 13, 2011, 21:33:46 »

112 świetne! Gratulacje! Good !
Zapisane
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #17 : Marzec 20, 2011, 22:57:52 »

dzięki za miłe słowa Smiley teraz aktualizacja 148 itrów :

kiedy ten mikrozrium pteropus z tyłu urosnie to ja nie wiem Smiley





Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #18 : Marzec 21, 2011, 00:30:05 »

Zdecydowanie lepiej to wygląda w 112l nawet ten filtr prawie zakryty roślinnością robi sie coraz ciekawiej. To 148l też ma ciekawy klimacik.
Pokrywe powinieneś okleic folią srebrną od wewnątrz bo strasznie pokrywa prześwituje (świeci się)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2011, 11:50:40 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #19 : Marzec 21, 2011, 11:12:23 »

dzięki za opinię i uwagę odnośnie folii. Oprócz tego, iż to da troszkę więcej światła co w tym akwarium się przyda to masz rację powinien być lepszy efekt wizualny jak sobie będę to akwarium podziwiał wieczorami Smiley

Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 29, 2011, 10:05:38 »

W 148 litrów z racji iż korzeń przyniesiony z lasu ciągle mi pleśniał wymieniłem go na inny (od razu przestrzegam przed zbyt krótkim wygotowaniem czy wymoczeniem w solance). Problem z tym akwarium mam spory, ponieważ bocje striata to straszne bałaganiary i non stop mam je zapylone, przez co na roślinach non stop są pyłki i muszę sporo się namęczyć aby nie wyglądało to paskudnie. Choć po wymianie korzenia mam wrażenie iż baniak zyskał bardzo na naturalności i taki meszek mniej razi a nawet daje posmak natury Smiley

Obsada w tym baniaku lekko się zmieniła. Umarł mi niestety samiec prętnika (tydzień po odnalezieniu w którymkomlwiek sklepie w Warszawie samiczek!), a za to są szczupieńczyki. 1+1 pręgowany i 1+ 1 playfaira. Według mnie mają tam idealne warunki - dużo roślin, sporo światła, rośliny pływające. Świetne ryby swoją drogą. Doszedl też raczek - 3 sztuki i muszę napisać iż to świetne stworzonko. Po oswojeniu się z 2 tygodnie teraz ciągle jest na widoku. Wspina się ten maluch na korzenie rośliny. Co ciekawe bocje go nie ruszają, a zjadły mi krewetki amano przecież (przestroga tutaj nie czytać głupot ludzi którzy mówią że bocje nie ruszą krewetek amano o duże. Ruszą ! najpierw odgryzą nóżki a później krewetka padnie i ją skonsumują. Raczek jakimś dziwnym trafem ich nie kręci w ogóle.

W 112 litrach po zainstalowaniu bimbrowni rośliny ruszyły z kopyta (zresztą we wszystkich akwariach mam teraz bimbrownie - polecam). Zwłaszcza żabienice z tyłu co widać. No i mech, kabomba także. Jednak elevcharis parvula stoi nadal - chyba 0,6 W na litr to za mało niestety dla tej rośliny.

Aktualne parametry w obydwu akwariach

ph 7-7,5 ( w zależności od aktywności bimbrowni)
gh 9
kh 6-7

A więc fotki :

Ogólny rzut 148 litrów



widok bardziej szczegółowy



widok z prawego boku (widać piękne szczupieńczyki)


no i jeden z moich ulubionych bohaterów raczek




A teraz 112 litrów

widok ogólny


bardziej szczegółowo
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 10:14:23 wysłane przez maciuleczek » Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #21 : Maj 10, 2011, 20:50:23 »

no i co nikomu nie podoba się nowa aranżacja 148 litrów i rozrost w 112 litrach ? Smiley
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #22 : Maj 11, 2011, 01:28:47 »

Bardzo fajnie to wyszło, piękne korzenie upolowałeś  Wink
Zapisane
maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #23 : Maj 11, 2011, 08:39:54 »

no to spoko że specowi od pieknych roślin się podoba Smiley
Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #24 : Maj 26, 2011, 11:39:14 »

aktualizacja 112 litrów. Nieźle się rozrosła żabienica Smiley na bok po lewej zamiast w piorunującym tempie rosnącej kabomby poszła rotala indica lekko wolniej rosnąca.





pozdrawiam ciepło akwarystów i akwarystki Smiley
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #25 : Maj 26, 2011, 12:17:55 »

oba zbiorniczki prezentują się ciekawiej. Niezły trawniczek Ci urósł w tym 112l. Tylko nadal pokrywy  świecą  Tongue
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #26 : Maj 26, 2011, 15:31:30 »

Bardzo ładne baniaki  Good !

Aż się rozmarzyłem jak ten korzonek w 112 zobaczyłem Cheesy
Raczek też super Cheesy jakiej jest wielkości ?
Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #27 : Maj 26, 2011, 20:54:45 »

wiem wiem że nadal świeci. Póki co mi się nie chce tego zakrywać bo mam gorący okres w pracy, a poza zdjęciami to nawet tego nie zauważam. Ale dla was niedługo zakleję pokrtywę folią Smiley

trawniczek w 112 litrach który miał być z eleocharisa niestety musiałem usunąć bo co mi urósł to chyba przez piskorki w nocy wypływał, więc nie miałem cierpliwości. Dałem zamiast niego mech tajwański w mixie z christmass moss i ładnie i dobrze rośnie.

raczk w 148 litrachi te rosną malutkie do 4 cm. Mimo iż w naturze żyją w skrajnie zasadowych i twardych wodach to u mnie przy ph 7 i twardości 9 gh 6-7 kh przechodzą dobrze wylinki i śmigają po akwarium aż miło. Odrosły juz im skrzypce po przegęszczeniu w sklpepach i naprawdę cieszą oko Smiley Sa naprawdę niesamowite jak buszują wśród roslin i się wspinają na korzeń aż na samą górę. nie niszczą roślin i nie podgryzają płetw. gatunek to Rak Cambarellus Patzcuarense Orange
Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #28 : Czerwiec 19, 2011, 21:54:50 »

mała aktualizacja. wszystko idzie w pięknym kierunku Smiley zacząłem nawozić połową dawki z serii planta gainer macro green i classic. Bimbrownia pracuje a zaraz będę miał butlę co2 do 112 litrów, więc będzie na czym oko zawiesić. Jedyne aktualne problemy to w 112 litrach czerwona roślinka po prawej ma dziury w liściach (podejrzewam brak żelaza), a w drugim akwa bocje bałaganiaryu robią mi wiecznie syf i ile ja się namęczę aby myć ciągle tam wsyztsko to głowa mała. Ale bocje są cudnymi rybami i im wybaczam Smiley

najpierw 112 litrów :











A teraz 148 litrów :






« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 21:57:13 wysłane przez maciuleczek » Zapisane

maciuleczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #29 : Marzec 16, 2012, 00:06:49 »

112 litrów :



148 litrów  :
Zapisane

Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: