Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 269090 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #645 : Wrzesień 22, 2012, 18:27:33 »

Kolejna aktualizacja.
Wpakowałem do baniaka resztę drewna które czekało sobie spokojnie na swój czas na balkonie.
Część drewna tonie, część pływa sobie po powierzchni, dlatego aranż trochę chaotyczny, ale może tak jest lepiej. Drewno ułożyło się tak jak samo chciało, bez ingerencji z zewnątrz. Poczekam kilka dni na końcowy efekt i dopiero po tym czasie pomyślę czy układać gałęzie.

Zdjęcie chwile po wpakowaniu drewna.
Buszowce poszły na piwo Wink

Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #646 : Wrzesień 22, 2012, 18:31:29 »

Z jakiego drzewa te gałęzie? Fajny klimat.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #647 : Wrzesień 22, 2012, 18:44:18 »

Z jakiego drzewa te gałęzie? Fajny klimat.
Dzięki.
Gałęzie pochodzą z 2 źródeł.
1. okolice mojego miasta - to gałęzie dębowe.
2. nie jestem pewien. Gałęzie pochodzą z Beskidów. Zbierałem je podczas wycieczek górskich nie do końca zwracając uwagę na rodzaj drewna. Bardziej przykładałem się do jakości drewna np. na tym by drewno było suche i zdrowe.  
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #648 : Wrzesień 25, 2012, 09:33:14 »

A z buszmenów ogólnie jesteś zadowolony? Rosną pewnie ciągle wolno, jak to buszowce? Jak tam potencjalna para, coś kombinują czy zachowują wstrzemięźliwość?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2012, 12:06:08 wysłane przez ducze » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #649 : Wrzesień 25, 2012, 21:10:52 »

A z buszmenów ogólnie jesteś zadowolony? Rosną pewnie ciągle wolno, jak to buszowce? Jak tam potencjalna para, coś kombinują czy zachowują wstrzemięźliwość?
Myślę, że przez te 5 m-c od kiedy są u mnie, zrobiły się dwa razy większe.
Teraz pytanie czy to szybko czy wolno.
Nie znam nikogo kto miałby te ryby od ich młodości - moje miały 3-4 cm więc był stosunkowo młode, nie mam zatem porównania.

Odnośnie dobranej pary to jestem niemal pewien, że takową mam. Ryby stale pływają razem, czasem się przeganiają, czasem przeganiają razem inne ryby. Wygląda na to, że zajęły swój kawałek akwarium, ale do niczego jeszcze nie doszło Smiley Tarła nie ma, ikry nie ma, typowych zachowań dla tarła także nie ma. Może jeszcze za wcześnie, a może coś im nie pasuje, bo od miesiąca co chwile zmieniam coś w aranżacji zbiornika.

Odnośnie samych buszowców: to są świetne rybska. Na pewno do wiosny zostaną u mnie w baniaku. Później pomyślę o ewentualnych zmianach w obsadzie i aranżacji.
Mimo wszystko chciałbym doprowadzić do tarła i potrzymać u siebie ryby do momentu kiedy osiągną rozmiary zbliżone do docelowych czyli te 12-15cm.

Ciągle w głowie mam leopoldy.
Czasami przez myśl przemknie malawi lub tanga - tak w sumie to bardziej ciągnie mnie do planowania, aranżacji, szukania ryb niż do zmiany samej w sobie.
No, ale tak jak pisałem - nic przed wiosną.

Jak tam u Ciebie, Ducze?
Widziałem ostatnio, że chciałeś sprzedać kubeł.
Jak poszło?
Pozbyłeś się w końcu tego baniaka z salonu?
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #650 : Wrzesień 26, 2012, 05:14:19 »

Cytuj
Ciągle w głowie mam leopoldy.
Czytałem w Twoich wypowiedziach, że chcesz leopoldy zamiast "zwykłych sklepowych" Skalarów ze względu na ich spokojniejsze usposobienie.
Ja zaryzykowałem i do 300 litrów wpuściłem 8szt "zwykłych".
Mam je od marca.
Niestety na początku jeden padł - nie chciał jeść a drugi po kilku miesiącach dostał "zadyszki" - ciągle mocno łapał wodę.
Z resztą jest OK - juz podrosły.
Nie widać dobranych par, nie ganiają się - brak agresji - nawet mniejszy przegoni większego.

Podejrzewam, że to wina twardej wody "kranowit"
Nie dobierają się w pary, nie podchodzą do tarła to i nie ma pretekstu do agresji.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #651 : Wrzesień 26, 2012, 09:56:41 »

Buszmeny wyglądają mi na ryby, które lubią spokój, grzebanie więc raczej na pewno im przeszkadza. Mój po podmianach się "uaktywniał" najpóźniej ze wszystkich ryb. Więc może jak im dasz trochę wytchnienia od wszelakich zmian, to przystąpią do konsumpcji Smiley Jako, że żyją w spokojnych wodach i nie są super pływakami, to mógłbyś spróbować wstrzymać się z podmianami na jakiś czas, może to je zachęci. No i zielsko na powierzchni musi być plus brak ruchu wody. U mnie w takich warunkach szczupaki coś zaczęły kombinować, a zajmują podobny biotop co buszowce.

Jeszcze się niczego nie pozbyłem, brak chętnych, ale i ja się nie przyłożyłem. Muszę fotki porobić i na allegro wrzucić, fora mają marną oglądalność. Plan na 80 l mam już gotowy, ale to dopiero jak się pozbędę wszelkich gratów (a trochę się ich nazbierało Smiley
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #652 : Wrzesień 26, 2012, 18:59:18 »


Ciągle w głowie mam leopoldy.

Skąd ja to znam - cały czas oczami duszy widzę w swoim baniaku Azję... mój pierwszy biotop. Ale póki co za parę dni zmieniam oświetlenie - tj pokrywa idzie won, a wchodzi belka podwieszana DIY.
Pzdr
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #653 : Wrzesień 26, 2012, 20:21:40 »

Czytałem w Twoich wypowiedziach, że chcesz leopoldy zamiast "zwykłych sklepowych" Skalarów ze względu na ich spokojniejsze usposobienie.
Ja zaryzykowałem i do 300 litrów wpuściłem 8szt "zwykłych".
Mam je od marca.
Niestety na początku jeden padł - nie chciał jeść a drugi po kilku miesiącach dostał "zadyszki" - ciągle mocno łapał wodę.
Z resztą jest OK - juz podrosły.
Nie widać dobranych par, nie ganiają się - brak agresji - nawet mniejszy przegoni większego.

Podejrzewam, że to wina twardej wody "kranowit"
Nie dobierają się w pary, nie podchodzą do tarła to i nie ma pretekstu do agresji.
Nie chodzi o spokojniejsze usposobienie. Pterophyllum to pterophyllum – temperament raczej ten sam, tylko wielkość inna i to właśnie ze względu na wielkość zrezygnowałem z 2 dobranych par w zbiorniku 240l, bo dla mnie ten zbiornik był za mały dla dorosłych p. scalare. Leopoldy docelowo osiągają mniejsze rozmiary i wg mnie to jedyne ryby nadające się do zbiornika o dł. 120cm,
Oczywiście zdania na ten temat są różne, ale ja swoje popieram na własnych doświadczeniach. No i inną sprawą jest to, że nie chcę już odmian sklepowych. Interesują mnie „F”.

Buszmeny wyglądają mi na ryby, które lubią spokój, grzebanie więc raczej na pewno im przeszkadza. Mój po podmianach się "uaktywniał" najpóźniej ze wszystkich ryb. Więc może jak im dasz trochę wytchnienia od wszelakich zmian, to przystąpią do konsumpcji Smiley Jako, że żyją w spokojnych wodach i nie są super pływakami, to mógłbyś spróbować wstrzymać się z podmianami na jakiś czas, może to je zachęci. No i zielsko na powierzchni musi być plus brak ruchu wody. U mnie w takich warunkach szczupaki coś zaczęły kombinować, a zajmują podobny biotop co buszowce.

Jeszcze się niczego nie pozbyłem, brak chętnych, ale i ja się nie przyłożyłem. Muszę fotki porobić i na allegro wrzucić, fora mają marną oglądalność. Plan na 80 l mam już gotowy, ale to dopiero jak się pozbędę wszelkich gratów (a trochę się ich nazbierało Smiley
Ostatnio wodę podmieniałem raz na 2 tygodnie – mniej więcej po tym czasie gąbka się zapychała. Teraz przepływ bardzo spada już po tygodniu  i boje się spalenia pompy więc wkładam łapy do zbiornika i wyciągam gąbkę. A jeśli wyciągam gąbkę która jest bardzo zamulona to w cholerę syfu z niej wylatuje, a jeśli wylatuje z niej sporo syfu, to muszę go zebrać wężem. Jeśli już wkładam wąż to przy okazji „odkurzę” dno i w ten oto sposób robi się cotygodniowa podmiana wody Wink
A wiesz jak to jest. Gałęzi sporo, zawsze jakąś ruszę przy wyjmowaniu gąbki. Jedna gałąź zahaczy o drugą i ryby panikują nie wiedząc co jest grane.
Muszę albo wymienić gąbkę, albo wyczyścić głowice – bo możliwe, że po 5 miesiącach także i ona jest zamulona i przez to przepływ wody szybko spada.
Nie mam na to ostatnio czasu. Może w przyszłym tygodniu…

Miałem na powierzchni pistie, pływał sobie spokojnie rogatek i wszystko padło, nie wiedzieć czemu…
Ruchu wody raczej nie ma, a jeśli już to do połowy długości zbiornika. Reszta aranżu powinna być ok. dla tych ryb.
Drewno namokło i trochę je przemeblowałem. Jutro postaram się zrobić fotkę.

Obijasz się z tym nowym zbiornikiem.
Dawaj wszystko na allegro. Na pewno się sprzeda.
Ja wszystkie swoje sprzęty akwarystyczne sprzedawałem na allegro – nigdy kosmicznych cen za to nie chciałem, ale też nigdy nie byłem przesadnie stratny. Po postu normalne ceny za używany sprzęt.

Skąd ja to znam - cały czas oczami duszy widzę w swoim baniaku Azję... mój pierwszy biotop. Ale póki co za parę dni zmieniam oświetlenie - tj pokrywa idzie won, a wchodzi belka podwieszana DIY.
Pzdr
A co Ty w ogóle masz teraz w baniaku, Badrassie – bo ja się już pogubiłem? Wink
Miałeś tam mieć Malawi – z tego co pamiętam?
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #654 : Wrzesień 27, 2012, 06:33:09 »

Jak podrosną i uda Ci się jakieś powierzchniowe zielsko zaszczepić, to spróbowałbym jednak coś z tą gąbką pokombinować. Ekstremalnie nawet całkiem odłączyć filtr na jakiś czas, baniak ustabilizowany więc nic się nie powinno stać. A zielsko musi być bo z tego co wyczytałem, to ich ikra pływa spokojnie między zielskiem, więc jak nie będą widzieć, że ikra będzie miała ochronę, to mogą nie podchodzić do tarła.

Co do allegro to wiem, że to najpewniejszy sposób. Kupca na szkło miałem, ale niestety za daleko od mnie, a wożenie tego do łatwych nie będzie należało. Ale za to mam pomysł na nowy zbiornik, myślę, że dość oryginalny. Ale oczywiście żeby nie zapeszyć, to się nie podzielę tą wizją Wink Niestety z rybami będzie to miało mało wspólnego, bardziej eksperyment w akwarium, niż normalny zbiornik Smiley
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #655 : Wrzesień 27, 2012, 16:57:21 »


A co Ty w ogóle masz teraz w baniaku, Badrassie – bo ja się już pogubiłem? Wink
Miałeś tam mieć Malawi – z tego co pamiętam?


Jakie Malawi? To był tylko pomysł. W mojej stopce jest to co mam w baniaku.

Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #656 : Wrzesień 27, 2012, 21:01:54 »

Jak podrosną i uda Ci się jakieś powierzchniowe zielsko zaszczepić, to spróbowałbym jednak coś z tą gąbką pokombinować. Ekstremalnie nawet całkiem odłączyć filtr na jakiś czas, baniak ustabilizowany więc nic się nie powinno stać. A zielsko musi być bo z tego co wyczytałem, to ich ikra pływa spokojnie między zielskiem, więc jak nie będą widzieć, że ikra będzie miała ochronę, to mogą nie podchodzić do tarła.

Postaram się za jakiś czas obsadzić całą powierzchnię wody jakimś zielskiem – może znów pistią. Zobaczymy.
Odnośnie gąbki to istotnie, muszę coś pomyśleć, bo nie chcę mi się wkładać rąk do baniaka co tydzień Wink

Co do allegro to wiem, że to najpewniejszy sposób. Kupca na szkło miałem, ale niestety za daleko od mnie, a wożenie tego do łatwych nie będzie należało. Ale za to mam pomysł na nowy zbiornik, myślę, że dość oryginalny. Ale oczywiście żeby nie zapeszyć, to się nie podzielę tą wizją Wink Niestety z rybami będzie to miało mało wspólnego, bardziej eksperyment w akwarium, niż normalny zbiornik Smiley

A miałem małą nadzieje, że zobaczę w Twojej odsłonie morszczuka Wink

Jakie Malawi? To był tylko pomysł. W mojej stopce jest to co mam w baniaku.

Spoko.
Coś musiałem pomylić.
Czyli cały czas zieleniak, tak?

Kilka zdjęć:






Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #657 : Wrzesień 28, 2012, 09:04:41 »

A miałem małą nadzieje, że zobaczę w Twojej odsłonie morszczuka Wink

Stwierdziłem, że za dużo kasy by na to poszło i za dużo roboty z utrzymaniem. A tak postawię coś na "podzespołach", które mam w domu. Jedynie jakieś duperele do dokupienia i zielsko. Akwarium mam, trochę dziwny rozmiar 36x55x40 ale się nada do moich celów Smiley

Fajnie wygląda ten Twój baniak, chociaż trochę "sterylnie" wygląda jak dla mnie. Ale przynajmniej estetycznie, a nie takie bagno, jak ja miewałem u siebie Wink

A ryby świetnie wyglądają, teraz żałuję, że miałem tylko jednego takiego dziada nakrapianego.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #658 : Wrzesień 28, 2012, 20:53:38 »

Stwierdziłem, że za dużo kasy by na to poszło i za dużo roboty z utrzymaniem. A tak postawię coś na "podzespołach", które mam w domu. Jedynie jakieś duperele do dokupienia i zielsko. Akwarium mam, trochę dziwny rozmiar 36x55x40 ale się nada do moich celów Smiley
Do morskiego też by się nadało, ale masz racje - odpalenie nawet tak małego zbiornika to spory wydatek.
Tak czy inaczej, jestem przekonany, że wyskoczysz z czymś ciekawym Wink

Fajnie wygląda ten Twój baniak, chociaż trochę "sterylnie" wygląda jak dla mnie. Ale przynajmniej estetycznie, a nie takie bagno, jak ja miewałem u siebie Wink
Sterylnie raczej nie. Na dnie sporo syfu z rozkładających się liści z tym, że całe te liście zbierają się na jednej połowie zbiornika, 2 pozostaje z czystym żwirem.
Liście same się układają, nie chce już nawet w tak prostą sprawę ingerować.

A ryby świetnie wyglądają, teraz żałuję, że miałem tylko jednego takiego dziada nakrapianego.
No, nie zapominaj, że poniekąd mam buszowce dzięki Tobie Wink
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #659 : Październik 01, 2012, 06:40:57 »

Sprzedałem unimaxa, więc zaczynam na poważnie odpalać zbiornik.

Buszwców jestem tak pewien, że to super ryby, że mogę wziąć odpowiedzialność za ich obecność u Ciebie w baniaku Wink Doszło niestety do tego, że ja ich u siebie nie zmieszczę...
Zapisane

Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: