Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Światło w akwarium - zrób to sam porady
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 43
  Drukuj  
Autor Wątek: Światło w akwarium - zrób to sam porady  (Przeczytany 269136 razy)
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #360 : Sierpień 09, 2011, 17:46:00 »

Zawiodła świetlówka zakupiłem Juwel Day light za 20zl chyba cena atrakcyjna dobrze zrobiłem ??.Startery też wymieniłem na philips S2  
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #361 : Sierpień 09, 2011, 17:56:03 »

Dobry wybór sam mam taką Juwelkę Smiley tyle że w T5 świeci jasnym światłem. Na starterach nie ma co oszczędzać bo są zbyt tanie a szkoda świetlówek.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
lajtowygosc
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134


« Odpowiedz #362 : Sierpień 19, 2011, 18:03:21 »

Witam, oświetlenie uruchomione PL-L 24w świeci na wkładzie z energooszczędnej. Nie było problemu z podłączeniem analogicznie jak zwykłą świetlówkę (rurkę).
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #363 : Sierpień 19, 2011, 23:03:26 »

Producenci stateczników elektronicznych niezłą kaskę golą na tych swoich wyrobach. Fakt może takie stateczniki mają więcej czasami zabezpieczeń przed np. spaleniem układu ale ceny po 50-70 zł to niezłe przegięcie. Elektronika z kompaktu warta jest jakieś 5, góra 10 zł (droższe wersje w żarówkach na 12 lat pracy)
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #364 : Sierpień 23, 2011, 17:41:28 »

Witam zamówiłem tzw dodatkowe oświetlenie do akwarium statecznik elektroniczny, świetlówka, oprawki itp.Ale mam problem bo nie zamawiałem kabla, kabel mam jakiś stary z uziemieniem i właśnie nie wiem jak podłączyć uziemienie. Może ma ktoś jakiś fajny schemacik, aha link do statecznika http://allegro.pl/statecznik-elektroniczny-1x24w-t5-lub-1x15w-t8-i1780051965.html
Pozdrawiam
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #365 : Sierpień 23, 2011, 19:15:11 »

Witam zamówiłem tzw dodatkowe oświetlenie do akwarium statecznik elektroniczny, świetlówka, oprawki itp.Ale mam problem bo nie zamawiałem kabla, kabel mam jakiś stary z uziemieniem i właśnie nie wiem jak podłączyć uziemienie. Może ma ktoś jakiś fajny schemacik, aha link do statecznika http://allegro.pl/statecznik-elektroniczny-1x24w-t5-lub-1x15w-t8-i1780051965.html
Pozdrawiam


Jak widać 2 piny: ten statecznik nie przewiduje uziemienia. Jeśli obudowa jest metalowa to uziemienie do obudowy, jeśli plastik to po prostu go nie podłączaj.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #366 : Sierpień 23, 2011, 20:28:12 »

czyli ten kabelek z uziemienia, mam go po prostu zostawić luzem
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #367 : Sierpień 23, 2011, 20:34:08 »

czyli ten kabelek z uziemienia, mam go po prostu zostawić luzem
Tak, zaślep go oczywiście.
Zapisane
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #368 : Sierpień 24, 2011, 10:47:45 »

Witam
Mam dodatkowe pytanie jak to podłączyć, na 4 wejściach mam tak podłączone niebieski,brązowy,brązowy,niebieski .A w jakiej kolejności to podłączyć z drugiej strony gdzie są dwa wejścia .
Pozdrawiam
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #369 : Sierpień 24, 2011, 12:22:07 »

Witam
Mam dodatkowe pytanie jak to podłączyć, na 4 wejściach mam tak podłączone niebieski,brązowy,brązowy,niebieski .A w jakiej kolejności to podłączyć z drugiej strony gdzie są dwa wejścia .
Pozdrawiam

Napisz co do czego chcesz podłączyć bo nic nie rozumiem.
Zapisane
Arron
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133



« Odpowiedz #370 : Sierpień 24, 2011, 14:30:37 »

Już nie ważne chodzi mi jak podpiąć kabelki które idą z gniazdka w jakiej kolejności ale już sie z tym uporałem wszystko podłączyłem, i ta jedna 24 W aquastar 10000k mocniej świeci niż dwie 18 T8.
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #371 : Wrzesień 04, 2011, 21:51:13 »

Witam
Mam dodatkowe pytanie jak to podłączyć, na 4 wejściach mam tak podłączone niebieski, brązowy,brązowy,niebieski. A w jakiej kolejności to podłączyć z drugiej strony gdzie są dwa wejścia .
Pozdrawiam

Dawno mnie nie było, byłem na urlopie od komputera także.
Do rzeczy więc odpowiem tak. Z tego co zrozumiałem chodzi Ci zapewnie o podpięcie kabelków od oprawek bryzgoszczelnych do statecznika to odpowiem tak powinno być niebieski, brązowy (1 oprawka),niebieski, brązowy(2 oprawka) gdyż nasadzone oprawki bryzgoszczelne mają oznaczenia kabelków właśnie niebieski, brązowy tak samo i nie ma prawych lub lewych oprawek o kolorach kabli różniocych się kolorami i gdy podłączy się je zgięciem przypuśćmy do dołu to kable powinny podłączać się odwrotnie kolorami.

Już nie ważne chodzi mi jak podpiąć kabelki które idą z gniazdka w jakiej kolejności ale już sie z tym uporałem wszystko podłączyłem, i ta jedna 24 W aquastar 10000k mocniej świeci niż dwie 18 T8.


A to że jedna 24W w T5 świeci jaśniej od 2 18W w T8 to już tak mają właśnie te świetlówki świecą dość słabo, a i pewnie masz już je używane a to dodatkowo wpływa na ich jasność.
W przypadku statecznika elektronicznego na 2 świetlówki lepiej wymieniać obydwie rury razem a nie np. nową i starą odpalać razem bo to też może wpływać na jasnośc obydwóch świetlówek.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2011, 22:53:30 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
vicious23
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #372 : Październik 06, 2011, 09:01:46 »

Witam,jakie proponujesz oświetlenie do akwarium o wymiarach długość 73 cm,szerokość 34cm i wysokość tylko 27cm.Akwarium jest dosyc niskie a ma to byc krewetkarium ze sporą ilością roslin niskich.Bawić sie w jakaś oprawe na zamówienie czy lpiej puszukac tańszej belki oświetleniowej?no i jakie świetlowki dobrać?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #373 : Październik 06, 2011, 09:46:16 »

Witam na forum
Widzisz przy tak dziwnej długości baniaczka z belką może być ciężko. Gdybyś miał pokrywę to T8-25W lub T5 35W to  się nie zmieszczą bo świetlówka z oprawkami ma 77cm. Najlepszym wyborem będzie 2x18W w T8 (61cm) lub 1x 24W w T5(57cm) wtedy belki powinny wejść pod pokrywę oraz przy otwartym baniaku mają regulację. Jak ma to być roślinniak to 1 dał bym o świetle 10000K a 2 o świetle 6500K lub 8500K.
A to czy baniak ma być przykryty pokrywą czy baniak będzie otwarty to już raczej sam musisz zdecydować.
Jak byś sam chciał coś zmajstrować polecam wątki
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/pokrywy-z-czego-i-jak-zrobic/
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/diy-pokrywa-ze-spienionego-pcv/
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2011, 10:29:03 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
piotrek25
Nowy
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #374 : Październik 06, 2011, 17:47:59 »

Cześć,jestem dwa dni po nabyciu standardowego zbiornika 112L.Akwarium kupiłem bez pokrywy ponieważ zdecydowalem sie na lampe ośietleniową tzn belke.Ogladalem belki,lampy hagen ale nie wiem jak sie ma ich długosc do długości akwarium.Moje akwarium ma 80cm i chciałbym aby świetlówki w belce pokryły światłem całą objetość mojego akwarium.Jaką polecasz lampe(belke) i  jakie opierając sie na swojej wiedzy wsadzilbyś do niej świetlowki.Akwarium ma być towarzyskie ze znacznym nacieskiem na rosliny.Będzie też Co2,narazie bimber a w przyszłości butla.Chiałbym aby światło ładnie oddawało kolory roslin i barwe ryb.Jestem w trakcie kompletowanie całego zestawu a Twoje zdanie bardzo sie dla mnie liczy,prosze o pomoc.Pzdr
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 43
  Drukuj  
 
Skocz do: