Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Tal 112l nowy start 01/2011  (Przeczytany 14205 razy)
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« : Styczeń 14, 2011, 12:31:07 »

Akwarium:
112 brutto (102 netto)  80 x 35 x 40
Filtr:
Eheim Ecco Pro 300 mechaniczno-biologiczny + Eheim
Oświetlenie:
T5 2x24W Philips Master 865 + programator czasowy
Grzałka:
Elite 150W
Bimbrownia Co2 + kostka lipowa Zolux
Nawożenie Estimative Index + EC + Ti

Testy zoolek:
PH     - 7,0
TwO  - 14
TwW - 8
NH3   - 0,0
NO2   - 0,1
NO3   - 10
PO4   - 0,0
Fe     - 0,5

Fauna:
15x Neon Innesa (paracheirodon innesi)
2  x Pielęgniczka Agassiza (apistogramma agassizii)
2  x Pielęgniczka czerwonopręga (apistogramma hongsloi)
5  x Otosek (otocinclus affinis)
3  x Półdzióbek karłowaty (dermogenys pusillus)
2  x Neritina (vittiny)
2  x Ampularia (pomacea bridgesii)
?? x Krewetka Red Cherry (neocaridina heteropoda var.Red)

Flora:
Paprotnica szerokolistna "Ceratopteris cornuta"
Żabienica Ocelotowata "Echinodorus Green Ocelot"
Bakopa południowa "Bacopa australis"
Limnofila pachnąca "Limnophila aromatica"
Mikrozorum uskrzydlone "Microsorum pteropus"
Duży heniek "Hemianthus micranthemoide"
Marsylia zmiennolistna "Marsilea crenata"
                              "Lilaeopsis"
                              "Phoenix Moss"

Ogólne:


Ogólne c.d:


Ogólne c.d:


Ogólne c.d:


Ogólne c.d:


Pielęgniczka Agassiza (apistogramma agassizii) ♂


Pielęgniczka Agassiza (apistogramma agassizii) ♂


Pielęgniczka Agassiza (apistogramma agassizii) ♀


Pielęgniczka czerwonopręga (apistogramma hongsloi) ♂


Pielęgniczka czerwonopręga (apistogramma hongsloi) ♂


Pielęgniczka czerwonopręga (apistogramma hongsloi) ♀


Pielęgniczka czerwonopręga (apistogramma hongsloi) ♀


Półdzióbek karłowaty (dermogenys pusillus) ♂


Półdzióbek karłowaty (dermogenys pusillus) ♂


Otosek (otocinclus affinis) ♀


Otosek (otocinclus affinis) ♂


Neritina (vittiny) ♂♀


Ampularia (pomacea bridgesii) ♂♀


Krewetka Red Cherry (neocaridina heteropoda var.Red) ♂♀


Krewetka Red Cherry (neocaridina heteropoda var.Red) ♂♀


Krewetka Red Cherry (neocaridina heteropoda var.Red) ♂♀



Wszystkie zamieszczone tu zdjęcia są wyłącznie mojego autorstwa i wykonane zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jakiekolwiek użycie i powielanie w dowolny sposób bez mojej zgody jest zabronione. Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 12:12:53 wysłane przez Tal » Zapisane

wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #1 : Styczeń 14, 2011, 17:58:33 »

No, powiem ci Bardzo Ładnie!

Niech tylko urosną roślinki, a będzie fantastycznie! Cheesy
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #2 : Styczeń 14, 2011, 17:59:28 »

Jakie masz parametry wody?
Woda miękka jest dla półdziobków zabójcza. Wiem to z własnego doświadczenia.
Koniecznie daj rośliny pływające. Półdziobki są płochliwe i w popłochu mogą  kaleczyć lub łamać swoje długie dzioby. Następstwem jest śmierć.
Jak pielęgniczki wzajemnie się znoszą?
Długie rośliny przesadź z pierwszego planu na trzeci.
Korzenie aż się proszą o jakiś mech lub wątrobowiec.
To tylko moje sugestie

Pozdrawiam
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #3 : Styczeń 14, 2011, 18:30:55 »

wbchgkv dzięki :-)
emperor a więc tak roślinka pływająca będzie pistia czekam na dostawę już wcześniej zamówiłem ale gość na razie wstrzymał wysyłkę bo duże okazy już sprzedał co do półdzióbka do niego miałem obiekcje wiem o jego delikatnej dolnej szczęce trzeba też używać tła z tyłu przykrywać akwarium gdyż potrafi niezłe susy dawać (miałem problem ze złapaniem go w obiektyw) i lubi dosypkę soli. Z roślinami będę robił porządek jak podrosną mech na korzeniach miałem w poprzedniej aranżacji pomysł jest dobry ale mi się już znudził chociaż kto wie czy nie wrócę do tego sposobu :-) a pielęgniczki są młode trochę też miałem obawy pchać 2 gatunki w 112l pożyjemy zobaczymy na razie wszyscy się tolerują rybki są młode zauważyłem, że samczyk hangsloi podrywa często agassize która chyba jest w 7 niebie gdy tańczy koło niej myślę, że przy odpowiedniej aranżacji dadzą radę w tym akwarium ph 7 na pielęgniczki troszkę za dużo ale hodowca sam je trzymał w takiej wodzie więc będę to utrzymywał a półdzióbki? no cóż potrzebowały 2 dni na aklimatyzację teraz wyrywają pokarm neonkom :-)testy będę robił za niedługo więc wrzucę wyniki dzięki za odwiedziny i jak najbardziej czekam na sugestie ;-)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 18:32:58 wysłane przez Tal » Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #4 : Styczeń 14, 2011, 18:50:41 »

Super jest, ładnie zaaranżowane. Tak jak poprzednik: poczekajmy aż roślinki podrosną to myślę, że będzie naprawdę ładnie  Good !  Grin
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #5 : Styczeń 14, 2011, 20:50:58 »

jeśli chcesz ocalić krewetki i ich potomstwo, to zainstaluj sobie prefiltr z gąbki na wlot filtra. Otwory w nim wydają się niewielkie, ale ja kiedyś czyszcząc filtr znalazłem w nim neona ( żywego Wink  ), zaś młode RC uwielbiają się tam pchać.
Prefiltr pomoże też w dłuższym utrzymaniu filtra w czystości.
pozdr
Zapisane

Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #6 : Styczeń 14, 2011, 21:08:11 »

vento mój filtr to niezły kotnik dla krewetek przy czyszczeniu filtra (co 3-4 m-ce) wyjmuje zawsze parę krewetek spasionych mają tam raj i czują się nieźle żerując na prefiltrze w środku filtra. Miałem prefiltr kiedyś założony na wlot ale nie zdał egzaminu bardziej się boje o pielegniczki na razie jest spokój aha i dodam, że jeszcze żadna krewetka nie zginęła porwana przez filtr a tu zdjęcie młodej krewetki która się tam "wykluła" i odchowała oczywiście wszystkie krewetki przy czyszczeniu filtra przenoszę do akwarium
fotka:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 01:35:54 wysłane przez Tal » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #7 : Styczeń 15, 2011, 02:10:46 »

ja tam wolę hodować krewetki w akwarium zamiast w filtrze, ale to indywidualna sprawa każdego akwarysty Tongue
Twój zbiornik i robisz co chcesz. Nie rozumiem tylko, w jaki sposób prefiltr na wlocie mógł nie zdać egzaminu?
Nasuwa mi się też pytanie czy jesteś w stanie odnaleźć w czyszczonym filtrze max dwu-milimetrowe, świeżo wyklute krewecie?
Nie chcę jednak wzbudzać dyskusji na ten temat, więc go porzucę. To Tobie ma się podobać i to Ty masz być zadowolony ze swoich rozwiązań ( i Twoi podopieczni oczywiście).
Pozdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 02:12:53 wysłane przez vento » Zapisane

Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #8 : Styczeń 15, 2011, 08:31:06 »

vento zgodzę się z Tobą kiedyś była dyskusja na forum o prefiltrze na wlocie i uwierz było połowę zwolenników i przeciwników gdyby mój filtr nie posiadał prefiltra uwierz, że na pewno bym założył coś na wlot nawiasem mówiąc miałem kiedyś zamocowany kawałek siatki poświęciłem zieloną siatkę do łowienia ryb i założyłem na wlot oczka drobne i dobrze spełniała swą funkcję a krewetki uwierz w 25 litrowym akwarium mnożą się jak chinczyki w 112 litrach też nie panuję nad ich populacją przybywa ich coraz więcej a , że raz na 3-4 miesiące znajdę 5 krewetek zdrowych to chyba nic złego w media się nie dostana są albo na prefiltrze albo pod koszyczkami z mediami pomysł masz słuszny sam kiedyś pisałem o ochronie wlotu jak ktoś ma krewetki. Oglądałem twoje akwarium i uwierz, że też jest bardzo ładne powiem Ci ze podobny efekt miałem zrobić u siebie na dole dopisałeś "Wszelkie sugestie i krytyka miło widziane" i właśnie o to tu chodzi doceniam sugestie i krytykę Wink po to tu jesteśmy żeby oceniać pozdrawiam Wink
Zapisane

Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 15, 2011, 13:20:29 »

Możesz się nie zgodzić, ale moim zdaniem ten korzeń lepiej wyglądałby odwrócony o 180'. Reszta spoko.
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #10 : Styczeń 15, 2011, 13:30:23 »

zgadzam się z Tobą chciałem coś dla odmiany poprzednio tak miałem o właśnie tak Smiley

« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 11:59:21 wysłane przez Tal » Zapisane

akwarysta13
Nowy
*
Wiadomości: 9



« Odpowiedz #11 : Styczeń 17, 2011, 19:44:06 »

bardzo fajne niedługo też bede miał 100-litrów

pozdr.
Zapisane

Akwarium 112l
4x gupik
2x mieczyk
7x kirysek
3x zbrojnik
1x samica bojownika
3x ślimak
1x danjo
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #12 : Styczeń 17, 2011, 20:57:21 »

niee !!! kup większe bo potem będziesz żałował Smiley powiem Ci, że minimum 240l pozwoli Ci na dobre nacieszyć się akwarystyką a za miłe słowa dziękuje i czekam aż ja będę mógł ocenić Twoje pozdro Wink
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #13 : Styczeń 17, 2011, 21:37:30 »

ten duży korzeń jest świetny, właśnie na takie coś poluje chociaż sam bym go trochę inaczej ułożył w akwarium i koniecznie zaszczepiłbym na nim minipelię  Cool

brakuje ci niskich trawnikowych roslin, echinodorusa przenies na tył puki jeszcze możesz, z czasem tak mu sie rozrosą korzenie ze bedzie niezła zadyma jak go wyciągniesz  Wink

obawiam się o te mikrozoria w. nie powinny mieć zakopanych korzeni w żwirku
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #14 : Styczeń 17, 2011, 22:28:38 »

Pethro ja z roślinami dopiero startuje jak i z całym akwarium w poprzednim miałem problem z krasnorostami po 8 miesiącach walki się poddałem korzenie zajmują trochę miejsca jeden obróciłem w celu zaoszczędzenia miejsca dochodzi kamień,kokos i zostaje naprawdę mało miejsca na roślinki piasek w środku też ogranicza sadzenie roślin minipelia jest ładna jak masz na zbyciu to chętnie bym odkupił od Ciebie ;-) mikrozorum cała kępka z tyłu wisi w powietrzu rybki podkopały i wiszą korzenie, zaczyna rosnąć ładnie a te malutkie wsadziłem w podłoże bo pływały po akwarium a nie mam ich do czego przyczepić. Co byś proponował na trawnik coś łatwego gęstego i jeszcze jedno jeśli możesz odpowiedzieć zastanawiam się nad wymianą jednej neonówki na jakąś roślinną tylko nie mam zielonego pojęcia jaką :/ moja kobita ogląda twoje akwarium i powiedziała, że mam takie zrobić :/ kurcze zaraz zakwitnę Smiley nawiasem mówiąc brakuje mi trochę przestrzeni w tym akwarium 35 cm szerokości w najszerszym miejscu na środku to zdecydowanie za mało marzy mi się kwadratowe akwarium niewysokie wtedy bym poszalał  Afro pozdro
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 22:34:45 wysłane przez Tal » Zapisane

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: