Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267817 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #255 : Marzec 19, 2011, 13:07:59 »

Kilka nowych fotek:



URL=http://img291.imageshack.us/i/dsc06239s.jpg/][/URL]


Zapisane

deleden
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #256 : Marzec 19, 2011, 18:03:23 »

 Z opisu wynika że masz 72W czyli 0,56W/l   a na  fotkach wydaje się że tego światła jest więcej . Próbowałeś może z mniejszą ilością Watów ?  Ponadto troszkę mnie razi rozrzucenie  kamieni  , nie mam o co zaczepić oka .

pzdr
Zapisane

Mam to co lubię .... akwarium  a w nim ryby .
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/sa-okolo-500l/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #257 : Marzec 19, 2011, 19:37:08 »

Z opisu wynika że masz 72W czyli 0,56W/l   a na  fotkach wydaje się że tego światła jest więcej . Próbowałeś może z mniejszą ilością Watów ?  Ponadto troszkę mnie razi rozrzucenie  kamieni  , nie mam o co zaczepić oka .
Tam jest jedna belka 2x18W
flora glo + sun glo
razem 36W
Podłoże jest jasne przy jednoczesnym zakryciu 3 szyb czarnym bristolem, stąd pewnie efekt mocnego oświetlenia.

Kamienie do baniaka wkładałem jak leci, bez zastanowienia.
Sądze, że jest to najlepsza z możliwych opcji, każda próba dążenia do idealnej kompozycji kończy się zwykle na sztucznym i archaicznym wyglądzie zbiornika. Dno mojego baniaka jeszcze dalekie jest od wyglądu dna Wiktorii, nie mam odpowiednich kamieni by móc to zrobić zgodnie ze swoja wizją Smiley
Zapisane

deleden
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #258 : Marzec 19, 2011, 20:03:28 »

Oświetlenie
Pokrywa Wromak Exclusive - belka 2x18W
1x18W flora glo
1x18W sun glo

Troszkę źle to o dczytałem Smiley
Zapisane

Mam to co lubię .... akwarium  a w nim ryby .
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/sa-okolo-500l/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #259 : Marzec 19, 2011, 20:16:41 »

Oświetlenie
Pokrywa Wromak Exclusive - belka 2x18W
1x18W flora glo
1x18W sun glo

Troszkę źle to o dczytałem Smiley
Może troszke niefortunnie to napisałem Smiley

Pozdro.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #260 : Kwiecień 03, 2011, 19:15:22 »

Mija miesiąc od założenia małej Wiki.
Jedna z ryb "założyła" gniazdo, oczywiście ku mojemu wielkiemu zdziwieniu.
Ryba odłączyła się od reszty stada, sporo czasu spędza w wydrążonym przez siebie gnieździe, przegania część obsady jednocześnie na widok niektórych z nich, potrząsa całym ciałem. Jest to największa z ryb które posiadam w zbiorniczku i sądzę, że jest to samiec. Wg mnie wygląda to tak jakby ryba dojrzała już do tarła, obrała gniazdo i zachęca samiczki do tarła. Reszta ryb pod względem wielkości wyraźnie odstaje więc raczej nic z tego nie będzie, zamieszczam jednak zdjęcia gniazda i ryby która je zajęła.




Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #261 : Kwiecień 04, 2011, 21:20:01 »

to robi się ciekawe, jak duża na oko jest ta rybcia?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #262 : Kwiecień 05, 2011, 07:24:53 »

to robi się ciekawe, jak duża na oko jest ta rybcia?
Wczoraj do gniazda wpływała już samica ale chyba jest jeszcze zbyt młoda bo wygląda na to, że nie za bardzo wie co ma robić.
Samiec już raczej jest uświadomiony Smiley ma jakieś 4,5-5cm, samiczka dwa centymetry mniejsza.
Wygląda to tak, że samiec wabi samiczke i wpływa do gniazda, samiczka nie chce płynąć za nim więc z tego gniazda nieszczęsny, niezaspokojony facet wypływa po czym wpływa tam samiczka. Uradowany, stroszący płetwy samiec wpływa tam za nią a ona ucieka Smiley
Takie małe zaloty.

Wiesz Dobrafie co mnie w tym wszystkim zaskoczyło najbardziej? Stadność ryb, ich łagodność i tolerancja na kręcące się przy gniezdzie inne ryby.
Ryby od czasu do czasu się delikatnie przegonia, nastroszą płetwy ale zestawiając to choćby z nannacarą którą miałem wczoeśniej te 2 wychodzą na prawdziwe diabły Smiley
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #263 : Kwiecień 05, 2011, 17:00:19 »

Zobaczymy jak ryby podrosną i dojdzie do właściwego tarła czy będą takie łagodne i tolerancyjne? Smiley
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #264 : Kwiecień 05, 2011, 19:18:37 »

pewnie nie będzie już tak spokojnie, jakby nie patrzeć samica jeszcze nie wie do czego służy... Grin
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #265 : Kwiecień 05, 2011, 20:16:48 »

Z pewnością macie racje Smiley
Sądziłem, że samiec będzie bardziej napastliwy w stosunku do innych ryb, mimo wszystko to jest gniazdo i teren wokół niego raczej stanie się już jego stałym terytorium. A jeśli pielęgnica obierze swój rewir, sami wiecie...Tu takiego czegoś nie obserwuje, jedynie od czasu do czasu odłączenie się od stada, wpływanie do gniazda, wabienie samicy. Nawet gdy inna ryba jest blisko to ostro nie jest, czasami przegoni, czasami olewa.
No ale gdy zostaną rodzicami to już będzie inna bajka Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #266 : Kwiecień 13, 2011, 19:21:08 »

Stało się to co nieuniknione, samiec zajął rewir, to już nie tylko samo gniazdo ale też przestrzeń wokół niego. W promieniu ok 20cm reszta obsady nie ma życia. Sam samiec zaczerwienił się w okolicach piersiowych, niestety podczas próby zrobienia zdjęcia, ryba cała blednie, z pewnością ze strachu. Cała obsada zrobiła się nieco nieufna i płochliwa, dopiero po pewnym czasie mojej obecności przy zbiorniku ryby zdają się mnie nie zauważać i rozpływać po baniaku. Nie chciało mi się czekać aż samiec znów nabierze kolorów, może w przyszłości będzie foto Smiley


Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #267 : Kwiecień 13, 2011, 19:29:29 »

Stało się to co nieuniknione, samiec zajął rewir, to już nie tylko samo gniazdo ale też przestrzeń wokół niego. W promieniu ok 20cm reszta obsady nie ma życia.
...a były takie łagodne i tolerancyjne Smiley

Sam samiec zaczerwienił się w okolicach piersiowych, niestety podczas próby zrobienia zdjęcia, ryba cała blednie, z pewnością ze strachu. Cała obsada zrobiła się nieco nieufna i płochliwa, dopiero po pewnym czasie mojej obecności przy zbiorniku ryby zdają się mnie nie zauważać i rozpływać po baniaku. Nie chciało mi się czekać aż samiec znów nabierze kolorów, może w przyszłości będzie foto Smiley
I tak masz o wiele lepiej niż ja, gdzie nie ma mowy o robieniu zdjęć z bliska.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #268 : Kwiecień 13, 2011, 19:32:05 »

...a były takie łagodne i tolerancyjne Smiley
Reszta łagodna ciągle jest, zbierają baty to są solidarni Smiley

I tak masz o wiele lepiej niż ja, gdzie nie ma mowy o robieniu zdjęć z bliska.
Ja mam inny problem, ryby są nieustannie w ruchu, ciągle pływają, ganiają się albo chowają, trafić rybe pływającą z jednego końca zbiornika na drugi to dramat Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #269 : Kwiecień 17, 2011, 15:13:26 »

Udało mi się "ustrzelić samca" podczas zabawy aparatem.
Zdjęcie robione z kanapy bez użycia statywu (nie chciało mi się go wyciągać Smiley ) więc fotki nieco rozmazane.
Widać jednak piękne ubarwienie pierwszego pana w moim zbiorniczku:





Samiec jest dzisiaj nieco spokojniejszy, nie gania innych ryb, nie siedzi sam w gnieździe, pływa ochoczo z resztą obsady.
Jest wiec przyjemnie.

Jak widać, na kamieniach osiadł się glon.
Powiedziałbym, że o to mi chodziło ale nie byłaby to prawda, przynajmniej nie do końca.
Przy odpalaniu zbiornika z małą Wiktorią celowo zostawiłem w nim świetlówkę flora glo aby przyśpieszyła pojawienie się glona. Pojawił się ale nie taki jak chcialem, czekam więc na coś zielonego, nie brązowego jak teraz.
Zielony za to zrobił się piasek w niektórych miejscach zbiornika, wygląda to nawet fajnie i co chwile podgryzają to ryby więc roślinne wspomaganie diety jest Smiley
Mam oczywiście nadzieje, że za jakiś czas brązowy glon zmieni sie w zielony.

Pozdrawiam.
Zapisane

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: