Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Tiggi's aqua [100] zmienione na [240l]
Strony: [1] 2 3 ... 10
  Drukuj  
Autor Wątek: Tiggi's aqua [100] zmienione na [240l]  (Przeczytany 50931 razy)
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« : Czerwiec 08, 2010, 10:59:17 »

    Dane techniczne :
            Oświetlenie
    Świetlówka T8 Sylvania GroLux 18W
    Świetlówka T8 Osram Daylight 18W
            Filtracja
    Filtr Aquael TURBO 350 + deszczownia
            Temperatura
    Grzałka 100W Aqua-Szut
            Podłoże
    żwirek

    Flora :
    • Rotala rotundifolia
    • Pistia
    i niezidentyfikowane ...

    I jeszcze coś, czego nie znam  Roll Eyes
    [/list]

    Fauna:
    • bojownik
    • 4 samice bojownika
    • 3 kardynałki
    • 3 kiryski
    • 2 kosiarki
    Ryby wpuszczone 1.8.2010 Wink



    Prawa strona



    Uploaded with ImageShack.us
    Środek

    Lewa strona


    Aktualizacja 5.8.2010:

    Aktualizacja 9.9.2010

    Aktualizacja 6.11.2010


    Aktualizacja 3.9.2011
    https://picasaweb.google.com/nie.boj.sie.cieni/LordViaderIJegoAkwarium

    Aktualizacja 12.3. 2012
    http://imageshack.us/photo/my-images/833/obraz006qg.jpg/
    Co byście zmienili ?

    « Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 11:57:10 wysłane przez tiggi » Zapisane
    Emi
    Global Moderator
    Super aktywny
    *****
    Płeć: Kobieta
    Wiadomości: 5480



    WWW
    « Odpowiedz #1 : Czerwiec 08, 2010, 14:14:18 »

    Co byście zmienili ?

    Żwirek zmieniłabym na jednolity, wyłączyłabym napowietrzanie i dosadziłabym roślin szybkorosnących.

    Jeśli chodzi o obsadę to ładnie ryb się tam prezentowały razbory klinowe albo espei.
    Zapisane

    Pozdrawiam,
    Emi

    Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

    Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
    Hubikopter
    Super aktywny
    *****
    Płeć: Mężczyzna
    Wiadomości: 1023


    Moje skromne 620l 200x40x77


    WWW
    « Odpowiedz #2 : Czerwiec 08, 2010, 14:36:55 »

    Podaj wymiary zbiornika.

    Narazie akwa zapowiada się fajnie, ciekawe jakie będzie jak zarośnie. Ale żwirek niezbyt.
    Zapisane
    tiggi
    Stały użytkownik
    ***
    Wiadomości: 247



    « Odpowiedz #3 : Czerwiec 08, 2010, 15:21:47 »

    Wymiary to 80x35x35 Wink

    Tak, faktycznie - żwirek też nie bardzo mi pasuje, dostałam już razem z akwarium... ale póki co nie będę zmieniać, poczekam aż rośliny się zaaklimatyzują Wink
    Tak, mocno zastanawiam się nad obsadą...
    Powiadasz razbory espei ? Myślałam nad nimi... Oraz nad microrazborami ...  

    Co do dosadzenia roślin to za bardzo już nie ma gdzie Wink cała tylna ściana jest obsadzona Wink
    Napowietrzanie zostało zwrócone w drugą stronę, tak że robi tylko falę lekką
    « Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2010, 15:24:48 wysłane przez tiggi » Zapisane
    Agnus
    Super aktywny
    *****
    Płeć: Mężczyzna
    Wiadomości: 1028


    hydrozagadka


    WWW
    « Odpowiedz #4 : Czerwiec 08, 2010, 19:34:53 »

    Microrasbor Galaxy nie kupuj - szkoda pieniędzy. To rybki stadne, kosztują po 6 czy 8 złotych. Od 10 sztuk w górę. Jak odejdą do rybkowego raju będzie żal nie tylko humanitarny. Optowałbym za popularnymi gatunkami na początek do baniaka.
    Odnośnie żwiru - mam to samo zdanie, zmień na jednolity. Najlepiej czarny bo lepiej znosi inwazje glonów, choćby przejsciowe.
    Na początku w zbiorniku sadzi się rośliny gdzie się da. Jak się wyciągną i ukorzenią, zrobisz wtedy po swojemu, poprzesadzasz, przytniesz i będą tylko te ktore zechcesz.
    Napowietrzanie wyłącz bo nie służy niczemu, jeśli w zbiorniku są rośliny. Napowietrzaniem wytrącasz co2 z wody, ważny składnik dla roślin.
    Zapisane

    Emi
    Global Moderator
    Super aktywny
    *****
    Płeć: Kobieta
    Wiadomości: 5480



    WWW
    « Odpowiedz #5 : Czerwiec 08, 2010, 20:34:27 »

    Masz cały środek akwarium do zagospodarowania a roślin drugiego planu jest dość sporo. Przy akwariach z ziemią pod żwirem to dość ważne, żeby roślin było porządnie nasadzone na całej powierzchni gdzie jest ziemia. No chyba, że ziemię masz tylko z tyłu. Od siebie polecam niskie żabienice, strzałki i zwartki. Mają niezły system korzeniowy więc ciągną z ziemi co się da.
    Zapisane

    Pozdrawiam,
    Emi

    Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

    Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
    tiggi
    Stały użytkownik
    ***
    Wiadomości: 247



    « Odpowiedz #6 : Czerwiec 08, 2010, 20:52:23 »

    a jak dosadzę kilka roślin drugiego planu to nie będzie za ciasno ? ten korzeń sporo miejsca zajmuje, za nim nie ma miejsca bo rośnie już coś ewentualnie dwie rośliny po bokach... ziemia jest dana po całości - więcej z tylu a trochę mniej z przodu...
    Zapisane
    Emi
    Global Moderator
    Super aktywny
    *****
    Płeć: Kobieta
    Wiadomości: 5480



    WWW
    « Odpowiedz #7 : Czerwiec 08, 2010, 21:00:37 »

    Zobacz jak to u mnie wygląda: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/82c284bd8101ca03.html , prawie 99% dna obsadzone. Roślin jest za dużo tylko wtedy jak ci się nie podoba albo wyłażą już z baniaka górą Smiley
    Zapisane

    Pozdrawiam,
    Emi

    Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

    Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
    tiggi
    Stały użytkownik
    ***
    Wiadomości: 247



    « Odpowiedz #8 : Czerwiec 08, 2010, 21:19:02 »

    Stanęłam przed akwarium i widzę miejsce dla trzech roślin ... I przeglądam jakąś tam stronę i wpadły mi w oko :
    http://sklep.roslinyakwariowe.pl/rosliny-akwariowe/na-przod-akwarium-trawki/cryptocoryne-green-crisped-leaf-koszyk-p-5187.html
    http://sklep.roslinyakwariowe.pl/rosliny-akwariowe/na-srodek-akwarium/cryptocoryne-legroi-koszyk-p-5185.html
    http://sklep.roslinyakwariowe.pl/rosliny-akwariowe/na-srodek-akwarium/hottonia-inflata-koszyk-p-1905.html
    i ta strzałka ładna Wink

    Jutro, pojutrze dojdzie do akwarium co2 z bimbrowni ... Mam nadzieję, że rośliny rusza Wink

    Zapisane
    tiggi
    Stały użytkownik
    ***
    Wiadomości: 247



    « Odpowiedz #9 : Czerwiec 09, 2010, 09:24:49 »

    Widzę miejsce na 4 roślinę, w korzeniu... Jakąś trawiastą łatwą w uprawie... Macie pomysły?
    Zapisane
    Ropek
    Bywalec
    ****
    Płeć: Mężczyzna
    Wiadomości: 694


    « Odpowiedz #10 : Czerwiec 09, 2010, 13:46:46 »

    Z tą Alternantherą może być problem, fakt że akwarium dość niskie, ale i tak jest światłożerna.
    Zapisane

    tiggi
    Stały użytkownik
    ***
    Wiadomości: 247



    « Odpowiedz #11 : Czerwiec 09, 2010, 13:53:54 »

    Może za miesiąc uda mi się dodać oświetlenie... Więc niech poczeka...  Roll Eyes Wink
    Zapisane
    tiggi
    Stały użytkownik
    ***
    Wiadomości: 247



    « Odpowiedz #12 : Czerwiec 10, 2010, 17:43:29 »

    Zauważyłam dziś , że roślinka czerwona po prawej stronie (nie wiem jak się zwie  Roll Eyes) traci kolor... Już nie jest taka jaskrawa... Mało światła pewnie...  Cry
    Zapisane
    tiggi
    Stały użytkownik
    ***
    Wiadomości: 247



    « Odpowiedz #13 : Sierpień 05, 2010, 09:08:32 »

    Aktualizacja zbiornika w pierwszym poście  Grin
    W końcu doczekałam się na rybki  Grin
    W niedziele zakupiłam 18 bystrzyków czerwonych... Miały być rasbory... No cóż, jestem zadowolona ze swej decyzji Wink
    W niedziele kupiłam parkę prętników.
    W poniedziałek samiec zaczął budować gniazdo, i "tańczyli" pod nim z samicą. Nie wiem czy poszła ikra czy nie, wątpię...
    Następnego dnia bojownik rozwalił im gniazdo ...
    Przełożyłam ryby do 25l, znów samiec zbudował gniazdo ale gania samicę... Co zbliży się do gniazda to zaraz jest goniona... Nie wiem czy odłowić ją czy kupić drugą...
    Nie mam pojęcia co robić  Roll Eyes
    Natomiast jeśli para pływała w ogólnym to bojownik za nimi pływał ... Nie dogonił bo one mniejsze i szybsze Wink ale jednak... Na bystrzyki w ogóle nie reaguje chyba że przy karmieniu tylko się napuszy  Wink
    Strasznie jestem zadowolona.
    Pierwsza uwaga pewnie będzie na podłoże - tak, wiem - jednolite lepiej by wyglądało... Przy restarcie zmienię Smiley
    Po drugie - strasznie walczę z glonami...
    Na zdjęciu którymś widać, takie ogniska na szybie  Roll Eyes wystarczy przetrzeć gąbką i po problemie ale zaraz znowu się pojawia... No i rośliny zaatakowane  Roll Eyes
    Zapisane
    tiggi
    Stały użytkownik
    ***
    Wiadomości: 247



    « Odpowiedz #14 : Wrzesień 09, 2010, 09:48:13 »

     Roll Eyes ale długo mnie tu nie było  Roll Eyes zaraz wrzucę zdjęcia...
    Natomiast mam smutną wiadomość...  Sad
    Bojek umarł  Cry Smutno mi, bo on zapoczątkował moją przygodę z akwarystyką, od niego się to wszystko zaczęło...
    Mam nadzieję, że było to ze starości a nie z jakiejś ukrytej choroby, bo pływał normalnie, jadł normalnie...
    Znalazłam go dziś na dnie, tak jakby odpoczywał, jak zawsze... Nie na boku, tylko normalnie, na brzuszku ...
    Był bledszy, zaczynał bieleć i tylko po tym poznałam, że nie żyje...  Cry
    Ale jestem dumna, że miał godny żywot - i nie został wrzucony do kuli...
    Zapisane
    Strony: [1] 2 3 ... 10
      Drukuj  
     
    Skocz do: