Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15
  Drukuj  
Autor Wątek: Asagoth 260l  (Przeczytany 94036 razy)
tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #15 : Grudzień 17, 2010, 11:27:53 »

właśnie Tomku - napisałem o "plaży" nie bez powodu, bo u mnie reszta to substrat i "trawnik" z glosi i eleocharisa , a niezarosnięte nim miejsca są w gaszczu roslini korzeni. Kopanie norek w substracie... nie wygląda zachęcająco... a na plaży jest i prąd wody, kamienie, żwir i piasek... - stąd pytanie. Tyle ze jest jej tylko 20x35cm...w poprzek zbiornika.

No niestety, u mnie kilka razy przeryły trawnik Cheesy

aaaa... nie odpowiedziałeś mi na pytanie - co to za gatunek ten z obrazka - bo bardzo mi się spodobał... Wink

W sumie sam nie wiem, jak się konkretnie nazywa odmiana którą mam, kupiłem ją pod nazwą "babka tęczowa" co sugeruje, że to stiphodon sp. rainbow.
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #16 : Grudzień 17, 2010, 12:19:42 »

Witam, u babek powinno być spełnione kilka warunków... prąd wody, zabieranie tym rybom prądu wody to straszna rzecz, każdy kto widział jak się ustawiają pod prąd na kamieniach, jak ślizgają się i ganiają w tym prądzie to wie, że roślinne akwarium to nie jest najlepszy pomysł, niestety  takie jest moje zdanie.
Drugi warunek to cholernie czysta (No2 No3 amoniak) woda, nie ma mowy o wahaniach czy zaniedbywaniu podmian, te ryby w dłuższym kontakcie z taką wodą poprostu zatruwają się i padają... trzeci warunek to brak karmienia płatkami i granulatem z białkiem zwierzęcym, niestety babki są z odłowu, więc jeśli przyzwyczaimy je do płatków roślinnych, jeść również będą płatki standardowe, co niestety może się skończyć dla nich zapaleniem przewodu pokarmowego, dlatego wszędzie zaleca się trzymanie ich w zbiornikach monogatunkowych, ryby te są 100% roślinożerne także krewetki nie tkną... czwarty warunek to cierpliwość, ponieważ wybarwiają się dość długo, potencjalni nabywcy oglądają kolorowe zdjęcia w necie a potem kupują je i przeżywają wielkie rozczarowanie, bo babki są bure i w paski i nawet po mies czy dwóch nie wybarwiają się...
Ostatni to przykryty zbiornik, ponieważ lubią powędrować

Kamienie to łupki, kupiłem je na allegro.
Zapisane

Max 58
Każdy ma tak, jak sobie zrobi...
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 165



WWW
« Odpowiedz #17 : Grudzień 17, 2010, 13:12:21 »

Asagoth - u mnie rybcie i rosliny dość szybko się wybarwiają  a ze jest tylko 10 otosów , troche krewetek Sakura czy multidentata, nieco drobniczek, i ok. 40 neonów, to nadmiar amoniaku przy kilogramach roślin raczej mi (moze lepiej powiedzieć - rybkom) nie grozi...  no chyba żebym przedawkował w nawozie, ale to nie amoniak...
Pokarm płatkowy stosuję rzadko i niechętnie, raczej karmie tabletkami dl dennych, spiruliną forte granulowaną oraz granulatem supervit, caridina nano sticks i granulowanym pokarmem dla morskich... a, i colortabin... dietę uzupelniam suszona rozwielitką.
Zatem - odstawienie płatków nie sprawi problemu. Nie wiem jak pozostałe pokarmy.
co do prądu wody - mogę na kawalku plaży zamontować np, falownik czy dodatkową glowicę ( jakieś w piwmicy od podlączenia kubla lezakują to jakiś 500l/h sie znajdzie.)
Najgorsze to to przykrycie - bo mam ok.4 cm odkryte (krótsza pokrywa) ale poziom wody mam 5 cm od krawędzi , a z tej strony jest warstwa watrobowców więc o skokach spod wody mowy nie ma (po to jest ta warstwa roślin), no chyba ze potrafią podskoczyć znad warstwy na ponad 5cm..?
 Jakie gatunki polecasz Ty i kol. Tomek?
Gdzie i po ile można je zakupić? 
Jedyny problem - to niestety ewentualność rycia w trawniku... Mam nadzieję że nie jest to stan permanentny, lecz np. parka sobie jamkę zrobi i zamieszka resztę zostawiając w spokoju...
Zapisane

Pozdrawiam słonecznie
Andrzej Wink
tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #18 : Grudzień 17, 2010, 13:33:51 »

U mnie żyją w typowym akwarium roślinnym, czyli co prawda NO2 i amoniaku nie uświadczysz, ale NO3 trzyma się ok. 20ppm. Akwarium jest otwarte i moje babki są akurat jedynym z gatunków z którym nie miałem nigdy problemów wycieczkowych. Mam je ~pół roku.

No ale to czy ryby będą skakać czy nie zależy oprócz gatunku jeszcze od tysiąca innych czynników więc nie można tego traktować jako reguły. Asagoth ma garry więc musi mieć zamknięte akwarium, miałem je do jesieni i nie wyobrażam sobie trzymania, tych fajnych skądinąd ryb, w otwartym akwarium.

Jeśli chodzi o nurt wody, to w akwarium 112L mam Eheima 2215 i Koralie 1, nominalnie 2000L/godz. Cheesy oczywiście faktycznie jest mniej.

Nie jestem jakimś ekspertem od babek więc nie powiem jaką odmianę najlepiej kupić, moje tęczowe po prostu pojawiały się tam gdzie zwykle kupuję ryby. W tej chwili będę jeszcze polował na 1-2szt. odmiany blue moon, ale to po Nowym Roku, zresztą muszę zrobić restart w tym zbiorniku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2010, 13:38:18 wysłane przez tmaciak » Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
amiboo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #19 : Grudzień 17, 2010, 13:43:04 »

Bardzo fajny akwa. Czy może na tej fotce jest ampularia? Po środku mniej wiecej pod tą ryba.
Zapisane

amiboo
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #20 : Grudzień 20, 2010, 10:52:39 »

To muszla winniczką, którą babki wykopały z piasku...(po tanganice)Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #21 : Grudzień 20, 2010, 12:13:32 »

Piękne te babki.
Mają jakieś specjalne wymagania odnośnie twardości wody?
Widze, że PH niskie nie jest więc zakładam, że ryby z takiej właśnie wody pochodzą.

Pozdrawiam.
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #22 : Grudzień 20, 2010, 12:23:33 »

Ryby pochodzą z miększej wody... jednak na szczęście podczas aklimatyzacji wszystkie 12 szt przeżyło i miało sie dobrze, co świadczy tylko o tym, że ten gatunek nie jest wyjątkowo czuły na zmiany parametrów takich jak np ph. Nie mam puki co kasy na zabawę z parametrami, a przygotowuje się do odpalenia słonawego ze smokiem;) i na to moje pieniężne plany się odkładają;)
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #23 : Grudzień 20, 2010, 12:54:59 »

Ryby pochodzą z miększej wody... jednak na szczęście podczas aklimatyzacji wszystkie 12 szt przeżyło i miało sie dobrze, co świadczy tylko o tym, że ten gatunek nie jest wyjątkowo czuły na zmiany parametrów takich jak np ph. Nie mam puki co kasy na zabawę z parametrami, a przygotowuje się do odpalenia słonawego ze smokiem;) i na to moje pieniężne plany się odkładają;)
Tak z czystej ciekawości, chcesz je rozmnożyć?
Masz jeszcze do nich jakiś dostęp?

Zastanawiam się nad obsadą obecnej bańki...
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #24 : Grudzień 20, 2010, 13:04:06 »

Niestety, rozmnożenie ich w niewoli jest praktycznie niemożliwe, dorosłe osobniki schodzą do estuariów  aby złożyć ikrę... także w jest z nimi trochę jak z Krewetami Amano, nie słyszałem o udanej próbie rozmnożenia baboli w akwarium, ja nie mam puki co możliwości spróbować, trzeba by kilka szkieł z różnym zasoleniem mieć... a co do dostępu to napisz mi na pw, pokieruje cie co i jak i do kogo...
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #25 : Grudzień 20, 2010, 17:16:05 »

asagoth, chylę czoło. Piękny baniak pod babki, same ryby również BOMBA... gratuluję! Miałem te ryby w sprzedaży, ale nie miałem czasu dokładniej określić gatunek, ponieważ b. szybko się sprzedały(wiem, że żyją i mają się b. dobrze).
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #26 : Grudzień 20, 2010, 17:19:47 »

Jesli miałbyś fotkę chętnie bym pomógł;) dzięki za miłe słowa
Pozdrawiam
Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #27 : Grudzień 21, 2010, 23:20:03 »

Jakby ktoś się chciał pobawić w klasyfikowanie, moje stiphodony wyglądają tak:



(przepraszam za jakość, ciężko je złapać a to nie jest nadmiernie oświetlone akwarium Smiley )
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #28 : Grudzień 21, 2010, 23:42:05 »

Nic po za sp.rainbow nie zdziałam;)
Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #29 : Grudzień 22, 2010, 09:55:57 »

Nic po za sp.rainbow nie zdziałam;)

Też zakładam, że to "rainbow" Smiley

A jak tam garry? Szybko rosną? Fajna ryba, taka z ADHD, nie usiedzą w jednym miejscu dłużej niż parę sekund. Nie wiem jak Twoje, ale po doświadczeniach z moimi radzę uważać i zamykać pokrywę podczas podmian wody...
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15
  Drukuj  
 
Skocz do: