Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Światło w akwarium - zrób to sam porady
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 43
  Drukuj  
Autor Wątek: Światło w akwarium - zrób to sam porady  (Przeczytany 271296 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #135 : Grudzień 08, 2010, 23:23:54 »

Tu masz taki link:
http://www.gsa.org.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=1661
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 08:09:11 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
drajek
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #136 : Grudzień 13, 2010, 15:19:39 »

Do mojego opisu z poprzedniej strony jeszcze małe uzupełnienie. Na bok akwarium, który był bardzo niedoświetlony z racji tego, że świetlówki mają długość 60cm a pokrywa 80cm, dołożyłem świetlówkę energooszczędną philips tornado 15W o barwie 865 i w tej chwili jestem na prawdę zadowolony z efektów. Cena za całość nie była wygórowana, a efekt jak dla mnie jest w pełni zadowalający.
pozdrawiam
Zapisane
jacek2121
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #137 : Grudzień 19, 2010, 16:50:55 »

Witam. Jestem nowy na forum Cheesy mam pytanie związane z oświetleniem mojego akwrium. Mam narazie 2 świetlówki 18W stateczniki jakie zastosowałem do nich to takie z lamp hermetycznych ktore moża kupić w sklepach. Świetlówki działają bez problemu. Problem polega na tym, że te stateczniki grzeją się strasznie do takiego stopnia, że nie można się do nich dotchnąć dlaczego się tak dzieje?? Czy to jest normalne??Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
klasyka
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 615



« Odpowiedz #138 : Grudzień 19, 2010, 16:54:44 »

to normalne w tych statecznikach  tanich  ,  nie grzejacymi statecznikami  sa stateczniki elektroniczne nie wymagaja startera sa latwe w podlaczeniu ale niestety sa drozsze
Zapisane

12L - 25l -30l -63l -130l -300l były
aktualnie  130 , 63
Max 58
Każdy ma tak, jak sobie zrobi...
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 165



WWW
« Odpowiedz #139 : Grudzień 19, 2010, 18:27:38 »

Myślę żę oprócz fizycznych wymiarów , wazne są też właściwości "swietlne"  - stąd zapraszam do wątku o oświetleniu
Zapisane

Pozdrawiam słonecznie
Andrzej Wink
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #140 : Grudzień 19, 2010, 22:40:17 »

Witam. Jestem nowy na forum Cheesy mam pytanie związane z oświetleniem mojego akwrium. Mam narazie 2 świetlówki 18W stateczniki jakie zastosowałem do nich to takie z lamp hermetycznych ktore moża kupić w sklepach. Świetlówki działają bez problemu. Problem polega na tym, że te stateczniki grzeją się strasznie do takiego stopnia, że nie można się do nich dotchnąć dlaczego się tak dzieje?? Czy to jest normalne??Pozdrawiam wszystkich


Proponuję przeczytac tą stronkę powinna wyjaśnic dlaczego się grzeje dławik magnetyczny:
http://www.lighting.pl/index.php?s_id=10&akcja=artykul&a_id=201&typ=5
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #141 : Grudzień 20, 2010, 10:46:22 »

Witam. Jakbym chciał w belce Aqua Nova wymienić switlówke z T8 15W na T5 24 W (są zamienniki T8 tej samej dł.) to co bym musial wymienić oprucz statecznika i oprawek?

EDIT: Rozkręcilem tą belke i tam jest statecznik 1x15 jakaś ciezka chińszczyzna a starter 4x80 W ( Huh)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2010, 11:29:57 wysłane przez chodys1910 » Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #142 : Grudzień 20, 2010, 21:52:47 »

Wystarczy w zupełności wszystko to co wymieniłeś najważniejsze to później wszystko dobrze połączyc ze sobą i tyle (wedlug schematu narysowanego na stateczniku). Możesz ewentualnie dołożyc jeszcze odbłyśniki bo nawet jak masz te do T8 to raczej do t5 nie będą pasowac.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #143 : Grudzień 21, 2010, 07:33:08 »

to jest belka ...ehh to gra nie warta swieczki. Za sam statecznik dam tyle co za używaną belke atmana
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #144 : Grudzień 30, 2010, 10:37:02 »

Hej.
Mam pytanie. Mam akwarium 81 L  i jedną świetlówkę 15W co daje mi niecałe 0,2 W/L trochę skromnie.
Chciałbym dołożyć coś jeszcze ale ogranicza mnie mała ilość gotówki.
Znalazłem w sieci kilka propozycji :
- Zestaw 1x15W   na allegro  za 54 zł ( wliczona wysyłka )
- oprawa świetlówkowa  T5 13 W za 33 zł ( wliczona wysyłka )  http://allegro.pl/oprawa-swietlowkowa-typu-wera-13w-adma-i1382919743.html
-moduł Aquael 11 W za  37 zł ( wliczona wysyłka )
Zwykły zestaw do oświetlenia jest najdroższy ale oświetli większą część akwarium. Tak samo oprawa świetlówkowa  ale moduł aquaela jest krótszy i oświetla mniejszą część akwarium. 
No i mam mały dylemat, wybrać oprawę czy moduł. Moduł jest ( przynajmniej powinien być ) wodoszczelny, o oprawę trochę się boje bo woda paruje itp. mógłbym ją uszczelnić sylikonem czy coś...  też niezabardzo wiem jak to przyczepić, na silikon ?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #145 : Grudzień 30, 2010, 14:26:01 »

Proponuje zestaw 1x15 jak jest ze statecznikiem elektronicznym bo jak z magnetycznym to już lepsza będzie ta belka T5 - 13W(będzie jaśniej świecić niż 15 W w T8) jadyny jej minus to taki że ciężko będzie z dobraniem ciekawszej barwy niż 6500K, 4000K lub 2700K w innych kolorach barwowych jest nie produkowana. Jeśli zdecydował byś się na belkę 13W to można ją przykręcić do pokrywy a następnie uszczelnić szczeliny i otwory silikonem. Samo przyklejeie jest trochę niebezpieczne bo ten plastik z pokrywy mało który klej skleja napewno nie silikon on się łuszczy na plastiku i może ta beleczka puścić wpadając do baniaka. Można ewentualnie zrobić wieszaki na rancie akwarium była by wtedy nawet przesuwna.

Podaj długość baniaka oraz jaką pokrywę posiadasz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 15:05:09 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Max 58
Każdy ma tak, jak sobie zrobi...
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 165



WWW
« Odpowiedz #146 : Grudzień 30, 2010, 15:49:02 »

Nie wiem jakie są wymiary akwarium i jaka jest pokrywa/belka - dlatego trudno coś poradzić, poza tym nie wiadomo jaką świetlówkę masz już zamontowaną - a to ważny drobiazg. Poza tym co w tym akwarium zamierzasz trzymać i w jakiej ilości i jakości (ryby, rośliny!).
Zapisane

Pozdrawiam słonecznie
Andrzej Wink
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #147 : Grudzień 30, 2010, 16:05:03 »

Długość to 60 cm szerokość 30 i wysokość 45. Pokrywa to standard wromak z jedną świetlówką 15 W osram o temperaturze 6500K. Ten zestaw 1x15w jest oparty na magnetycznym stateczniku.. niestety Sad  W akwarium już mam anubias mech jakieś zielsko którego znazwy nie znam i nurzańca. Rybki to neonki razbory klinowe molinezje krewetki i raczki. Mi też się bardziej podoba ta belka, te 6500 K  powinno wystarczyć. nie mam mocno wymagających roślin.

Pozdro
Zapisane
Max 58
Każdy ma tak, jak sobie zrobi...
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 165



WWW
« Odpowiedz #148 : Grudzień 30, 2010, 16:16:53 »

Jeśli miałbym przerabiać pokrywę, to wywaliłbym ten magnetyczny i wstawił elektroniczny statecznik 2x15W i dokupił kabelki z oprawkami t-8 i domontował do pokrywy . Podłączenie masz na schemacie na stateczniku - prościutkie. Dołożyłbym wtedy świetlówkę Aquarelle - ładnie wybarwia ryby. Ta swietlówka osram  to pewnie 865 - więc całkiem dobra - i ma duży strumień świetlny. Dla anubiasów spokojnie wystarczy. Nie masz się co spieszyć. Co najwyżej zamów sobie w necie odpowiedni statecznik elektroniczny(2x15W) i oprawki oraz świetlówkę Aquarelle. Może nawet na www.roślinyakwariowe.pl mogą mieć to jednym transportem ci prześlą. Albo na oświetleniowych portalach.
Zapisane

Pozdrawiam słonecznie
Andrzej Wink
oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #149 : Grudzień 30, 2010, 20:45:24 »

Tylko że taki statecznik kosztuje ok 70 zł + 4 oprawki hermetyczne 20 zł już mamy 90 zł i jeszcze świetlówki. Razem wyjdzie 100 zł. Niestety ogranicza mnie pewna kwota. Mogę wydać 50 zł. Wiem że to mało. Dlatego zastanawiam się nad tą belką.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 43
  Drukuj  
 
Skocz do: