Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby «  Akwarium 112L atak glonów -POMOCY
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium 112L atak glonów -POMOCY  (Przeczytany 8153 razy)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 19, 2010, 13:17:04 »

Cytuj
Aha rozumie ....rybki mi zdechły z powodu przerybienia i znacznego przekarmienia a co za tym idzie zatrucie związkami NO2 i NO3 i wystąpienie ospy rybiej

To nie tak, nikt z nas nie widział twojego akwarium wiec możemy jedynie spekulować. Sam musisz wyłapać gdzie masz problem, my jedynie możemy cie naprowadzać.

Cytuj
lecz głowi mnie temat dlaczego gdy zbudowałem tzw ,,bimbrownice ' na drożdzach to po jej stosowaniu po kilku dniach roślinki zaczeły mi marnieć (tzn. rosły karłowate liście , były barwy bardzo jasny zielony i przezroczyste,kiepsko wyglądały ...) co o tym myślicie??

Wylazł jakiś niedobór jak rośliny dostały CO2. Nawozisz czymś?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
luzak
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 19, 2010, 16:45:36 »

tak stosuję taki nawóz http://www.allegro.pl/item1006338520_nawoz_dla_roslin_k2s04_fe_co2_kulki_dyfuzor.html jedna torebeczka rozcięczona z 1 litrem wody starcza na długie miesiące...
Zapisane
luzak
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 21, 2010, 18:34:14 »

mam jeszcze jeden problem ....do zwalczania glonów użyłem CO2 (bimbrownica) w czasie rośnięcia liścia po prawej stronie (zdjęcia zamieszczonego w poniższym linku ) zostało stosowane CO2(bimbrownica), i gdy zauważyłem takie skutki zaprzestałem stosowania co2 i rezultaty odrazu widoczne na liściu po lewej ,na zdjęciu.....czytałem że CO2 niszczy glony,rośliny też ?? ....coś może nie tak robię przy CO2 ? proszę o pomoc http://img189.imageshack.us/i/dsc02580ss.jpg/ nie mogłem zdj wgrać na forum;
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 21, 2010, 22:59:50 »

Nie pisz ciągu wiadomości po sobie, edytuj swoje wiadomości jeśli chcesz coś dopisać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 23:01:23 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: