Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Tal 112l nowy start 01/2011  (Przeczytany 14204 razy)
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #15 : Styczeń 17, 2011, 23:13:32 »

Aquarelle jest chyba najlepsza w swojej grupie cenowej dla roślin, na trawnik polecam marsilee tworzy piekny niski ciemnozielony trawnik i nie jest wymagająca, jeszcze jeden plus to to ze nie rosnie do góry jak glosia czy heniek, w avku mam własnie z niej zrobiony trawnik. 
Minipelii nie mam, nie miałbym nawet na czym zaszczepić chwilowo nawet z mchów mam kawałek trawnika z braku korzeni. 
35 cm to nie tak źle ja mam tylko 40 cm ale już wystarcza o ile nie mam korzeni, z korzonkami rzeczywiście robiło się tłoczno przy szybie hehe
Ułożenie korzeni w maju miałeś najlepsze, teraz wyglądaja trochę nienaturalnie. Może jednak bys powrócił do poprzedniego ustawienia. mikrozoria swietnie by sie czuły na korzeniu, na początku tylko musza być przywiązane bo bardzo szybko przyrastają do korzenia, ta cała duża kepa u nasady w rozwidleniu a małe szczepki na co 2 gałęzi mogło by wyglądac ciekawie. Zrezygnowałbym tez z plaży na rzecz trawnika.
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #16 : Styczeń 17, 2011, 23:40:04 »

35 cm ale właśnie mam tam gdzie mam jak to nazwałeś "plaże"najszersze 35cm które nie zostanie wykorzystane przez rośliny :/ plaża - nie chcę się z nią rozstawać zrobię trawnik po bokach z korzeniami ciężko się manualnie poruszać jeden ma podstawę obciętą do kwadratu prawie tak, że tylko pasuje na tylni róg a ten środkowy korzeń ma długie odnogi miałem  raz ładnie go ułożonego ale wystawał dużo ponad lustro i pokrywa nie miała miejsca dla siebie przy belce by to ładnie wyglądało jutro pobawię się z mikrozorum a na trawnik chodzi Ci o Marsilea hirsuta ? bo jeśli tak to już kiedyś mi się podobała ja w ogóle muszę zacząć zagłębiać się w rośliny bo to moja słaba strona poczytać czym to nawozić itd na razie jedynie co zrobiłem odpaliłem bimbrownie wsadziłem pałeczki filtusa głęboko pod rośliny i myślę nad jakimś nawozem w płynie ale nie wiem na jaki. Długa droga przede mną teoretyczna cieszę się, że wymieniłem sobie świetlówki z delikatesowych T8 na T5 Smiley ale Minipelia i Marsilea utkwiła mi w głowie zaraz oblukam allegro....dzięki bo właśnie na takie pomysły czekałem Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 23:55:21 wysłane przez Tal » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #17 : Styczeń 17, 2011, 23:53:52 »

Jak chcesz gotowe nawozu to seria PG jest dobra na początek
PG Classic w pełnych dawkach i PG Macro zaczynajac od połowy dawki zwiększajac w miarę zarastania zbiornika.
Dobrze też mieć indykator CO2 by móc ustalić w miarę stały poziom CO2
Na ewentualną potyczkę z krasnorostami warto mieć easy-carbo bo przedawkowane zwalcza glony.

Możesz tez zacząć nawozić solami z Allegro wychodzi taniej ale trzeba trochę pracy przy robieniu roztworu.

Poczytaj i zdecyduj się przede wszystkim na to czy idziesz w stronę HIGH TECH czy LOW TECH Wink

chodziło mi o marsylie crenata, jest o wiele mniejsza niz hirsuta
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 23:56:26 wysłane przez Pethro » Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #18 : Styczeń 18, 2011, 00:05:04 »

Cytuj
w akwarium low-tech w przeciwieństwie do akwarium high-tech nie stosuje się następujących urządzeń i zabiegów pielęgnacyjnych:
sztucznego nawożenia CO2
nawożenia roślin makro i mikroelementami
filtracji biologicznej prowadzonej przy pomocy wydajnych filtrów
częstych podmian wody (wystarczające w akwarium low-tech podmiany to 50% objętości wody akwarium na pół roku)
odmulania dna (czyszczenie żwiru jest w akwarium low-tech uznane za szkodliwe ze względu na uniemożliwienie uzupełniania ubytków składników pokarmowych w podłożu[2])
leków i środków chemicznych do wybielania wody, walki z glonami itp. za względu na fakt, że niszczą ekosystem akwarium.Jedynym środkiem chemicznym którego stosowanie w akwarium low-tech jest dopuszczalne są uzdatniacze wody zawierające EDTA
no to chyba jestem już HIGH TECH bo to co robię już nie pasuję do LOW TECH a wiem, że dopiero się zacznie na dobre Pethro dzięki za lekcji z flory dodałeś trochę światła do myślenia mykam spać z rozświetlonym umysłem jutro jadę teściowi auto rano do lakiernika zawieźć bo glebę dziś zaliczył w rowie...wielkie dzięki i spokojnej nocy Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 00:06:52 wysłane przez Tal » Zapisane

Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #19 : Luty 05, 2011, 12:07:21 »

zrobiłem małe zmiany deszczownia została zastąpiona dyfuzorem na wylot filtra nawożenie trwa już 2 tygodnie na razie idzie wszystko dobrze dosadziłem parę roślinek od Pethro za co dziękuję na dzisiejszy dzień baniaczek wygląda tak:



za tydzień przymierzam się do małej przycinki w celu uformowania niektórych roślinek
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 12:02:56 wysłane przez Tal » Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #20 : Maj 16, 2011, 22:55:02 »

Tal powiedz jak się miewa półdziobek? Jak jego stosunek do innych ryb głównie strefy środkowej?
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #21 : Maj 17, 2011, 10:12:58 »

Hey Grajewiak jako, że dawno nie aktualizowałem tego wątku zadając pytanie zmobilizowałeś mnie do pokazania moich zmian oto one :  Afro

Akwarium:
112 brutto (102 netto)  80 x 35 x 40
Filtr:
Eheim Ecco Pro 300 mechaniczno-biologiczny
Oświetlenie:
T5 2x28W (0,56w/l)
1- Sylvana Grolux (tył)
2- Sylvania Aquastar (przód)
Grzałka:
Elite 150W
Butla Co2 2kg + nano dyfuzor 24/h
Nawożenie Estimative Index

Testy zoolek:
PH     - 6,8
TwW - 7
NH3   - 0,0
NO2   - 0,1
NO3   - 15
PO4   - 1,0
Fe     - 0,5

Fauna:
10 x Microrasbora Erythromicron
7  x Neon Innesa (paracheirodon innesi)
3  x Pielęgniczka Agassiza (apistogramma agassizii)
3  x Pielęgniczka czerwonopręga (apistogramma hongsloi)
4  x Otosek (otocinclus affinis)
3  x Półdzióbek karłowaty (dermogenys pusillus)
?? x Krewetka Red Cherry (neocaridina heteropoda var.Red)

Flora:
Ludwigia repens (Ludwigia płożąca)
Didiplis diandra (Peplis dwupręcikowy)
Bakopa południowa "Bacopa australis"
Limnofila pachnąca "Limnophila aromatica"
Duży heniek "Hemianthus micranthemoide"
Marsylia zmiennolistna "Marsilea crenata"
Marsilea Hirsuta (marsylia kolczasta)
Blyxa japonica (Blyksa japońska)
Limnophila sessiliflora (Limnofila bezszypułkowa)
rotalia  Huh
Heteranthera zosterifolia (Heterantera paskowana)
Hydrocotyle leucocephala (Hydrokotyle nerkolistne)
Hygrophila corymbosa "Angustifolia"
Lilaeopsis brasiliensis (Lileopsis brazylijski)                             

Ogólnie:


Pielęgniczka czerwonopręga (apistogramma hongsloi):


Microrasbora Erythromicron:


Microrasbora Erythromicron:


Microrasbora Erythromicron:


Microrasbora Erythromicron:


Półdzióbek karłowaty (dermogenys pusillus)


oto mój piękny samiec półdziubka obecnie ma już koło 5 cm pięknie wybarwiony aparatem ciężko uchwycić te kolory (żywa rybka) wygląda jakby był posypany brokatem zaczepiają go 2 samicę Smiley co do strefy praktycznie powierzchnia czasami podczas zalotów obniżają się do max 5 cm pod powierzchnią jedynie przy podmianie wody a robię dość sporą bo prawie połowę akwarium w popłochu uciekają na dno i tam widać, że sobie nie radzą ta ryba prze do przodu nie zauważyłem żeby omijając przeszkodę cofnęła się do tyłu długi i smukły kształt z którym gdy tłocznie i ciasno sobie nie radzi dlatego czasami ciężko jej znaleźć drogę wymagane rośliny pływające albo wysokie rybka piękna i sympatyczna czasami potrafi wywalczyć pokarm np z neonkami ale jak wyżej napisałem do tych 5 cm głębokości :-) robi niesamowite susy jak coś wpadnie do wody karmie go zwykłym pokarmem granulowanym czasami i płatkami nie pogardzi ;-)
Ps.obecnie moim oczkiem w głowie jest nowy nabytek Microrasbora Erythromicron piękne,żwawe interesujące rybki za niedługo dołączą do nich Microrasbora Galaxy na rzecz popularnych neonków ...pozdrawiam Wink
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #22 : Lipiec 21, 2011, 00:30:03 »

Tal, akwarium prezentuje się dobrze. "Biała droga" (Cheesy) mogłaby się lekko zwężać ku tylnej szybie.

Jednak urwałbym ci jajca za ten latający link w podpisie Twoich postów. Normalnie byłbym poirytowany i w ogóle nie kliknął w ten fruwający link bo to ciężko trafić. Jako że jestem dziś po kilu piwach potraktowałem to jako wyzwanie i miałem niezły ubaw przez kilka minut, aż w końcu się udało wejść w ten wątek. Okazało się, że wysiłki były warte tego co zobaczyłem.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #23 : Lipiec 21, 2011, 13:54:13 »

rodia :-) dziękuję za pochlebne opinie i za to i że dzięki Tobie jednak będę mógł zostać mężczyzną do końca życia Wink posłuchałem się Ciebie link już nie będzie latał nie tylko przy pifku a ja serdecznie pozdrawiam kolegę tutaj i na holenderskie.pl Wink
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #24 : Lipiec 22, 2011, 07:23:49 »

Chyba miałeś na myśli nadal być, a nie zostać. Zostać to być mógł jak by Ci urwał a Ty być sobie przyszył.

Sory za OT ale jakoś mi to dziwnie zabrzmiało Tongue
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2011, 07:29:10 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #25 : Lipiec 22, 2011, 14:45:57 »

baniakmaniak w sumie masz rację ale niech już pozostanie tak ....tajemniczo haha....pozdro
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #26 : Lipiec 24, 2011, 11:33:35 »

Wrzucił byś  jakąś aktualkę baniaka skoro rodia już poruszył Twój wątek bo ostanie fotki stare juz troche są. A i jak tak Twoje Juwelki?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2011, 11:35:09 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #27 : Lipiec 25, 2011, 08:55:05 »

kurcze trochę zaniedbuje swoją aktywność na tym forum brak czasu czy po prostu cieszę się latem sam nie wiem chciałem zaktualizować swój wątek i chyba to zrobię szkoda tylko, że wczoraj robiłem przycinkę i mój baniaczek świeci na razie pustkami  blyxia mi się tak rozrosła, że musiałem wydać aż 62 sadzonki poczekam aż podrosną roślinki myślę ze za tydzień zaktualizuje a światełko dają u mnie grolux i aquastar już te 28W w sumie to za Twoją pomocą przeskoczyłem z 24 na 28w Wink
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #28 : Lipiec 25, 2011, 10:49:46 »

blyxia mi się tak rozrosła, że musiałem wydać aż 62 sadzonki

Następnym razem jak się Tobie tyle uzbiera to daj mi znać Wink chętnie coś odkupię, bo jakoś nigdy tej bolyxy nie miałem i jestem jej ciekaw czy by u mnie rosła Cheesy
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #29 : Lipiec 25, 2011, 15:38:42 »

światełko dają u mnie grolux i aquastar już te 28W w sumie to za Twoją pomocą przeskoczyłem z 24 na 28w Wink

Właśnie o nie mi chodziło tylko pomerdałem firmę.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: